Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!  (Přečteno 7839 krát)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« kdy: 27 Ledna 2010, 10:41:29 »
Moje minulé téma Co takhle nechat uživatele spouštět (polo)automatické debugovací skripty? si moc pozornosti nezískalo, uvidíme teď, jak zafunguje bulvární titulek  :D

Podle včerejší zprávy od Ricka Spencera dojde v Lucidovi ve FF ke změně výchozího prohlížeče z Google na Yahoo. Jedná se o reakci na obchodní jednání mezi Yahoo a Canonicalem, které vyústilo v domluvu na podílech ze zisku (z reklamy z vyhledávače Yahoo zřejmě) pro Canonical. Pro hodně lidí těžko stravitelný kousek asi bude fakt, že Yahoo úzce spolupracuje s Microsoftím Bingem. Na druhou stanu by bylo fajn, kdyby se angažmá Canonicalu v Ubuntu pohnulo směrem k ziskovosti/vlastnictví více peněz na vývoj.

Tak co na to vaše žluč?  :)

Důležitá upřesnění:
ti, kteří mají ručně přednastavený jiný vyhledávač, žádnou změnu nepocítí. Zůstane jim původní.
Yahoo půjde jednoduše změnit na jakýkoliv jiný vyhledávač (klik na ikonu vpravo nahoře, zvolit jiný vyhledávač).
Vše se týká samozřejmě jen firefoxu.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2010, 10:52:08 »
Ja si kliknem a prepnem na google vyhladavac ak budem mat tam yahoo, nevidim v tom problem, najma ak to pomoze ziskat peniaze napr. aj od yahoo, tak som za :). Mozno niekto zacne miesto UTFG pouzivat skratku UTFY.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

premet

  • Host
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2010, 10:55:17 »
Ja si kliknem a prepnem na google vyhladavac ak budem mat tam yahoo, nevidim v tom problem, najma ak to pomoze ziskat peniaze napr. aj od yahoo, tak som za :). Mozno niekto zacne miesto UTFG pouzivat skratku UTFY.

Hlavně se nedožít UTFB  ;D

Kedrigern

Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2010, 10:59:07 »
No nicméně tohle je pozitivní krok:
1) Peníze odtékají od MS (a jeho kamarádů) k Canonicalu.
2) Canonical nemůže své produkty zaprodat, res. určitě ne zpětně.
3) Google má hnusně monopolní postavení, takže je to naopak prchání od většího zla (internetově). Koneckonců pokud je Google nějaký úžasný andílek, tak se bude snažit Canonical získat zpět.

Jsem rád, že budou nějaké chechtáky na vývoj (ono to asi moc nebude). I když bych asi zas nechtěl namísto upslash reklamu na McDonald :-D

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2010, 11:04:44 »
Tak jako on z toho Yahoo respektive Canonical moc peněz mít nebude, když si to každej zase šoupně zpět na "Géčko",
takže mi to přijde jako zbytečnost.
Hlavně v našich končinách Yahoo nikdo nepoužívá...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #5 kdy: 27 Ledna 2010, 11:32:55 »
Netušim jsem, že je vůbec přednastavený nějaký prohlížeč :) I na nových instalacích jsem to nějak vědome nezaregistroval.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #6 kdy: 27 Ledna 2010, 11:39:50 »
Pro upgrade je to nepodstatné (profil zůstane stejný), nováčci si to případně přenastaví jako v minulosti my z seznamáckého vyhledávání. No problemo.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #7 kdy: 27 Ledna 2010, 11:41:02 »
Netušim jsem, že je vůbec přednastavený nějaký prohlížeč :) I na nových instalacích jsem to nějak vědome nezaregistroval.

Nejlepší je nepřednastavovat nic, kdo pravidelně, při spuštění prohlížeče, ať už jakéhokoli, leze na jednu a tu samou stránku, vyhledávač? Nehledě na to, že se to dá stejně celé překopat a tady u nás se Yahoo asi opravdu nechytne...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

NoWin

  • Host
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #8 kdy: 27 Ledna 2010, 11:53:40 »
Mně je to u /dev/urandom (Debian rulezzz, Bububuntu sux! ;D), ale jestlipak někdo z vás ví, že obluda z Redmondu začala přispívat svým kódem přímo do Linuxu (pro zabedněnce: Linux = kernel = jádro systému)?
« Poslední změna: 27 Ledna 2010, 12:12:38 od Roman Horník »

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #9 kdy: 27 Ledna 2010, 13:21:05 »
Mně je to u /dev/urandom (Debian rulezzz, Bububuntu sux! ;D), ale jestlipak někdo z vás ví, že obluda z Redmondu začala přispívat svým kódem přímo do Linuxu (pro zabedněnce: Linux = kernel = jádro systému)?
Já jo :P  Zřídili pro to v Microsoftu speciální oddělení, bylo to myslím na root.cz.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #10 kdy: 27 Ledna 2010, 13:21:31 »
Mně je to u /dev/urandom (Debian rulezzz, Bububuntu sux! ;D), ale jestlipak někdo z vás ví, že obluda z Redmondu začala přispívat svým kódem přímo do Linuxu (pro zabedněnce: Linux = kernel = jádro systému)?
Něco ohledně virtualizace? Pokud ano, tak je to jen k jejich zájmu.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #11 kdy: 27 Ledna 2010, 16:56:13 »
právě jsem o tom četl článek na Živě a tam se domnívají, že je tento krok motivován propagací v zámoří, kde se Ubuntu moc nedaří...

co se mně týče, tak je mi to v podstatě úplně jedno, protože
1) jako výchozí používám Operu
2) ve FF, kterej taky sem tam otevřu, si to stejně změním, protože nezlobte se, že nebudu podporovat tohle společenství, ale Google mám radši, jsem na něj zvyklej a Yahoo sucks...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

NoWin

  • Host
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #12 kdy: 27 Ledna 2010, 16:59:05 »
Brumla> A co vyhledávání Seznamu? ;D

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #13 kdy: 27 Ledna 2010, 17:51:12 »
No toto, odstraněný GIMP z instalačního CD, změněný google na yahoo...
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

wam]Spider007

  • Host
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #14 kdy: 27 Ledna 2010, 18:21:09 »
z pohladu prisunu penazi je to len krok dopredu. z pohladu pouzivatelov zvyknutych na google search engine je to trochu zmena, ale tak staci odfaklit firefox nainstalovany cez repo a stiahnut si klasicky zo stranok mozilly. Okrem zachovaneho google engine to ma aj vyhodu v tom, ze aktualizacie chodia klasicky ako na platforme Win a nie je treba cakat kym su zaradene do repo. Pripadne len zmenit search engine :D

Kedrigern

Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #15 kdy: 27 Ledna 2010, 20:38:37 »
No toto, odstraněný GIMP z instalačního CD, změněný google na yahoo...

No pravda je, že bych pomalu uvítal instalační DVD či obraz o velikosti alespoň 1.5GB, kde by byly hlavní věci out-of-box...

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #16 kdy: 27 Ledna 2010, 21:12:37 »
Brumla> A co vyhledávání Seznamu? ;D

WTF???  ;D ;D ;D
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #17 kdy: 27 Ledna 2010, 22:14:45 »
Jsem rád, že se to tu nezvrhlo v nějaké vášně  :)  Ale přiznám se, že ačkoliv se podobným debatám normálně spíše směju, tentokrát (pokud je to pravda) mi to už trochu vadí. Je to precedens: v ideálním světě je primárním měřítkem kvalita, a ne peníze. A co se týče kvality různých vyhledávačů, tak tady se můžeme klidně přít, ale jen malý příklad: rychlost

http://www.google.com/search?source=ig&hl=en&rlz=&=&q=ubuntu%20se%20zaprodalo&aq=f&oq=&aqi=
http://search.yahoo.com/search?p=ubuntu+se+zaprodalo&toggle=1&cop=mss&ei=UTF-8&fr=yfp-t-701
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Kedrigern

Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #18 kdy: 27 Ledna 2010, 23:16:15 »
Jsem rád, že se to tu nezvrhlo v nějaké vášně  :)  Ale přiznám se, že ačkoliv se podobným debatám normálně spíše směju, tentokrát (pokud je to pravda) mi to už trochu vadí. Je to precedens: v ideálním světě je primárním měřítkem kvalita, a ne peníze. A co se týče kvality různých vyhledávačů, tak tady se můžeme klidně přít, ale jen malý příklad: rychlost

http://www.google.com/search?source=ig&hl=en&rlz=&=&q=ubuntu%20se%20zaprodalo&aq=f&oq=&aqi=
http://search.yahoo.com/search?p=ubuntu+se+zaprodalo&toggle=1&cop=mss&ei=UTF-8&fr=yfp-t-701

O tomhle se diskutovalo na ABC a spousta lidí říkalo, že Yahoo není špatné a nehodnotili by ho hůře než Google. A když z toho vyškrneme naší směšnou provincionalitu, tak celosvětově je to asi celkem jedno... (Asi jako kdyby nebyl výchozí prohlížeš Firefox, ale Midori...)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #19 kdy: 27 Ledna 2010, 23:35:36 »
O tomhle se diskutovalo na ABC a spousta lidí říkalo, že Yahoo není špatné a nehodnotili by ho hůře než Google. ...
Myslíš tuhle diskusi? 1="spousta lidí"?

Mně ale šlo spíš o princip. Kvalita vyhledávače tady zřejmě nehrála roli.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #20 kdy: 27 Ledna 2010, 23:40:43 »
V tomhle vlákně má momentálně Google skluz něco přes jedenáct hodin, ale nedávno jsem koukal jako puk, když mi na tomhle fóru našel pár minut starý komentář. Zkrátka jsem se trefil :)

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #21 kdy: 28 Ledna 2010, 02:01:49 »
V tomhle vlákně má momentálně Google skluz něco přes jedenáct hodin, ale nedávno jsem koukal jako puk, když mi na tomhle fóru našel pár minut starý komentář. Zkrátka jsem se trefil :)

Nemluve o tom ze v pripade pouziti anglickyho googlu mas take live vysledky z twitteru , ktere muzou byt par (doslovne) vterin stare
« Poslední změna: 28 Ledna 2010, 02:37:40 od petrakis »
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

vojtam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #22 kdy: 28 Ledna 2010, 09:57:18 »
Co si budeme nalhávat peníze prostě hýbou světem a bez nich by asi možná ubuntu nevzniklo.
A když Yahoo za to zaplatí a Ubuntu to pomůže (myslím po stránce finanční) klidně na yahoo hledat zkusím uvidíme jak se ukáže, když nic alespoň to bude nová zkušenost.
Není boží spravedlnosti, jedinou spravedlností, jsou fyzikální zákony řízené statistyckym principem, a 10% z nás má více štěstí než ostatní.
(Že by to bylo zhruba těch 10% co používá linux ??)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #23 kdy: 28 Ledna 2010, 20:26:20 »
Možná Y! zase po hodně letech časem zkusím (a ještě před ním jsem používal Altavistu...), prostuduji jak se používají modifikátory hledání a třeba u něj zůstanu.
Nedávno byl někde slepý test prohlížečů - Yahoo, Google a Bing, na dotaz se zobrazili tři sloupečky s výsledky jednotlivých vyhledávačů a tipovalo se který sloupec výsledků pochází z kterého vyhledávače.  Vzhledem k tomu že jsem si Yahoo a Google pletl, považuji je z hlediska relevance výsledků za snadno zaměnitelné.
Bing u mne totálně propadl, třeba je schopný nabídnout výsledek který hledám, ale bůhví na kolikáté stránce. Ale třeba je dobře použitelný pro ty co používají Seznam (Na zboží používám Heureku)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Ubuntu se zaprodalo Microsoftu!!!
« Odpověď #24 kdy: 28 Ledna 2010, 21:36:58 »
Možná Y! zase po hodně letech časem zkusím (a ještě před ním jsem používal Altavistu...), prostuduji jak se používají modifikátory hledání a třeba u něj zůstanu.
Nedávno byl někde slepý test prohlížečů - Yahoo, Google a Bing, na dotaz se zobrazili tři sloupečky s výsledky jednotlivých vyhledávačů a tipovalo se který sloupec výsledků pochází z kterého vyhledávače.  Vzhledem k tomu že jsem si Yahoo a Google pletl, považuji je z hlediska relevance výsledků za snadno zaměnitelné.
Bing u mne totálně propadl, třeba je schopný nabídnout výsledek který hledám, ale bůhví na kolikáté stránce. Ale třeba je dobře použitelný pro ty co používají Seznam (Na zboží používám Heureku)

S tím Bing bych nesouhlasil; vykašleme se na to, že jde o Microsoft; naopak bych řekl, že se jedná o vyhledávač, který má dobrý potenciál... ale je to asi otázka názoru a samozřejmě záleží, co kdo hledá ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.