Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jiz lze upgradovat na Feisty Fawn  (Přečteno 27469 krát)

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Jiz lze upgradovat na Feisty Fawn
« Odpověď #100 kdy: 08 Února 2007, 08:39:46 »
Pekne si to zhrnul.
Čo sa týka toho wifi drivera. Tak ten (bcm43xx) je aj v 6.10, ale treba k nemu firmware, na to slúži bcm3xx-fwcutter. No tu v tejto verzii, ak som to dobre pochopil, tak si aj sám stiahne firmware (ale ktorý? OSS alebo od výrobcu?) a rozbalí ho. Pred tým to bolo treba robit všetko ručne cez konzolu.
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Jiz lze upgradovat na Feisty Fawn
« Odpověď #101 kdy: 09 Února 2007, 17:46:01 »
No v 6.10 je také, ale tam to funguje velmi rozpačitě (jsem ho používal, než jsi mi poradil). Jaký fw si stáhnul bcm3xx-fwcutter ve Feisty fakt nevím (kdybych věděl jak to zjistit), hlavní ale je, že to funguje výborně. ;)
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Michal Pavelka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Jiz lze upgradovat na Feisty Fawn
« Odpověď #102 kdy: 09 Února 2007, 20:10:24 »
Co je to Feisty Fawn?Jsem uplny zacatecnik v oblasti Linuxu.Poucte me pls?Zajima me to...Dikes

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Jiz lze upgradovat na Feisty Fawn
« Odpověď #103 kdy: 09 Února 2007, 20:14:25 »
Je to budoucí vydání Ubuntu. Nyní aktuální verze je Ubuntu 6.10 Edgy Eft a 6.06 Dapper Drake. Už nyní ale lze stáhnout Ubuntu 7.04 Feisty Fawn, která je však stále ve vývoji a tak není doporučena běžným uživatelům, spíše pro testery. Mě osobně funguje velmi dobře (zatím).
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Michal Pavelka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Jiz lze upgradovat na Feisty Fawn
« Odpověď #104 kdy: 09 Února 2007, 20:24:47 »
dikes

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Jiz lze upgradovat na Feisty Fawn
« Odpověď #105 kdy: 14 Února 2007, 21:10:19 »
Tak v rámci testovacích choutek jsem i došel k tomu, že jsem zprovoznil externí reproduktory (stačilo povolit Duplicate front a zapnout pár dalších položek, funguje to i v EE).

Bohužel po dnešní aktualizaci mi to zas rozhodilo wifinu, to je děsný, holt testing má svá úskalí ;). Jo, všimli jste si toho nového splashscreenu? Je hezčí, ale chtělo by to i 1280x800 verzi, aby se to hw nezvětšovalo ;).

EDIT: Tak jsem zjistil, že stačí použít starší jádro a wifi zase funguje. Nevíte proč to s tím nejnovějším nefunguje? Ani se mě to nezeptá na heslo, nic, ale eth1 je vidět a je tam napsán i model karty a další informace...


EDIT2: Teď jsem zkusil nejnovější verzi jádra a síť opět funguje, dokonce i ikonka se smrskla na únosnou míru :-D. Čím více aktualizuji, tím mám větší radost :D... Doporučuji aktualizaci. Jen mi to psalo nějaké chyby u Compizu.
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

ondra123

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Jiz lze upgradovat na Feisty Fawn
« Odpověď #106 kdy: 09 Března 2007, 13:24:54 »
Dobrý den.
Rád bych se zeptal na jednu otázku.
Mám počítač s MB K8 M871G a ta má grafickou kartu SIS 760. Ale ovladače na tento typ graf. karty jsem nikde nenašel. Prý tento typ karet Linux nepodporuje. Mám 6.06 LTS a tak se ptám. Změní se v této oblasti něco s vydáním Ubuntu 7.04 Feisty Fawn? Nebo musím ještě počkat? Díky za odpověď Ondra

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Jiz lze upgradovat na Feisty Fawn
« Odpověď #107 kdy: 11 Března 2007, 19:25:27 »
Jak jsem googloval, tak informace jsou zatím nepříznivé, ale zkusil jste použít balík "xserver-xorg-video-sis"? Je tam: "This package provides the driver for all SiS and XGI Volari cards." Jen nevím, jak to bude fungovat s 3D akcelerací, také jsem s ní měl problémy a všichni mě zastrašovali, že mi nebude fungovat, ale nakonec jsem jí zprovoznil. Možná se ještě podívejte sem: http://www.abclinuxu.cz/forum/show/164605 . Držím palce
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.