Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nelze nabootovat Ubuntu 14.04 LTS  (Přečteno 870 krát)

jcp4

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Nelze nabootovat Ubuntu 14.04 LTS
« kdy: 16 Září 2018, 17:15:28 »
Zdravím chtěl bych poprosit o pomoc. Nainstaloval jsem si na notebook Ubuntu 14.04 pákrát šel zapnout ale potom se mi objevila po zapnutí hláška:

GNU GRUB version 2.02
Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible device or file completions.

Nevím co s tím mám dělat, jelikož tam nemám nainstalovaný jiný OS tak se nikam nedostanu a bootování se nespustí. Bootovat můžu pouze přes USB na tomhle notebooku není cd mechanika.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nelze nabootovat Ubuntu 14.04 LTS
« Odpověď #1 kdy: 16 Září 2018, 17:43:50 »
Nabootuj z flešky live. Nainstaluj  boot-repair  tool. Až ho spustíš, klikni na "Recommended repair"  Opraví se zavaděč a po restartu by ti mělo Ubuntu naběhnout. Návod máš zde:
https://askubuntu.com/questions/226061/how-to-install-the-boot-repair-tool-in-an-ubuntu-live-disc
----------------------------------------------
Pokud se tato oprava nezdaří, je nutné přikročit k pokročilým opravám což bude zřejmě nad tvoje síly. V tom případě bude pro tebe jednodušší udělat reinstalaci (tentokrát ale řádně). A je rozdíl, jestli instaluješ pod UEFI nebo klasickým BIOSem (Legacy). Tomu musíš instalaci (hlavně zavaděče) přizpůsobit. Něco si o tom najdi....

« Poslední změna: 16 Září 2018, 17:45:55 od juwa2 »

jcp4

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Nelze nabootovat Ubuntu 14.04 LTS
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2018, 22:06:24 »
Už se to vzpamatovalo. Díky za pomoc  :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.