Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký software na vypalování CD/DVD a ripování  (Přečteno 1588 krát)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Jaký software na vypalování CD/DVD a ripování
« kdy: 13 Listopadu 2012, 22:12:25 »
Po dlouhé době jsem potřeboval vypálit CD s fotkami a navíc to naučit partnerku.
Sáhnul jsem proto nejdříve po Braseru. Bohužel hned pálení prvního CD skončilo krachem (Brasero pustil příliš dlouhý název vypalovaného CD a pálení pak spadlo) a médium bylo v háji. Další Cd jsem pálil pomocí k3b a všechny CD (cca 5) byla OK. K3b na příliš dlouhý název upozornilo a nepustilo vypalování dál. Zkusil jsem ještě jednou Brasero a opět krach. Co používáte na vypalování vy? Chtěl jsem co nejjednodušší soft s možností nastavení počtu kopií a rychlosti pálení. Zatím jsem nic lepšího (a spolehlivějšího) než k3b neobjevil (mimo něj používám v Gnome i Digikam).
K3b se taky osvědčilo co se týče ripování hudebních CD (potřeboval jsem je převést do MP3).
K3b je fajn, ale příjde mi pro uživatele v naší rodině moc robustní a složitější.
Díky za vaše tipy.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Jaký software na vypalování CD/DVD a ripování
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2012, 09:39:11 »
K3B, používám Kubuntu. Je ale fakt, že doma pálím pouze já a to ještě jednou za "uherský rok".
Aj dont spíík ííngliš :)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re:Jaký software na vypalování CD/DVD a ripování
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2012, 11:21:07 »
Na ripovanie som zvykol pouzivat soundjuicer, vedel toho ozaj dost, co sa tyka formatov a kodekov.

Palim v Brasere (tiez raz za uhorsky rok), problemy som nikdy nemal.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.