Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"  (Přečteno 49046 krát)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #50 kdy: 19 Června 2008, 11:04:00 »
Já osobně si raději koupím knihu, kde je všechno pokupě a popř. drobnosti dohledávám na netu.

Pokud Vam jde o to, podporit Ubuntu projekt, tak to nedelejte. Koupi knihy pouze nalevate penize do rukou soukromych spolecnosti, ktere nemaji s Ubuntu zhola nic spolecneho.
Přečtěte si ještě jednou mou větu a Vaši větu - vždyť jste totální demagog. I z mého příspěvku snad bylo jasné, že mě osobně jako totálnímu BFU bude úplně ukradená nějaká podpora nějakého Ubuntu anebo nějakého vydavatelství, nějakých managerů a já nevím co si vše představujete. Luban, v podstatě moc hezky rozepsal to co jsem stručně napsal.

A upřímně, tímto vaším názorem bych si snad nemohl jít koupit ani jogurt -> Sandric, už žijem v kapitalismu (komunismus je už téměř 20 let pryč) = za služby se platí a podle mého to není nic nenormálního, jak mě to tak trochu z vašich názorů vyplývá.



Říkáte, že kdo si knihu o Ubuntu koupí a ví o něm, tak Ubuntu nepodpoří. Hrubě se mýlíte. Žádné vydavatelství vám nevydá knihu o něčem, o čem má ještě 500ks na skladě. Čím dříve bude kniha rozebrána, tím dřív se může připravit nová, lepší, k aktuální verzi.

Ano a az vyjde tato nova verze, tak z ni opet budou profitovat pouze jednotlivci a firmy, ktere nikdy nebudou investovat do rozvoje projektu, programu, atd.
A co maj dělat, běhat za autory knihy všechna vydavatelství, aby jim knihu zadarmo vydali, prodali a zisk předali - to snad ne.


Ad vaše prezentace modelu:
Bod 1) Ubuntu je zadarmo a vždy bude.
Copak to někomu odpíráme? V knize je mnohokrát striktně uvedeno, že si každý může Ubuntu stáhnout, že je vše zadarmo, že může DVD nainstalovat na libovolný počet počítačů apod. To co ComputerPress prodává, a za co nás platí, je komprimace informací do knihy, aby to bylo srozumitelné a čitelné, v případě DVD jde o úpravy vyhovující českému prostředí a člověku bez připojení k internetu.

To snad nemyslite vazne, ve vasem pripade ma Ubuntu jasnou cenu 375 Kc.

A cena knihy, samotných nosičů DVD, obalu, dopravy a služeb kolem je nulová :D.
« Poslední změna: 19 Června 2008, 11:48:34 od Anna Taliánová »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #51 kdy: 19 Června 2008, 11:12:24 »
ze se tim *censored* vubec zabejvate....
« Poslední změna: 19 Června 2008, 11:30:18 od Vojtěch Trefný »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #52 kdy: 19 Června 2008, 11:19:59 »
ze se tim cu***** vubec zabejvate....
Držme, prosím, nějakou úroveň ...

Edit moderátora fóra (Anna Taliánová)
Děkuji! Zcenzurovala jsem sprostou nadávku.
« Poslední změna: 19 Června 2008, 11:52:53 od Anna Taliánová »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #53 kdy: 19 Června 2008, 11:37:52 »
ze se tim *** vubec zabejvate....
Držme, prosím, nějakou úroveň ...
Samozrejme su za udrzeni urovne, ale pokad nekdo zhazuje takovejhle projekt a kraka takove blbosti, tak me opravdu lepsi vyraz nenapadl!
« Poslední změna: 19 Června 2008, 15:12:17 od Martin 'Želva' Malý »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #54 kdy: 19 Června 2008, 13:14:13 »
A vy me oznacujete za demagoga, LOL! Ja vam nejprve vypomuzu citaci, aby se vam osvezila pamet

Pro rekapitulaci, Ubuntu na desktopu uspelo kvuli filozofii, na ktere bylo / je / a pokud to nepujde dale cestou ala kniha tak snad i bude zalozeno. Jejim zakladem byla garance, ze 1) Ubuntu bude vzdy a pro vsechny zadarmo, a 2) ze lide maji sanci ziskat podporu skrze komunitu. Naopak komercni distribuce jako je Suse a RedHat se zamerily na jedne strane prodej Linuxu (s podporou a za velmi nizkou cenu) a poskytovani starsich nebo free verzi sve distribuce s knihou. Kazdy si muze na distrowatch zjistit, ktera z tech strategii byla uspesnejsi.
Soucasne, vetsinu zisku z knihy shrabnou vydavatele, distributori a autorske odmeny. Koupe knihy tedy neprispiva na dalsi rozvoj Ubuntu a je  proto lepsi koupit suvenyry, tricka, atp. s logem Ubuntu, ktera prispeji vyvojarum. Navic (z hlediska vyse uvedenych strategii), se timto pocinem Ubuntu vydava na cestu, ktera byla neuspesna. Diky bohu, ze lide kteri stoji za vydanim knihy nemohou urcovat strategii Ubuntu teamu.

Ad můj obrat: Tam opravdu žádný obrat nebyl, napsal jsem, že lze knihu suplovat, suplovat podle slovníku ABZ znamená: nahrazovat, zastupovat, dočasně vypomáhat což podle mého názoru neznamená "plnohodnotně nahradit". Za druhé světové války cikorka suplovala kávu, a rozdíl mezi nimi je opravdu markantní.

Tak odpovite uz konecne na tu otazku? Jake casti knihy krome redakcni upravy (tedy jde o obsah, ne formu) jsou dilem autoru? Proc jinak nepovazujete wiki za plnohodnotnou nahradu? Opravdu mi nepripada stranka s okynkem vpravo nahore "hledat" jako cokoliv sloziteho pro kohokoliv. Dokonce ani pro nasi sekretarku, a ta je velke BFU, ani pro meho otce, ktereho era pocitacu totalne minula.
Az tohle dokazete, tak muzete prirovnavat wiki k cikorce a knihu tomu pravemu kafi. Mimochodem, s podobnou strategii vystupuji podomni prodejci prakticky cehokoliv - nas vysavac je sice za petinasobnou cenu nez obdobny v obchode, ale je to ten PRAVY vysavac....

Tvrdíte, že větší část knih si koupí už uživatelé Ubuntu. Opravdu si myslíte, že takových nadšenců bude tisíc? Tady na fóru je jich tak 30-50, což je opravdu minimum oproti nákladu.

Toto forum ma pres 10 tisic uzivatelu. Vsichni jiste nejsou aktivni, ale cislo 30-50 je hodne zkreslene. A i kdyby, porad je to 30-50 * 375, ktere se daji vyuzit mnohem lepe.

Říkáte, že v knize má Ubuntu cenu 375Kč. Člověče, co to povídáte? Cena je za knihu, za vědomosti, které jsou v ní obsaženy a zformulovány.

Na to, jak hodnotne jsou ony vedomosti mate moznost odpovedet hned v onom prvnim dotazu.

Ptáte se, kolik platí firma CPress vývojářům. Já říkám nic. Stejně tak, jako nic neplatí výrobce hrnků Ubuntu. Stejně tak jako neplatí výrobce triček Ubuntu.

Tak podivejte se, kolego, kdyz koupim knihu, 100% z vytezku prodeje pujde do kapes soukromych firem a jednotlivcu. Kdyz koupim triko, cast jiste spolknou naklady a zisk vyrobce trik, ale ten zbytek pujde na dalsi rozvoj projektu az jiz v jakekoliv forme.
Pochopeno?
« Poslední změna: 19 Června 2008, 19:14:38 od Anna Taliánová »

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #55 kdy: 19 Června 2008, 13:28:11 »
A upřímně, tímto vaším názorem bych si snad nemohl jít koupit ani jogurt -> Sandric, už žijem v kapitalismu (komunismus je už téměř 20 let pryč) = za služby se platí a podle mého to není nic nenormálního, jak mě to tak trochu z vašich názorů vyplývá.

Vy mi nerozumite. Ja chapu tu ekonomickou realitu a ta rika, ze pokud nekdo usiluje o vydavani Ubuntu zdarma a pracuje na jeho distribuci a budovani komunitni podpory po svete, tak to prinasi pomerne vysoke naklady. Tyhle naklady neni mozne plne kryt nejakym prodejem trik s logem, to jiste ne. Ale kdyz to triko koupim, tak napomaham udrzeni tohoto modelu (naklady na nej se snizuji). A je to prave ten model, ktery Ubuntu dela tak uspesnym!

A cena knihy, samotných nosičů DVD, obalu, dopravy a služeb kolem je nulová :D.

Neni, naopak je pekne vysoka, cimz je to jeste horsi. I kdyby se zisky z knihy vracely na vyvoj Ubuntu (coz se nevraci ani koruna), tak je to strasne neefektivni zpusob vydelavani penez. Proc si myslite, ze lidi rekneme z Canonicalu nenapsali takovou prirucku? Jednak proto, ze by tim popreli cely soucasny system vyvoje a distribuce, jednak proto, ze ekonomicky to proste je hloupe. Kdybyste snad chtel vydat takovou knihu jako Canonical, po zaplaceni autorskych odmen, vydani, distribuce, atp. nezbyde skoro nic...
« Poslední změna: 19 Června 2008, 19:24:31 od Anna Taliánová »

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #56 kdy: 19 Června 2008, 13:35:17 »
Panebože, to je diskuze   ::)

Jeden tvrdí, že kniha nemá žádnou hodnotu a nechce si jí koupit, ostatní zase, že hodnotu má a uživatel-začátečník ji ocení. Všichni mají svojí pravdu, ani jedna strana nechce ustoupit a neustoupí ze svých názorů. Myslel jsem, že na fóru tech. dotazů k Ubuntu to nebude, ale lidi jsou všedu stejní.

P.S. Že Vám není líto klávesnice.....

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #57 kdy: 19 Června 2008, 13:53:56 »
Podle vaší logiky nemá Ubuntu "zadarmo" většina jeho uživatelů. Kupříkladu já mám Ubuntu stažené z netu a za net přeci platím svému ISP. (A přeci nebudete chtít po providerovi, aby posílal něco vývojářům - tedy chtít můžete, ale to je tak všechno - mimochodem, které vývojáře myslíte? Vývojáře Ubuntu, nebo vývojáře software, který je v Ubuntu obsažen?). A co ti, kteří si koupili Ubuntu na DVD, které bylo přiloženo např. ke Computeru?

Pořád také dokola opakujete, že vydáním knihy se Ubuntu dává na špatnou a neúspěšnou cestu, po které se vydalo SuSE a RedHat. Podle těchto slov by se zdálo, že firmy Novell a RedHat jsou díky vydání knihy s jejich distribucí před krachem (což se mně tedy nezdá). Vydání nějaké knihy v ČR také přeci neznamená, že Canonical "zpoplatní" přístup do repozitářů, či k obrazům LiveCD Ubuntu!

K dalšímu: Že vám nepřipadá stránka s okýnkem "hledat" nic složitého? Mě také ne, ale ze zkušenosti vím, že existuje 10x více lidí, kterým to složité připadne, kteří za nejlepší vyhledávač považují Seznam nebo Centrum. Navíc vyhledávání na wiki (o tomto fóru nemluvě) stojí, s prominutím, za starou bačkoru. A co budete dělat, když nainstalujete Ubuntu z LiveCD (které si necháte za peníze Canonicalu poslat) a nepůjde vám net (u wifi nic složitého)? Potom je vám stránka s okénkem "hledat" s odpuštěním na h.... .

Navíc netvrďte, že vytvořit 8GB výběr z repozitářů tak, aby byly splněny všechny závislosti a aby celé DVD tvořilo logický a pokud možno komplexní soubor programů, je věc, za kterou autorům nenáleží pražádná odměna. Já sám jsem kolikrát řešil problém, jak nainstalovat Ubuntu tam, kam net prostě nevede. V tomto ohledu považuji DVD u knihy jako super věc. Zkuste někomu říci, že jste mu nainstalovali Ubuntu, že je to plnohodnotný OS, ale proto, že nemá připojení na net, tak si nepustí mp3 a nepodívá se na film (kodeky se musí doinstalovat, a to přes net), že mu nepůjde 3D akcelerace (ovladače se stahují z repozitářů) a že i když má deb balíček svého oblíbeného programu, tak si ho nespustí, protože mu chybí "libdecglx".

Nevím, jak často chodíte na fórum, ale odhad, že tu je 30-50 aktivních uživatelů (rozuměj těch, co sem chodí pravidelně, ne jenom když mají problém), považuji za velice reálný, můj subjektivní pocit ten, že 30 je "strop".

K ceně knihy, viz výše - platíte xxx Kč měsíčně za internet jako za "kanál", kterým se k vám mohou dostat informace o Ubuntu (i Ubuntu samotné). Zde zaplatíte 375Kč za kanál, který vám zprostředkuje informace o Ubuntu (i Ubuntu samotné). Kde je rozdíl???


Na závěr bych vás poprosil: Zeptejte se sám sebe, co jste vy osobně udělal pro rozvoj Ubuntu. Např. kolika známým jste Ubuntu předvedl, popřípadě nainstaloval a poskytujete jim "servis"? Kolik návodů jste na wiki či tady na fóru napsal? [irony]A kolik jste si koupil triček a hrnků na podporu vývojářů[/irony]
« Poslední změna: 19 Června 2008, 19:22:41 od Anna Taliánová »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #58 kdy: 19 Června 2008, 14:11:51 »
Vy mi nerozumite.
Máte pravdu nerozumím. Jak napsal Vetinari, každý máme svou pravdu. Tu Vaši pravdu opravdu nechápu, lépe řečeno, v podstatě nechápu jakou tu pravdu máte. Dále už se vyjadřovat nehodlám.  ;)
« Poslední změna: 19 Června 2008, 19:23:27 od Anna Taliánová »

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #59 kdy: 19 Června 2008, 15:01:00 »
Pane sandrick, myslím, že jste se vyjádřil, a nemá cenu to tady dále rozebírat. Vaše názory jsou jasné. Jelikož existuje mnoho lidí, existuje mnoho názorů. Je samozřejmé, že se často neshodují. Váš hlas byl slyšet, což byl váš cíl, a není další důvod v diskuzi pokračovat. Pokud potřebujete zjistit šíři svého ohlasu, můžete si založit vlákno a anketou, kde necháte lidi hlasovat, jestli autory Ubuntu knihy chválit nebo naopak vypískat. Autoři knihy jsou zkušení lidé, takže si myslím, že existenci vašeho názoru dokáží pochopit, aniž by to brali jako útok na svoji osobu.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #60 kdy: 19 Června 2008, 15:44:03 »
Přestože nemám rád demagogické argumenty (a autora takovýchto příspěvků se snažím přesvědčit těmi svými), uznávám, že tady to asi opravdu nemá smysl a je to, jak někdo řekl: plýtvání klávesnice a elektronů.

Sandrick: Nevím kolik vám je, ani z jakého společenského postavení vycházíte, ale nemám vám váš názor za zlé. Jen mě mrzí, že existují lidé, kteří pravděpodobně žijí v úplně odlišném světě.

Ostatní: I ostatním děkuju za jejich názory doufám že těm, kteří si knihou koupí něco přinese a těším se na jejich zpětnou vazbu (přestože neplánuji být autorem další "verze").


P.S. Prý se o mně občas na tomto fóru šíří fámy, že snad používám Gentoo či co, tak pro ty koho to zajímá uvedu pár informací.
Přešel jsem z Ubuntu na Debian (unstable), protože se mi u Ubuntu přestávaly líbit určité věci (ačkoliv na Debianu se mi zase nelíbí jiné). Ubuntí fórum už z časových důvodů ani nestíhám, navíc moje poslední verze Ubuntu byla 6.06 (která se mi držela na kompu až do 7.10) takže už nemám moc co radit. Narazit byste na mě mohli asi tak akorát na abclinuxu...
« Poslední změna: 19 Června 2008, 19:26:29 od Anna Taliánová »
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #61 kdy: 19 Června 2008, 18:57:01 »
Velice děkuji autorům za vytvoření knihy - je jich na téma linuxu stále málo, děkuji také za její velmi nízkou cenu a tím i vyřešení každoročního problému s výběrem dárku pro mé přátele :) a věřím že i následným snížením účtů za telefon - jak nastavit to nebo tohle :)

sandrick:
Jo, a chtel bych podekovat vsem, kteri misto argumentu s radosti kliknou na snizeni karmy. Jako proc??? -------kvuli jinemu nazoru?
Věřte že to nikdo s radostí nedělá. A proč já? Za jiný názor určitě ne, ale za to že předem odsuzujete hodnotu něčeho nad čím někdo, s dobrým úmyslem strávil mnoho času a...
Jde o to, ze vase kniha ma mizernou hodnotu (kterou lze prakticky plne suplovat otevrenymi zdroji), vyvadi finance z Ubuntu projektu k rukam jednotlivcu a firem, ktere se nebudou reinvestovat zpet do projektu, a odklani se od zavedeneho a uspesneho Ubuntu modelu.
...co jste ani neviděl.
Po te, co me zde jeden z autoru knihy ubezpecil, ze byla splnena i povinnost odkazu a podekovani puvodnim autorum si nemyslim, ze by tady v tom byl nejaky licencni problem.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #62 kdy: 19 Června 2008, 19:17:59 »
Tak se zda, ze po trech dnech, kdy jsem se tady snazil diskutovat prevazne s autory knihy a moderatory tohoto fora, je to u konce se zaverem, ze kazdy ma svuj nazor. Budiz, presto mi dovolte par zaverecnych komentaru na to, co zde jeste bylo napsano.

Podle vaší logiky nemá Ubuntu "zadarmo" většina jeho uživatelů. Kupříkladu já mám Ubuntu stažené z netu a za net přeci platím svému ISP. (A přeci nebudete chtít po providerovi, aby posílal něco vývojářům - tedy chtít můžete, ale to je tak všechno - mimochodem, které vývojáře myslíte? Vývojáře Ubuntu, nebo vývojáře software, který je v Ubuntu obsažen?). A co ti, kterí si koupili ubuntu na DVD, které bylo přiloženo např. ke Computeru?

Vsechno ma nejakou ekonomickou realitu. Pokud Ubuntu stahnete z internetu, jiste to bude neco stat. Ve vetsine pripadu se ale nejedna o prime naklady spojene s Ubuntu, protoze lide maji internet proste doma bez ohledu na to jestli chteji Ubuntu nebo ne.
Potencialne to mohou byt jak vyvojari distra tak softwaru. Je to dane tim, ze spolecnosti jako je treba Cannonical casto pod sva kridla berou takove projekty a spolufinancuji je.
Pripad Computeru (jak uz jsem tady psal) je velice pekny priklad, jak skutecne dosahnout proliferace Ubuntu k novym uzivatelum. Je to dane jednak tim, ze cast ctenaru jsou predpatitele, kteri dostanou Computer do schranky (stejne jako v pripade internetoveho pripojeni tady nelze mluvit o zadnych primych nakladech na porizeni Ubuntu). Z hlediska lidi, kteri nemaji Computer predplaceny, tito mohou koupit casopis s nekolikanasobne nizsi cenou, ktery jim poskytne potrebne zakladni materialy a odkazy ke komunitni podpore.

Pořád také dokola opakujete, že vydámím knihy se Ubuntu dává na špatnou a neúspěšnou cestu, po které se vydalo SuSE a RedHat. Podle těchto slov by se zdálo, že firmy Novell a RedHat jsou díky vydání knihy s jejich distribucí před krachem (což se mně tedy nezdá). Vydání nějaké knihy v ČR také přeci neznamená, že Canonical "zpoplatní" přístup do repozitářů, či k obrazům LiveCD Ubuntu!
Takovy RedHat se nepochybne nema spatne a nemyslim si, ze firma je pred krachem. Ale ruku na srdce, kolik uzivatelu RH znate? Ja vim o nekolika firmach, ktere provozuji RH server. To je vsechno. RH se tedy zameruje na firemni klientelu, Ubuntu naopak prevazne na bezne (domaci) desktopy. Tyto dve strategie jsou odlisne jako den a noc a vyzaduji neco uplne jineho. RH se nikdy nedokazal prosadit na domacich pocitacich kvuli modelu na nemz je zalozen. Proc si take myslite, ze RH zalozil (myslim ze to bylo v roce 2004) Fedoru?
Kniha nastesti neznamena, ze se zmeni globalni strategie Ubuntu, jak uz jsem tady psal. Soucasne ale kniha vyvadi zisky z Ubuntu k rukam soukromych osob a firem. Misto aby lidi prispeli Cannonicalu nebo Ubuntu teamu, tak proste koupi knihu a maji pocit, ze tim jejich podpora projektu konci. To plati nepochybne pro soucasne uzivatele. Ale i pro uzivatele nove. V onom Ubuntu modelu onen novy uzivatel dostane vse zadarmo, zacne Ubuntu pouzivat, vyresi problemy, je spokojeny. Pak uplyne par mesicu nebo let a sledujete lidi okolo, jak investuji do Windows Vista. V te chvili si mozna reknete, sakra, ja tem lidem neco dluzim, a poslete penize nebo koupite reklamni predmety, tak jako jsem to udelal ja. Ten impuls neco takoveho udelat bude o dost slabsi, pokud budete mit pocit, ze projekt podporujete knihou (ktera ve skutecnosti neznamena ani korunu pro Ubuntu).

K ceně knihy, viz víše - platíte xxxKč měsíčně za internet jako za "kanál", kterým se k vám mohou dostat informace o Ubuntu (i Ubuntu samotné). Zde zaplatíte 375Kč za kanál, který vám zprostředkuje informace o Ubuntu (i Ubuntu samotné). Kde je rozdíl???
Rozdil je v tom, ze ten internet uz mate a mel byste ho i kdybyste pouzival Windows.

Na závěr bych vás poprosil: Zeptejte se sám sebe, co jste vy osobně udělal pro rozvoj Ubuntu. Např. kolika známým jste Ubuntu předvedl, popřípadě nainstaloval a poskytujete jim "servis"? Kolik návodů jste na wiki či tady na fóru napsal? [irony]A kolik jste si koupil triček a hrnků na podporu vývojářů[/irony]
Ja jsem zamestnany clovek, nemohu se z casovych duvodu aktivne venovat praci "v komunite". Ale mohu Vam garantovat, ze vzdy, kdyz jsem na forum tady nebo jinde zavital, tak jsem se uprimne snazil poradit kazdemu. Myslim, ze vetsinou se mi i podarilo veci vyresit. Take jsem instaloval Ubuntu lidem ve svem okoli, kteri o to stali (nekterym to vydrzelo, jinym ne). Konecne, verte mi, ze jsem nemalou castkou prispel na rozvoj programu i distrubuci, ktere jsem pouzival / pouzivam.

Věřte že to nikdo s radostí nedělá. A proč já? Za jiný názor určitě ne, ale za to že předem odsuzujete hodnotu něčeho nad čím někdo, s dobrým úmyslem strávil mnoho času a......co jste ani neviděl.
Myslim, ze jsem knihu ohodnotil na zaklade argumentu. Myslim, ze argumentu silnejsich a komplexnejsich, nez jsou ty poskytnute druhou stranou. Vsimnete si, ze zadny podstatny aspekt z argumentace mnou poskytnute tady nebyl vyvracen. Konecne, nekolikrat jsem vyzval autory, aby mi odpovedeli jaky existuje obsahovy rozdil mezi knihou a ubuntu.cz Vsimnete si, ze jsem nikdy nedostal odpoved. Proc myslite, ze tomu tak je? Vzdyt tim by se preci moje argumentace okamzite stala mnohem slabsi...


Zaverem, pokud snad nekdo z vas chce podporit projekt Ubuntu nebo nejaky konkretni software, udelejte tak primo. Snad vsechny projekty maji odkazy, kde muzete darovat vyvojarum penize nebo si koupit predmety, ze kterych maji vyvojari primy zisk. Prispivate tak na rozvoj programu, ktere sami vyuzivate.
Naopak, nezijte v omylu, ze koupi knihy snad nejak prispivate na rozvoj Ubuntu. Neni to pravda, lide, kteri Ubuntu vyvijeji, nedostanou z kupni ceny ani korunu. Stejne tak nic nedostanou vyvojari software, ktery je v Ubuntu obsazen.
Pokud potrebujete podporu, obratte se sem na wiki a pripadne forum. Na wiki najdete podrobne navody na problemy, ktere jsou take reseny v knize. Pokud mi neverite, konzultujte obsah knihy a wiki jeste predtim, nez knihu koupite.

Pavel Půlpán

Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #63 kdy: 19 Června 2008, 19:20:14 »
Na to, abych tenhle román dočetl v do tejdne, bych si musel vzít dovolenou. 8)

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #64 kdy: 19 Června 2008, 19:27:12 »
Na to, abych tenhle román dočetl v do tejdne, bych si musel vzít dovolenou. 8)

Omlouvam se, ja vim, i ten posledni prispevek je desna tapeta. A zacni pouzivat KDE4, posledni verze je uz vychytana :)

Pavel Půlpán

Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #65 kdy: 19 Června 2008, 19:39:54 »
Neska jsem stáhnul lajvko nový Zuzany s KDE4, takže vyzkouším. Ale odmaskovávat budu tak za rok. :D

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #66 kdy: 19 Června 2008, 19:48:08 »
Jak rikam, stabilita se nakonec dostavila. Jeste ve verzi 4.0.82 mi obcas padala plasma, ale ted od 4.0.83 to drzi :) Nevidim skoro zadnou chybu (az na to, ze chybi rada programu - kaffeine, koffice, etc, etc, etc). Ale je to REVOLUCE na desktopu :D
« Poslední změna: 19 Června 2008, 19:50:47 od sandrick »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #67 kdy: 19 Června 2008, 20:14:05 »
sandrick: [rejp]S tím tvým spisovatelským střevem, by jsi mohl napsat nějakou knihu, např. nějakou tu knížku o Ubuntu. Kdyby měla přiložené i nějaké to dývko, tak bych si tu knížku i koupil [/rejp] :D
« Poslední změna: 20 Června 2008, 11:36:06 od Anna Taliánová »

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #68 kdy: 19 Června 2008, 20:20:57 »
sandrick: [rejp]S tím tvým spisovatelským střevem, by jsi mohl napsat nějakou knihu, např. nějakou tu knížku o Ubuntu. Kdyby měla přiložené i nějaké to dívko, tak bych si tu knížku i koupil [/rejp] :D

Sakra, to mne nenapadlo  :o
Je to sice proti memu presvedceni, ale asi bych mel byt vic "flexibilni" LOL

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #69 kdy: 24 Června 2008, 01:51:36 »
...  což nijak neodporuje GNU/GPL, protože DVD je ZDARMA přiloženo ke knize...

Ty dvě části věty spolu nijak nesouvisejí. Můžete to chápat tak, že je zdarma, ale i kdybych ho prodal za milion, tak je to legální a je to zcela v souladu s GPL. Cituji z http://www.gnu.org/philosophy/selling.cs.html:

My však naopak povzbuzujeme všechny distributory, aby si za svobodný software účtovali kolik chtějí či mohou. Zdá-li se vám to překvapující, uvědomte si prosím, že slovo "free'' má dva obecné významy ve dvou rovinách -- buď v právní nebo v ekonomické. Říkáme-li "svobodný software'', mluvíme o svobodném nakládání s programem, nikoliv o ceně. Znamená to, že uživatel smí svobodně používat program, měnit jej a rozšiřovat se změnami či bez nich.

Mýlíte se tedy nejen vy, ale i uživatel Sandrick, kterému bych zakoupení rozhodně knihy doporučoval už proto, že v úvodu je vysvětlen vztah free softwaru, jeho licence a ceny. Jestli na to nemá, ať se ozve, klidně mu ji pošlu zadarmo. Je to lepší, než kdyby dál šířil nepodložené bludy o nemorálnosti (a bohužel též o dalších oblastech a faktech, o nichž evidentně nemá tušení, ale to už asi "morální knihou zadarmo" nespravím).
« Poslední změna: 29 Června 2008, 20:43:11 od Anna Taliánová »

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #70 kdy: 24 Června 2008, 06:50:16 »
...  což nijak neodporuje GNU/GPL, protože DVD je ZDARMA přiloženo ke knize...

Ty dvě části věty spolu nijak nesouvisejí. Můžete to chápat tak, že je zdarma, ale i kdybych ho prodal za milion, tak je to legální a je to zcela v souladu s GPL. Cituji z http://www.gnu.org/philosophy/selling.cs.html:

My však naopak povzbuzujeme všechny distributory, aby si za svobodný software účtovali kolik chtějí či mohou. Zdá-li se vám to překvapující, uvědomte si prosím, že slovo "free'' má dva obecné významy ve dvou rovinách -- buď v právní nebo v ekonomické. Říkáme-li "svobodný software'', mluvíme o svobodném nakládání s programem, nikoliv o ceně. Znamená to, že uživatel smí svobodně používat program, měnit jej a rozšiřovat se změnami či bez nich.

Mýlíte se tedy nejen vy, ale i uživatel Sandrick, kterému bych zakoupení rozhodně knihy doporučoval už proto, že v úvodu je vysvětlen vztah free softwaru, jeho licence a ceny. Jestli na to nemá, ať se ozve, klidně mu ji pošlu zadarmo. Je to lepší, než kdyby dál šířil nepodložené bludy o nemorálnosti (a bohužel též o dalších oblastech a faktech, o nichž evidentně nemá tušení, ale to už asi "morální knihou zadarmo" nespravím).

Musim rict, ze uz se mi v tehle diskusi nechce moc pokracovat. Myslim, ze kazdy si tady muze za pul hodinky precist argumenty obou stran na vec a rozhodnout se sam.
Pokud jde o ten vztah mezi moznostmi licence a ceny (a ekonomicke reality), moji argumentaci si muzete vyhledat vyse. Budete-li mit nejake poznamky k veci, ja vam samozrejme odpovim, jako vsem ostatnim.
Jinak za nabidku knihy zdarma dekuji, ale opravdu o ni nestojim jak pro jeji obsah, tak i pro to, co symbolizuje. Treba se vam ozve nekdo jiny, kdo by ji rad mel, ale nemuze si ji dovolit. Prece byste nechtel, aby vase kniha slouzila jako podperka u stolu nebo lapac prachu.
« Poslední změna: 29 Června 2008, 20:45:28 od Anna Taliánová »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #71 kdy: 24 Června 2008, 07:49:14 »
...  což nijak neodporuje GNU/GPL, protože DVD je ZDARMA přiloženo ke knize...

Ty dvě části věty spolu nijak nesouvisejí. Můžete to chápat tak, že je zdarma, ale i kdybych ho prodal za milion, tak je to legální a je to zcela v souladu s GPL. Cituji z http://www.gnu.org/philosophy/selling.cs.html:

My však naopak povzbuzujeme všechny distributory, aby si za svobodný software účtovali kolik chtějí či mohou. Zdá-li se vám to překvapující, uvědomte si prosím, že slovo "free'' má dva obecné významy ve dvou rovinách -- buď v právní nebo v ekonomické. Říkáme-li "svobodný software'', mluvíme o svobodném nakládání s programem, nikoliv o ceně. Znamená to, že uživatel smí svobodně používat program, měnit jej a rozšiřovat se změnami či bez nich.

Mýlíte se tedy nejen vy, ale i uživatel Sandrick, kterému bych zakoupení rozhodně knihy doporučoval už proto, že v úvodu je vysvětlen vztah free softwaru, jeho licence a ceny. Jestli na to nemá, ať se ozve, klidně mu ji pošlu zadarmo. Je to lepší, než kdyby dál šířil nepodložené bludy o nemorálnosti (a bohužel též o dalších oblastech a faktech, o nichž evidentně nemá tušení, ale to už asi "morální knihou zadarmo" nespravím).

Musim rict, ze uz se mi v tehle diskusi nechce moc pokracovat. Myslim, ze kazdy si tady muze za pul hodinky precist argumenty obou stran na vec a rozhodnout se sam.
Pokud jde o ten vztah mezi moznostmi licence a ceny (a ekonomicke reality), moji argumentaci si muzete vyhledat vyse. Budete-li mit nejake poznamky k veci, ja vam samozrejme odpovim, jako vsem ostatnim.
Jinak za nabidku knihy zdarma dekuji, ale opravdu o ni nestojim jak pro jeji obsah, tak i pro to, co symbolizuje. Treba se vam ozve nekdo jiny, kdo by ji rad mel, ale nemuze si ji dovolit. Prece byste nechtel, aby vase kniha slouzila jako podperka u stolu nebo lapac prachu.

Tvoja reakcia v podstate len potvrdzuje to, ze si zakladas na svojom "poslednom slove", ale teraz si to uz trochu prepiskol. Ja som si Bibrovu knihu prelistoval (v PDF) a musim konstatovat, ze zaver tvojho "posledneho slova" je skutocne az sprosty, pretoze ta kniha je napisana s velkou peclivostou, dorazom na zrozumitelnost pre kazdeho zaciatocnika a bez pochyby je za nou spusta mravencej prace autora. Ty si to zmietol zo stola ako skvar a mas potrebu znevazovat vsetkych, ktori nieco v dobrom umysle vytvorili len preto, ze si dovolia tu svoju obrovsku pracu a naklady, nejako financne zhodnotit. Pane Boze, co je na tom tak nemoralne? Skutocne neviem o co ti ide... 
« Poslední změna: 29 Června 2008, 20:47:41 od Anna Taliánová »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

dingo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #72 kdy: 25 Června 2008, 18:09:13 »
pekna hadka z toho vznikla....

to sandrick: obdivujem ta ako dokazes napisat tolko suvisleho textu na forum ;D....btw: ako dlho ti to trvalo??? 8)

ale k veci......da sa ta kniha uz kupit?? kolko by to stalo s postovnym na Slovensko??
« Poslední změna: 29 Června 2008, 20:48:40 od Anna Taliánová »

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #73 kdy: 25 Června 2008, 18:43:49 »
Kniha s poštovným na Slovensko stoji 617,- Sk  zajtra si pre nu idem na poštu tak potom napíšem prve dojmy :)
« Poslední změna: 29 Června 2008, 20:49:14 od Anna Taliánová »
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #74 kdy: 25 Června 2008, 19:04:46 »
Kniha s poštovným na Slovensko stoji 617,- Sk  zajtra si pre nu idem na poštu tak potom napíšem prve dojmy :)
20 Euro...ved je to smiesne...
« Poslední změna: 29 Června 2008, 20:49:50 od Anna Taliánová »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.