Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Limit velkosti suboru 2GB?(c++)  (Přečteno 1441 krát)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Limit velkosti suboru 2GB?(c++)
« kdy: 28 Prosince 2011, 09:37:21 »
Zdravim.
Pre zaciatok upozornujem ze programovat neviem. Ovsem podarilo sa mi v anjuta IDE zlepit kod na generovanie kombinacie cisel a ukladanie do suboru. Ovsem ked subor dosiahne 2GB prestane sa dalej zapisovat(alebo sa zacne zapisovat na to iste miesto na konci suboru) aj ked generovanie bezi dalej.
Vedel by mi niekto povedat co obmedzuje na tu velkost 2GB?. Suborovy system je ext4 co by malo mat limit 16TB. Cize mi ostava bud subor txt alebo prikaz v kode. Zapisujem pomocou
Kód: [Vybrat]
FILE *q;
q = fopen("skuska.txt","a");
fprintf(q,"%d", a ), fprintf(q," %d", b ), fprintf(q," %d", c ), fprintf(q," %d", d ),  fprintf(q," %d", e ),  fprintf(q," %d", f ),  fprintf(q," %d \n", g );
fclose(q)
Ak to pomoze.

P.s ak sa da tak kod nerieste. Ako som pisal tak programovat neviem a toto som zlepil pomocou internetovych navodov.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Limit velkosti suboru 2GB?(c++)
« Odpověď #1 kdy: 30 Prosince 2011, 16:16:28 »
In a C/C++ application the file operations can be handled using the fcntl.h header file. It provides operations for opening, writing to a file and many more. The size of every file is stored in a variable of type off_t. For 32-bit systems the maximum value for off_t is 2^31 thus limiting the maximal file size to 2^31 bytes (2 GiB). For 64 bit systems like x86-64 this maximum value is much greater and they have support for large files with size up to 2^63 bytes.

http://learn-from-the-guru.blogspot.com/2008/02/large-file-support-in-linux-for-cc.html

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Limit velkosti suboru 2GB?(c++)
« Odpověď #2 kdy: 30 Prosince 2011, 16:39:02 »
Aha dik.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.