Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Citrix Receiver jak na to...  (Přečteno 5825 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Citrix Receiver jak na to...
« kdy: 19 Září 2012, 16:09:22 »
Protože máme čerstvý přírůstek do rodiny, tak jsem si vzal na nějaký ten den home office a řešil jsem otázku, jak veškeré firemní aplikace, které běží pod Citrixem rozběhat i pod Ubuntu.

Z této stránky si můžete vybrat již předvytvořené balíčky pro vaši distribuci (deb, rpm). Já však doporučuji použít archiv .tar.gz (deb balíček mi pod Ubuntu 12.04 házel zajímavé chyby a ač jsem se snažil cca hodinu, jednotlivé závislosti jsem nevyřešil - možná budete mít více štěstí) a projít si textovou instalaci.

Co je potřeba:

1) profil v AJ (např. nějaký testovací, je-li ten váš v CZ)
2) stáhněte si z předchozího odkazu archiv podle vaší platformy (32bit & 64bit)
3) rozbalit archiv
4)
Kód: [Vybrat]
./setupwfc5) následujte jednotlivé instrukce (průvodce je zde)
6) chcete-li tuto instalaci používat i pro profily v CZ, vytvořte si symlink (nejprve si v domovském adresáři vytvořte adresář ICAClient) a potom např.:

Kód: [Vybrat]
ln -s /home/test/ICAClient/linuxx86/ /home/vas_profil/ICAClient/
7) poprvé se nalogovat (ve výchozím profilu se Citrix spáruje i s prohlížečem (u mě firefox), čili se jednotlivé aplikace otevřou automaticky - v těch "instalacích" přes symlinky, musíme v prohlížeči vybrat cestu k té původní instalaci - skript wfica.sh - a povolit automatické otevíraní)

8) vše běhá

testováno na Ubuntu 12.04 64bit (aplikace SAP7.1 a SAP7.2 - většina modulů, MS Office 2007 a 2010, IE7 a 8 aj.)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

beer

  • Host
Re:Citrix Receiver jak na to...
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2012, 16:43:46 »
Já citrix na ubuntu normálně používám, instaloval jsem normálně z deb balíku, plus jsem předtím musel nainstalovat ještě asi 2 balíky normálně z repozitářů (openmotif + ještě něco). Pak jsem akorát stáhnul certifikáty CA Thawte.

AJ profil jsem nikdy při instlaci citrixu nepotřeboval a stejně se to nainstalovalo korektně...

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Citrix Receiver jak na to...
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2012, 16:46:25 »
Já citrix na ubuntu normálně používám, instaloval jsem normálně z deb balíku, plus jsem předtím musel nainstalovat ještě asi 2 balíky normálně z repozitářů (openmotif + ještě něco). Pak jsem akorát stáhnul certifikáty CA Thawte.

AJ profil jsem nikdy při instlaci citrixu nepotřeboval a stejně se to nainstalovalo korektně...

Bohužel, zkoušel jsem, hodinu jsem si s tím hrál... nakonec se mi to podařilo obejít výše popsaným způsobem. Když jsem zjistil, že je na to deb balík, tak jsem měl celkem radost a stejně jsem si nakonec musel najít řešení sám... snad se to bude někomu hodit.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

beer

  • Host
Re:Citrix Receiver jak na to...
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2012, 16:51:12 »
No, teď mne čeká znovu instalace do 12.10, tak jsem na to zvědavej. Dřív to bylo ještě horší, protože citrix neměl ani verzi pro 64 bitový linux... Ale i to se dalo obejít.

Co se týká toho spuštění programu v anglickém jazyce, pokud by to bylo potřeba, možná by to bylo jednodušší nějak dle wiki.

Kód: [Vybrat]
LANGUAGE="en_US" ./setupwfc
« Poslední změna: 19 Září 2012, 17:12:26 od beer »

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Citrix Receiver jak na to...
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2012, 13:08:21 »
Ted jsem zkousel nainstalovat Citrix Reciever (.deb balik 32bit z http://www.citrix.com/downloads/citrix-receiver/receivers-by-platform/receiver-for-linux-121.html ) do prakticky ciste instalace Ubuntu 12.04 32bit, kterou mam ve virtualboxu, a stacilo doinstalovat balik libmotif4 (chybejici libXm.so.4) a po spusteni z Dashe zda se v pohode funguje. Pripojeni na server bohuzel vyzkouset nemuzu.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

beer

  • Host
Re:Citrix Receiver jak na to...
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2013, 02:51:36 »
Ahoj, k tomuto příspěvku se vracím, protože jsem zjistil, co dělá problémy s instalací v českém prostředí. Bude se to hodit možná nejen mne, ale i případně ostatním.

Ve zkratce, takto většinou dopadne standardní instalace z balíčku:

Kód: [Vybrat]
No target eula.txt found under . for cs_CZ.UTF-8
Trying English...
No target Npica.ad found under . for cs_CZ.UTF-8
Trying English...
No target module.ini found under .. for cs_CZ.UTF-8
Trying English...
No target wfclient.ini found under .. for cs_CZ.UTF-8
Trying English...
No target appsrv.ini found under .. for cs_CZ.UTF-8
Trying English...

Dělá to tento script:
/var/lib/dpkg/info/icaclient.postinst

Tak nějak jsem usoudil z uvedeného souboru, že je potřeba hledat chybu v opt/Citrix/ICAClient/nls/ (je tam $FIND_TOP_DIR/nls/${Lang}) a našel jsem jednoduché řešení:

přihlásíme se jako root v terminálu, složku en vysymlinkujeme do cs a pak spustíme znovu postinstalační script:

Kód: [Vybrat]
ln -s /opt/Citrix/ICAClient/nls/en /opt/Citrix/ICAClient/nls/cs
/var/lib/dpkg/info/icaclient.postinst

A problém je vyřešen.

- -- -edit:
tak problém ještě úplně vyřešen není, jdu pátrat dál  :-\, teď mi to tady hlásí při dalším vrtání toto:

ldconfig deferred processing now taking place
Při zpracování nastaly chyby:
 icaclient
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
« Poslední změna: 12 Dubna 2013, 03:14:23 od beer »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.