Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přepínání grafických karet  (Přečteno 1470 krát)

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Přepínání grafických karet
« kdy: 12 Února 2018, 14:44:06 »
Ahoj,

mám Acer Aspire E15 a grafickou kartu Nvidia GeForce 940 MX a po čisté instalaci Ubuntu 17.10 jsem si jako dříve nainstalovat Nvidia X Server Settings abych si v tom mohl přepínat použití grafických karet (na desce a tu externí Nvidia). Nvidia X Server Settings se nainstaloval, ale když kliknu na ikonu tak se nic neděje. V dodatečných ovladačích mám v nabídce nějaký nesvobodný Nvidia binary driver, ale automaticky je tam nastaveno X.Org X server.

Jde toto nějak vyřešit - když budu hrát tak je asi lepší zapnout tu GeForce 940 MX, ale kvůli baterii bych běžně používal tu základní grafiku (intel). Jak to ale přepnout, když nejde spustit Nvidia X server settings?

Díky moc

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Přepínání grafických karet
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2018, 16:24:50 »
Ty si nainstaloval iba program na nastavenie nvidia ovladaca ale nie ovladac. Ak by si v tych neslobodnych ovladacoch nainstaloval ovladac nvidia tak by sa ti automaticky nainstalovalo nvidia settings a prime ktore sa stara o to prepinanie kariet. Karta musi podporovat technologiu prime.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.