Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)  (Přečteno 22168 krát)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #50 kdy: 21 Března 2011, 16:40:11 »
phpplus: Máš nějaký problém? Podílíš se na vývoji nějaké velké softwaru, že tak rezolutně odsuzuješ?

Mě třeba Unity chodí v pohodě. A v Alfě softwaru se téměř vždy může stát téměř cokoliv. Mandriva a Suse jsou dosti jinak zaměřené distribuce. Pokud bys chtěl srovnávat Ubuntu, tak s Fedorou a ta je na tom v Alfách podobně.

Ubuntu prostě teď razí tvrdě a nekompromisně nové styly, přináší nové věci etc. Což je dobře, protože za ní zůstavají relativně odladěné části OSS, které by asi nikdo jiný nevytvořil (Ubuntu Font). A kdo chce něco jiného má téměř neomezenou svobodu ve světě OSS.

Pokud chceš Ubuntu, které chodí téměř v každém stávu, tak nahoď Linux Mint - ten je podobnější filosofii Mandrivy a Suse (opravdu out of box systém). Ubuntu je stejně jako Fedora spíš kompromisem mezi nejnovějšími desktop věcmi a BFU. A taky je základem, stejně jako Fedora.
To přece není o tom, co je to za software ale o tom, co pouštím ven. A neříkej mi, že je rozdíl mezi vývjem krabičky nebo kuličky. Prostě nepustím k testování obdélník. A to se tady právě děje.

Že to na tvé konfiguraci nejde neznamená, že to nejde všem.

PS. Vyvýjím li krabičku, a vybustím v alfa verzi obdélník, není to tak špatné ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #51 kdy: 21 Března 2011, 16:40:40 »
phplus: začínáš připomínat zaseklou desku...

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #52 kdy: 21 Března 2011, 16:47:47 »
A ještě dodám, pokud chci testovat takto nehotovou věc, tak ji nesmím dát komukoli k dispozici, i když říkám tytyty, nestahuj to. Tak si musím udělat okruh testerů a nikdo jiný to prostě nestáhne. A k mému zapojení se do vývoje. Jsem penzista, fanda linuxu, fanda i ubuntu samozřejmě i jiných dister, které s oblibou testuji a hlásím bugy ale v ubuntu 11.04 se to ani hlásit nedá, protože některé části padají, jakmile ubuntu nabootuji. Nehledě na koncepci Unity, která se hodí na netbooky ale ne na normální PC. Ve svém věku už se na vývoj necítím ale štve mne pokažení tak vcelku pěkného fungujícího distra. Proto se ozývám, rozhodně ne proto, abych chtěl dmýchat vášně ale spíš vyjádřit svůj nesouhlas jak se směrem vývoje, tak s jeho kvalitou.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #53 kdy: 21 Března 2011, 16:50:21 »
Starého psa novým kouskům nenaučíš....  :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #54 kdy: 21 Března 2011, 16:54:52 »
1) Jak chceš testary vybírat?
2) Čím víc lidí se zapojí, tím lépe -> protiklad 1)
3) Vývojové verze nejsou propagovány běžnému smrtelníkovi, dostaneš se k nim jenom když jdeš najisto a ještě s varováním -> jaké další výstrahy chceš?

S tím, že se unity na 22"+ vypadá nepřirozeně "dětsky" souhlasím.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Kedrigern

Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #55 kdy: 21 Března 2011, 16:58:51 »
phpplus: Samozřejmě, že je to o tom, co je to za software. Kdybych si já osobně mohl psát software jak dlouho bych chtěl, tak bych psal v Haskellu a vše si formálně verifikoval, ale s tímhle přístupem bych asi moc věcí nenapsal. Proto jsou různé kompromisy, různé jazyky, různá paradigmata a v OSS různé distribuce a různá vydání. Člověk si musí najít to, co mu vyhovuje. Já se například docela bytostně vyhýbám věcem psaným v Javě, protože se moc pomalu spouští, ale není to chyba softwaru. Je psaný ve vysokoúrovňovém jazyce, který se hodí na rychlý a komplexní vývoj pro desktop a svým příbuzným takový softwar instaluji, jelikož si s ním poradí. Já raději zvolím uživatelsky méně user-friendly věc, která je rychlejší.

Navíc se testuje software, nikoliv HW. Testoval jsi Unity na železe kompatibilním s Ubuntu? Či na něčem, kde by náhodou mohlo fungovat?

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #56 kdy: 21 Března 2011, 18:15:18 »
Testoval, jsem přesvědčen že ano. Ale o tom to přece není. Je to o přístupu k novým věcem a o svědomitosti vývojářů.  A tady se zřejmě neshodneme ale to neznamená, že nemůžeme kooperovat. :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #57 kdy: 22 Března 2011, 00:48:26 »
Tak jsem to hlavně kvůli Expu, na kterém budu, zprovoznil... musím říct, že to běhá, celkem ok. No ale budu si muset zvykat  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #58 kdy: 22 Března 2011, 00:52:58 »
Tak jsem to hlavně kvůli Expu, na kterém budu, zprovoznil... musím říct, že to běhá, celkem ok. No ale budu si muset zvykat  ;D

No asi si budu zvykat dlouho  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #59 kdy: 22 Března 2011, 22:16:19 »
No tak už jsem hlásil bug, jsem bohužel sám... gwibber se vůbec nerozeběhne... ale jinak celkem spokojenost, jen jsem si musel zvyknout na jiné ovládání a na jinou logiku systému... ale není to tak hrozný.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #60 kdy: 22 Března 2011, 23:28:56 »
No tak už jsem hlásil bug, jsem bohužel sám... gwibber se vůbec nerozeběhne... ale jinak celkem spokojenost, jen jsem si musel zvyknout na jiné ovládání a na jinou logiku systému... ale není to tak hrozný.
Ten já vůbec nepoužívám.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #61 kdy: 22 Března 2011, 23:35:54 »
No tak už jsem hlásil bug, jsem bohužel sám... gwibber se vůbec nerozeběhne... ale jinak celkem spokojenost, jen jsem si musel zvyknout na jiné ovládání a na jinou logiku systému... ale není to tak hrozný.
Ten já vůbec nepoužívám.

"Byl jsem donucen", potřebujeme psát info o Ubuntu CZ jak na Facebook tak na Twitter... čili tohle je fajn varianta, posílá to zprávy zároveň bez dvojího logování...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #62 kdy: 23 Března 2011, 08:45:19 »
Když už posíláte ty takzvané Bugy nemohly by jste poslat jeden za mě? Má angličtina nedosahuje takových kvalit aby tomu někdo porozuměl  :D
Testuji ubuntu už něco přes měsíc a je tam taková drobnost co mi krapet vadí a začínám se bát že o tom nikdo neví. Jde o to že si chytnu za lištu jakékoliv okno třeba terminál a zajedu s ním k liště Unity a ta se schová, tak odjedu zpět do prostoru plochy tak aby se lišta znovu zobrazila a najednou i když to okno držím tak je vlastně neaktivní a nemohu třeba do něj psát. Musím na něj znovu kliknout aby se stalo aktivní. Je to takové zvláštní nosit okno které není aktivní  ;D
Děkuji za případné nahlášení  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #64 kdy: 23 Března 2011, 09:54:03 »
Když už posíláte ty takzvané Bugy nemohly by jste poslat jeden za mě? Má angličtina nedosahuje takových kvalit aby tomu někdo porozuměl  :D
Testuji ubuntu už něco přes měsíc a je tam taková drobnost co mi krapet vadí a začínám se bát že o tom nikdo neví. Jde o to že si chytnu za lištu jakékoliv okno třeba terminál a zajedu s ním k liště Unity a ta se schová, tak odjedu zpět do prostoru plochy tak aby se lišta znovu zobrazila a najednou i když to okno držím tak je vlastně neaktivní a nemohu třeba do něj psát. Musím na něj znovu kliknout aby se stalo aktivní. Je to takové zvláštní nosit okno které není aktivní  ;D
Děkuji za případné nahlášení  ;)


https://bugs.launchpad.net/unity/+bug/729929

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #65 kdy: 23 Března 2011, 10:40:46 »
Super díky. Hlavně že se to kluci vědí. Já bych to anglicky nikdy nepopsal  :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #66 kdy: 23 Března 2011, 19:56:29 »
No tak už jsem hlásil bug, jsem bohužel sám... gwibber se vůbec nerozeběhne... ale jinak celkem spokojenost, jen jsem si musel zvyknout na jiné ovládání a na jinou logiku systému... ale není to tak hrozný.
Ten já vůbec nepoužívám.

"Byl jsem donucen", potřebujeme psát info o Ubuntu CZ jak na Facebook tak na Twitter... čili tohle je fajn varianta, posílá to zprávy zároveň bez dvojího logování...

Tak ode dneška funguje, bylo mi i odepsáno, docela koukám  :)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #67 kdy: 24 Března 2011, 10:41:56 »
Tak po dnešním update už okno které přesouvám je stále aktivní  :D Šikovní to jsou klucí ubunťácký.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #68 kdy: 29 Března 2011, 03:00:46 »
Toto je možná dobrá věc v novém Ubuntu:

http://www.webupd8.org/2011/03/ubuntu-software-center-lets-you-test.html

Možnost vyzkoušení aplikace před instalací.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Od@r

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
    • Od@r Elektro
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #69 kdy: 22 Dubna 2011, 19:52:42 »
Ja osobne som to všetko videl v inom svetle.  Gnome predstavuje silný desktop základ a veľmi sa svet potešil s akou evolúciou v tak širokom zábere Gnome príde na naše pcéčka. Pevne som veril že takúto obrovskú príležitosť si Ubuntu nenechá ujsť ale opak sa stal pravdou. Nie vždy je zmena dobrá, hlavne to platí pre prostredia, ktoré sú mladé a ešte stále sa vychytávajú doležité chyby. Ono Unity ešťe samo presne nevie čo všetko má koncovému uživateľovi ponúknuť. Po pravde, predstavoval som si základ Ubuntu + Gnome 3 a Unity ako obnož tvorenú komunitou ako tomu je aj napr. pri variante LXDE. Neviem či bola zvolená správna cesta ale s istotou určite viem to že minimálne polovica uživateľov prejde na Debian, Fedora a Mint. A zostatok bude premýšlať pretože si na ubuntu dlho zvykali či ostanú alebo zmenu realizujú tiež. Ubuntu som používal 5 rokov a som dosť citlivý na nie príliš rozumné kroky. Inák by bolo keby Unity malo za sebou kus vývoja a bolo vychytané min. polovica bugov. Lúčim sa s Ubuntu a mojou dalšou príležitosťou ostávajú systémy založené na BSD alebo si to všetko zjednoduším a prikloním sa na veľmi vydarenú Fedoru :)
« Poslední změna: 22 Dubna 2011, 19:55:48 od anjelradko »

vinancan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #70 kdy: 24 Dubna 2011, 00:45:49 »
to Od@r: Nie je to trochu skoro zatracovať Ubuntu kvôli Unity, keď ešte nevyšla ani stabilná verzia? Tiež neviem čo si mám o Unity myslieť ale 11.10 už bude mať vyladenejšie Unity, hoci to nebude 100% dokonalé ale všetko má svoje + a -. Ja by som Unity začal zatracovať až v októbri ;)
Acer Aspire 5820TG

Kedrigern

Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #71 kdy: 24 Dubna 2011, 09:29:11 »
Teď mám Unity na desktopu a noťasu. Mně osobně to plně vyhovuje. Mám mnoho místa, prostředí se umí lehce regenerovat (když se něco graficky rozbije, tak se to po chvíli opraví), je to rychlé, defaultní klávesové zkratky jsou přéjemné. Vše je navíc opravdu jednotně uhlazené, což (bohužel) zvyšuje profesionální dojem (i když já osobně toto přesně nemám rád, tak to tak je). Nových appletů je asi méně, ale jsou kvalitnější (třeba počasí umí předpověď na několik dní dopředu).

Jediné, co bylo nepříjemné bylo hledat nastavovací utilitky bez klasického menu. To se změnilo od té doby, kdy se objevil "System Settings".

Pro uživatele, co používají Mac nemůže být přechod těžký. Z Win 7 také moc ne. Z Win XP to bude velmi matoucí, ale ti mohou určitě použít Gnome Classic, XFCE či LXDE.

Mimochodem LXDE mám ve virtuálce a také udělalo slušný krok vpřed.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #72 kdy: 24 Dubna 2011, 12:01:04 »
Teď mám Unity na desktopu a noťasu. Mně osobně to plně vyhovuje. Mám mnoho místa, prostředí se umí lehce regenerovat (když se něco graficky rozbije, tak se to po chvíli opraví),...
Není to špatným Nvidia ovladačem? Podobné věci byli opraveny v nejnovější verzi.(který ale asi Canonical ještě nezařadil)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Kedrigern

Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #73 kdy: 24 Dubna 2011, 15:26:09 »
Teď mám Unity na desktopu a noťasu. Mně osobně to plně vyhovuje. Mám mnoho místa, prostředí se umí lehce regenerovat (když se něco graficky rozbije, tak se to po chvíli opraví),...
Není to špatným Nvidia ovladačem? Podobné věci byli opraveny v nejnovější verzi.(který ale asi Canonical ještě nezařadil)
Ne to není chyba, res. to za chybu nepovažuji (beru to, že kdybych toto nechtěl, tak si připlatím za Mac). Prostě když se třeba počítač uspí v dost vytížený moment a neprobudí se stejně jak vypadal (někde zůstanou duchové či tak), tak v gnome-classic jsem to vyřídil tím, že jsem se odhlásil a přihlásil. Unity se restartuje samo - ale pouze prostředí (čili všechny aplikace zůstanou správně).

Standa 1941

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
  • nikdy není pozdě
Re: Zkušenosti s novým vydáním Natty (daily-build)
« Odpověď #74 kdy: 24 Dubna 2011, 19:43:14 »
Konečně sem se rozhodl, že si nainstaluji daily-build Natty odtud:

http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/

Poznatky získané při defaultním nastavení

Libí se mi:
Je tam hezký free-song
Funguje to obstojně, nespadlo ani jednou
Při správné GK jedou hned základní efekty
Je tam optimistické video (to, co ukazuje start Ubuntu za 10s)

Nelíbí se mi:
Ovládání je poněkud nezvyklé
Subjektivně to běží pomaleji, než Ubuntu 10.10, start aplikací trvá déle
Vzhledově mi to připadá jako nedodělaná směs starého Gnome s něčím jiným
Je nainstalovaný přehrávač Banshee a nutné závislosti, Rhythmbox nadobro zmizel
K ikonám instalovaných aplikací to strká další ikony (nabízí vybrané aplikace ke stažení)

Bez komentáře:
Lidé zvyklí na Windows se budou divit
Kontrolní centrum zůstalo stejné, ale je až za vypínačem
Ta divná věc nalevo se automaticky skrývá, možná se stydí za to, jak vypadá

Závěr:
V nouzi nejvyšší se to snad dá používat, ale je to IMHO nic moc.

Malá poznámka:
Ta divná věc mne taky vzala,ale přenastavil jsem přihlašovací obrazovku na ubuntu classic a jsme zpět v 10.10
a taky tím zmizelo divné přepínání obrazovek./sory, nenadávat/ :)


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.