Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: /home pro více distribucí najednou  (Přečteno 1301 krát)

Caren

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
/home pro více distribucí najednou
« kdy: 22 Května 2015, 20:14:53 »
Zdravím všechny a doufám že jsem dotaz zařadil správně, v případě že někomu z administrátorů tento dotaz bude připadat hloupý, nesmyslný,  někdy se to už řešilo nebo jestli je to taková kravina že řešení ani neexistuje nebudu se zlobit když příspěvek smažete, chápu že to tu chcete mít kapku nezaspamovaný kravinama :)

K věci - Vím že je možnost si na PC udělat multiboot (více OS na jednom kompu..) ... takže - když bych si nainstaloval více linuxových distribucí (např. Xubuntu a LinuxMint), je nějáká možnost jak sdílet /home ?

Jde mi o to abych mohl při startu PC spouštět různé distribuce a přitom mít společné uživatele a jejich data.

//vím že by to šlo (teoreticky a neúplně) řešit jen uděláním jinýho oddílu na kterej by všechny OS měli přístup a tak bych se mohl dostat ke stejným datům, ale stejně by mě zajímalo jestli je to možné udělat přímo přes jakési "sdílení" /home
Xubuntu 64bit ; Dell Inspiron 7720 ; gumoví medvídci ; můj OS: https://www.youtube.com/watch?v=b3IbB4lXgjM

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:/home pro více distribucí najednou
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2015, 20:23:57 »
/home mej kazdopadne na samostatnem oddile (i v ramci jednoho OS je to lepsi). Separatni /home muze pouzivat neomezene mnozstvi systemu.

Sdilet 1 uzivatele napric vice distribucema NEdoporucuju, protoze bude kolidovat nastaveni prostredi, verzi programu (profil v FF treba) a podobne... Je daleko jednodussi mit v kazdem systemu jineho uzivatele a jenom jim symlinkovat/bindnout nejaky adresar.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:/home pro více distribucí najednou
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2015, 20:24:35 »
Možné to je, avšak nedoporučuju. Každé distro může mít jiný konfigurák, pak by se to mohlo "hádat".

Ale pokud je chuť... Mělo by stačit zvolit stejný /home a stejného uživatele. Jesná se hlavně o ty skryté soubory /home/uživatel/.soubor

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re:/home pro více distribucí najednou
« Odpověď #3 kdy: 22 Května 2015, 21:41:21 »
Před pár lety jsem to taky zkoušel (mám na PC multiboot s asi 5 linuxovými distribucemi), ale jak už psali kolegové, docházelo občas ke kolizím různých verzí programů v příslušných distrech (např. Firefoxu, Thunderbirdu a dalších, která se rychleji vyvíjejí). Proto mám nyní ke každému distru se systémem (10 GB) další oddíl pro /home (20 GB), takže se to neplete. Aby se mi přenášela nastavení u specifických programů (záložky ve Firefoxu, pošta v Thunderbirdu, nastavení v Krusaderu atd.), udělal jsem si tam symlinky (zástupce) a odkazuje mi to na společný disk, kde mám uložena data. :)
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:/home pro více distribucí najednou
« Odpověď #4 kdy: 23 Května 2015, 18:52:19 »
Mám to udělané též přes symlinky jako Honza, doporučuju...


N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.