Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přenos Ubuntu z HDD na SSD  (Přečteno 1508 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Přenos Ubuntu z HDD na SSD
« kdy: 27 Ledna 2019, 14:24:25 »
vyměnil jsem v NB HDD za SSD, HDD zlobil, pár vadnejch sektorů, kontrola kolabovala
pomocí live a gparted jsem zkopíroval celý oddíl z HDD na SSD a opravil
obnovil grub a fyzicky vyměnil disky
systém jede, ale nejde Srovnávací test disku, oddílu ani jiných oddílů spuštěný ze systému U14.04 32 (quark error 13)
když spustím z live, oddíly na SSD to normálně zkontroluje a jsou ok
bojím se, aby nebylo s diskem něco v nepořádku
jak na to?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Přenos Ubuntu z HDD na SSD
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2019, 14:50:52 »
1.Kontrolovat/testovat disky které jsou online je nesmyslné, dostaneš zkreslené výsledky. Kontroluj vždy offline z boot media.
2. Klonovat disk který má vadné sektory, není dobrý nápad - chyby FS/souborů se přenesou i na cílový disk... :-[
Ovšem fyzicky je disk zřejmě v pořádku.
« Poslední změna: 27 Ledna 2019, 15:11:08 od juwa2 »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Přenos Ubuntu z HDD na SSD
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2019, 17:49:04 »
1.Kontrolovat/testovat disky které jsou online je nesmyslné, dostaneš zkreslené výsledky. Kontroluj vždy offline z boot media.
2. Klonovat disk který má vadné sektory, není dobrý nápad - chyby FS/souborů se přenesou i na cílový disk... :-[
Ovšem fyzicky je disk zřejmě v pořádku.

Díky.

1. jinde mi kontrola i test vždy proběhly.

2. neměl jsem jinou možnost, přeinstalace zakázána, kopie dat do nově nainstalovaného systému se nepodařila, bordel v právech

Jen mám pocit, že bych systému (který byl instalován na HDD) měl nějak slušně naznačit, že už dnes jede na SSD, aby se o SSD tak nějak mohl pěkně starat a udržovat tam pořádek... budu googlit :-)

Nebylo by lepší vytvořit vedle na SSD zcela nový, zdravý, ext4 oddíl a tam zkopírovat obsah původního oddílu (zkopírovat všechny složky a soubory jako root z liveCD)? Nepokazí se práva? Bude to takto chodit?
« Poslední změna: 27 Ledna 2019, 21:26:39 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.