Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Opätovné zlyhanie Ubuntu 18.04  (Přečteno 2532 krát)

speedo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Opätovné zlyhanie Ubuntu 18.04
« kdy: 24 Září 2018, 20:30:24 »
Dobrý večer Vám prajem. Píšem tu a neviem kam zaradiť môj opakovaný problém s Ubuntu, nakoľko som už systém raz kvôli tomu preinštaloval… Pokúsim sa laicky opísať ako vnímam zlyhanie systému. Prv mi prestal úplne ísť audio výstup z reproduktorov, tak aj pre sluchátka. Iba na HDMI výstupe mi ide zvuk. Ďalej mi v normálnom pracovnom prostredí (nemám na mysli terminál) nejde sa dostať do nastavenia systému. Nastal mi tento problém už po druhý krát behom mesiaca. Neviem si s tým rady. Nechcem sa mi preinštalovať Ubuntu a čakať, že sa zopakuje problém. Veľmi pekne Vám ďakujem za radu a pomoc, som vďačný. S pozdravom Jakub

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Opätovné zlyhanie Ubuntu 18.04
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2018, 20:36:28 »
Systém si zálohuj nebo si aspoň dělej snapshoty Timeshiftem. Pak nebudeš muset kvůli každé hlouposti přeinstalovávat.
-------------------------------------------------
Pokud máš ale vadný HW (třeba disk), je to jiná situace. Proto bys měl veškerý HW prověřit a v případě nalezené závady vyměnit.

speedo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Opätovné zlyhanie Ubuntu 18.04
« Odpověď #2 kdy: 25 Září 2018, 20:31:32 »
Dakujem velmi pekne za odpoved. Zalohovat som  zial nestihol pred tymto opetovnym zlyhani Ubuntu co sa tyka iba HDMI out zvuku.  Inac vsetko je v poriadku co sa tyka HW, Windows 10 Pro mi ide bez HW zavad. Mozem sa pri tomto Ubuntu obavat napadnutia - poskodenia SW ??? Nechcel som velmi a premyslam o kupe Nod 32 Family Security Pack, alebo co mi dorucite aby mi SW na Ubunte opat v tomto smere  necakane nezlyhal...? Dakujem Jakub 

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Opätovné zlyhanie Ubuntu 18.04
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2018, 09:17:39 »
1. Automatická záloha (na denní bázi, cca 5 posledních nechávat, ostatní automaticky mazat) Timeshiftem. Tím pádem se lze v případě potíží vrátit a zjistit která aktualizace to způsobuje.
2. Žádný placený antivir nekupovat! Jsou to vyhozené peníze. Navíc na Ubuntu to nemá vliv žádný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.