Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?  (Přečteno 24038 krát)

cz7asm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #50 kdy: 22 Října 2007, 08:31:11 »
Mam novou instalaci GG a vse jede v pohode. Az na to, ze se mi obcas pri prehravani hudby uplne sekne system a pomuze jenom tvrdy reset. Ale to mam podezreni ze je neco s diskem....

ruenix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #51 kdy: 22 Října 2007, 09:47:36 »
Tak nevim na GG bych rad presel, ale u meho notasu (DELL Inspiron 6400) mi dost dlouho trvalo rozchodit cast hardwaru (grafika,wifi,usb kamerka) a byl bych nerad kdyby mi to zase prestalo chodit. Jenom bych se chtel zeptat. Mam na notasu krom Ubuntu taky Win s nainstalovanym ovladacem pro cteni a zapis na linuxovy EXT disk. Stacilo by pred upgradem zkopirovat vsechny data z disku a kdyby po upgradu nastaly problemy tak vse z disku smazat a nahrat tam stara data?

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #52 kdy: 22 Října 2007, 10:47:07 »
Tak mi připadá, že se systém zasekne, když běží DC Strong.. anebo rtorrent současně s Firefoxem... ale možná to je jen zdání...
Ale každopádně je to hrozně nemilé... zvláště, když rozhlašuju, že linux je naprosto spolehlivý... (a zatím u mě vždy byl)
Have you tried turning it off and on again?

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #53 kdy: 22 Října 2007, 13:06:21 »
... Nejvíce mne však prudil černý monitor při spouštění. Někdo to tu řešil, změnit vga=792 na 640x480, ale práce nečekala, takže obnova FF ze zálohy a GG zatím jen ve vmware. :-\ 

Mne to robi tiez, ale nasiel som riesenie. Este som to neskusil, skusim az vecer doma: http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=3486541&postcount=30
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #54 kdy: 22 Října 2007, 13:27:29 »
Po nainstalování mi systém nenaběhl.... tak jsem byl zklamán.
Nic méně jsem rekonfiguroval grafiku, zbavil grub quite a splash modu a nyní bootuju rychle a jede mi i compiz, který se hodně jednoduše nakonfiguroval. Škoda, že bylo ze začátku jen dostupné jedno téma, ale s tím si zkušenější už taky poradí.

Zhodnocení:

- vylepšení jsem zaznamenal nic méně můj dojem z GG je, že za ten půl rok se mnoho nezměnilo, ale i za tyto změny lze autorům poděkovat
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Imuro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #55 kdy: 22 Října 2007, 17:43:51 »
Hned ako vysiel GG som upgradoval cez siet. Upgrade vykonany bez problemov. Ale spozoroval som par drobnosti.
   1.Nejde Compiz fusion. Vzdy ked,  som chcel zapnut efekty (Nie zeby som sa bez nich zblaznil), vyhodilo mi to hlasku: The Composite extension is not available. Totalnym skumanim fora sa mi podarilo zistit nejake postupy (vypol som neslobodne ovladace graf. karty).
Hlaska uz sice nie je, ale vystriedala ju ina: Desktop effects could not be enabled..

2. Niekedy akoby mi mrzol OS. Ked sa pokusim otvorit domovsky adresar, tak chvilu nacitava, ale nic sa nedeje. A ak je otvoreny, tak zase nie je mozne ho vypnut. Potom vyskoci hlaska : Vynutit ukoncenie. Potvrdim a proces skonci. Bohuzial, ale zase nie je mozne domovsky adresar znovu otvorit. Ani PC nejde vypnut/restartovat.Musim proste vypnut/restartovat natvrdo a potom je to ok. Pocas dna sa to stane asi 5-6x.

Zatial hladam dalej co by to mohlo sposobovat, ale ked to niekto zisti, tak nech to sem hodi.
Jo a moze to sposobovat upgrade zo siete? Bolo by vsetko ok, ak by som dal cistu instalaciu?

1. Compiz uz funguje. Riesenie je tu:  http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=14964.0

« Poslední změna: 22 Října 2007, 20:46:39 od Imuro »

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #56 kdy: 22 Října 2007, 22:13:35 »
Tak a je to dnes rano okolo 6:30 som zapol PC a spustil aktualizaciu, prechod (12 hod.) prebehol plynule a zatial je všetko vporiadku, trochu ma prekvapilo že sa odinštaloval emerald ale hned som to dal doporiadku, thunderbird mi síce nešiel ale stačilo iba znovu skopírovať ikonu na plocu a všetko šlo, ešte sa musím pohrať s GRUB menu pretože teraz mi defaultne spúšta UBUNU mem test. Ale inak som spokojný. No čo dodať som jeden s tých štastlivcou ktorým prechod na 7.10 prebehol podla predstáv....
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

DarkenCZ

  • Host
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #57 kdy: 22 Října 2007, 22:18:09 »
teď jsem doupdatoval a zatím vypadá vše OK, akorát se mi nelíbí nový login screen :(

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #58 kdy: 23 Října 2007, 09:40:22 »
... Nejvíce mne však prudil černý monitor při spouštění. Někdo to tu řešil, změnit vga=792 na 640x480, ale práce nečekala, takže obnova FF ze zálohy a GG zatím jen ve vmware. :-\ 

Mne to robi tiez, ale nasiel som riesenie. Este som to neskusil, skusim az vecer doma: http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=3486541&postcount=30

Takze nakoniec som to vyriesil. Postup tu: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=15412.msg111309#msg111309
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #59 kdy: 23 Října 2007, 10:14:44 »
Žádná sláva ten gutsy, zklamalo mě to, všechno je to takový nějaký polovičatý.... Pokud někdo z okolí bude chtít ubuntu, rozhodně mu nedoporučím gutsyho....
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

suchy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #60 kdy: 23 Října 2007, 18:09:04 »
no ja som si kubuntu gg spravil cistu instalaciu na hp compaq 6710s a na par detailov bezi v pohode. trebars wifina sa sprava neocakavane. obcas mi nenajde siet a tiez mi nefunguje wep a wpa. dalsi problem je, ze ak sklopim display, potom ked ho otvorim cele kubuntu zamrzne a mozem ho len natvrdo vypnut. tento problem ma dost stve. neriesil ho niekto z vas?

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #61 kdy: 23 Října 2007, 18:22:25 »
na desktopu s grafikou ati9800 a wide21"LCD naprosto v pohode, bez jedineho zadrhelu. na laptopu HP530 s wide 1280x800 displejem 2 problemy: ackoliv xorg.conf obsahoval pouze rozliseni 1280x800, v zarizenich byl detekovan spravny adapter (mam intel950) - pouziva se i810 driver, byla nastavena obrazovka na Obecny. takze jsem vybral Wide a dal LCD1280x800 natvrdo. nepomohlo. ani plug'n'play displej nepomohl. musel jsem znovu nainstalnout "915resolution" jako u 7.04, pak vse OK. dalsi problem byl se zvukem, prisel jsem o automaticke vypinani repro po zapojeni sluchatek. takze po editaci /etc/modprobe.d/alsa-base jsem nakonec jako u 7.04 pridal options "snd-hda-intel model=laptop". vsechno ted frci, jak ma. jeste vyzkousim usinani notebooku. jinak start systemu PODSTATNE rychlejsi, jsem nadseny ;)
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

Pavel Půlpán

Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #62 kdy: 23 Října 2007, 18:28:17 »
... musel jsem znovu nainstalnout "915resolution" jako...

Nestacil by spis balicek xserver-xorg-video-intel? Pokud se jedna o grafiku Intel GMA950, mel by pomoct. Tim ovsem nerikam ze 915resolution ne. :)

dan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #63 kdy: 23 Října 2007, 18:51:29 »
Mě se nedaří připojit externí HDD. Další problém mám s tiskem s OO, konkrétně v tabulkách mi tiskne jenom jeden list.  :(

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #64 kdy: 23 Října 2007, 18:55:28 »
Tak ja som dnes opatovne skusil nainst. Gutsy Edubuntu a...vsetko v pohode. Uz aj lokalizacia bola automaticka, behom instalacie. Este sa tam po inst. zobrazuje nejaka chybova zprava o konflikte v Gnome, paseku to ale nerobi.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Welblaud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #65 kdy: 24 Října 2007, 09:03:33 »
I přes rekonfiguraci pár věcí maximální spokojenost - hodně věcí co předtím nešlo, teď šlape (jako příklad uvedu předtím nemožnost přehrávat videa přímo ve Firefoxu, kdy se nemohl načíst soubor a nic mi na to nepomáhalo, po upgradu to chodí.) Stejně tak mi, i když něžně kostrbatě, chodí hibernace do paměti i uspání na disk, aniž bych to musel konfigurovat... Prostě je to bombice a jestli to tak půjde dál, Hardy by mohla být fakt síla :)
Nu což, linux JE závislost, a ne že ne…

Od@r

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
    • Od@r Elektro
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #66 kdy: 24 Října 2007, 09:32:48 »
doporučujem,určiťe update na gutsy...to čo vám nešlo riešiť vo fiesty,ale išlo s problémami,gutsy vám pofrčí :)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #67 kdy: 24 Října 2007, 11:27:58 »
Přišel někdo na sprovoznění Gajimu?? Napište, prosím, díky.
No já jsem dělal čistou instalaci GG, ale gajim poté normálně stačilo nainstalovat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gajim

Jo, jasne, ono, stahoval sem jak drak... takze sem nerestartoval PC... nebylo treba ho ani preinstalovavat. jen restart. :)

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #68 kdy: 24 Října 2007, 14:09:59 »
Ví už někdo něco o tom proč nefunguje ta wifi, na kterou se ptalo už spoustu lidí (kromě downgradu na Feisty :( )? Jo a ještě mimochodem je nějak možný downgrade na Feisty (kompletní, ne jen změna gutsy zdrojů na feisty)?
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #69 kdy: 24 Října 2007, 14:36:23 »
Ví už někdo něco o tom proč nefunguje ta wifi, na kterou se ptalo už spoustu lidí (kromě downgradu na Feisty :( )? Jo a ještě mimochodem je nějak možný downgrade na Feisty (kompletní, ne jen změna gutsy zdrojů na feisty)?

Máš na mysli Intel PRO/Wireless 3945ABG Network Connection?

Pokud, ano. Podívej se jestli náhodou nebootuješ do jádra "386". Při bootu do tohodle jádra mi výše uvedená wifi nefungovala, při bootu do jádra "generic" však šlapala jak má.
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

dodo_mt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #70 kdy: 24 Října 2007, 15:27:11 »
Momentalne moja skusenost s u7.10:

-Pomale nacitavanie stranok vo firefoxe (vyriesene)

-Rozlisenie ine ako monitor (vyriesene)

-Chybal boot splash (vyriesene)

-Nefunguje hlasitost (nevyriesene)

-FN tlacitko (nefunguje)

-Nastavenie osvetlenia display-a (nefunguje)


jediene co som si zatial vsimol tak mi ubuntu samo detekovalo citacku kariet v 7.04 to neslo

dodo
Pc: Mac Os X 10.7.3
Server: Ubuntu 11.10

ThomasK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #71 kdy: 24 Října 2007, 15:35:51 »
Zázrakom mi to prestalo VIAC-MENEJ mrznúť (absolútne bezdôvodne to prestalo ale nesťažujem :D). Teda sem tam to zamrzne ale nie do 5minut od pripojenia, uz iba sem tam pri sťahovaní cez Synaptic.. Super je to!
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 13:19:51 od Anna Taliánová »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #72 kdy: 24 Října 2007, 17:34:54 »
nieco prislo asi aktualizaciami - ja som na to tiez nadaval, ale teraz po znovuinstalacii som uz rozchodil vsetko. Na tu kartu SB live som vsak musel stiahnut extra ovladace.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #73 kdy: 25 Října 2007, 11:48:47 »
2Xombox: Ne, myslím jinou kartu, kamarádovi stejnym zpusobem nešlape taky jiná, a co jsem četl tady na foru tak těch lidí je víc.
2All: Je tedy nějak možný kompletní downgrade na Feisty?
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

anicka

  • Host
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #74 kdy: 16 Listopadu 2007, 13:25:41 »
Zatím (po několika dnech) mám tuto zkušenost - pomalejší boot systému :-( a dále laptop 2x nebo 3x zatuhl při usplash-screen Ubuntu (pomohlo jen tlačítko On/Off) :-/. (To se mi při Ubuntu 7.04 nikdy nestalo.)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.