Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamrzající Counter Strike  (Přečteno 7286 krát)

Lukash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Zamrzající Counter Strike
« kdy: 07 Srpna 2007, 17:44:32 »
Ahoj, hraju Counter Strike ve steamu pres wine a celkem nepravidelne (ne vzdy po stejne dobe) mi hra zamrzne. Zamrzne kompletne pc, takze hard reset. Mam Ubuntu FF, grafika ATI Mobility Radeon 9700.
Neví někdo co s tím? Díky za každej tip. Lukash

jiri-j

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
  • skill: Lama
Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2007, 18:32:36 »
Tohle mi dělalo na WIN 2000 když jsem měl zanesené větrání. Zkus prosát notebook vysavačem (nejdřív notebook vypni), ale nejdřív nějaký tenkým šroubováčkem zablokuj ventilátor aby se při tom vysávání nepoškodil.
Acer Aspire 3023WLMi, Sempron 3000+, ATI Mobility Radeon X700, 512MB RAM, Archlinux

Lukash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2007, 18:35:05 »
Tak to asi nebude ten problem, páč muj notas byl asi pred dvema mesici na ociste v servisu :(

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2007, 22:06:41 »
Citace: Lukash
Ahoj, hraju Counter Strike ve steamu pres wine a celkem nepravidelne (ne vzdy po stejne dobe) mi hra zamrzne. Zamrzne kompletne pc, takze hard reset. Mam Ubuntu FF, grafika ATI Mobility Radeon 9700.
Neví někdo co s tím? Díky za každej tip. Lukash
Mám opravdu jen pár otázek :):
Jak hra vypadá? "Běží " normálně (ping, fps)? Jak velkou máte RAM? Předpokládám, že používáte fglrx ovladač. Nedělá vám tohle systém někdy "sám" (tedy i bez CS)? K emulaci používáte wine nebo cedegu? Jakou verzi?

Lukash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #4 kdy: 08 Srpna 2007, 00:22:51 »
Odpovědi: samo mi to nikdy nedělá, ram mam 512 dual ddr. Grafika ma 128 vlastních. CS mi běží možná líp než ve win. Jinak používám wine, verzi netuším. A ovladače fglrx jsem ted nainstaloval. FPS na glxgears se trochu zhoršilo, ale zatim CS nezamrzlo (pravdou ale je, ze jsem nemel jeste cas se do toho poradne ponorit). Tak uvidime. Snad to bude ok, dam vedet kdyby ne. Zatim moc diky za tipy

Lukash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #5 kdy: 15 Srpna 2007, 18:40:08 »
Tak to dělá pořád. Vyskytuje se i další problém, o kterém jsem se předtím nezmínil. Opět to dělá jen někdy, těžko zjistit kdy, jak a proč. Jedná se o start cs. Steam naběhne, při snaze o spuštění Counter Strike hodí chybovou hlášku: Half-Life FileSystem_Steam Error: SteamStartup(0xf,0x0034FAA8) failed with error 1: The registry is in use by another process, timeout expired.
Též nevím co s tím, někdy nepomáhá ani restart systemu, jindy to jede no problém. Nemohlo by to nějak souviset i s tím zamrzáním?
Díky za jakýkoliv tip

m4ster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #6 kdy: 18 Srpna 2007, 01:45:46 »
možná by to chtělo nejnovější verzi wine, ted je 0.9.43 , ja mam sice cs source ale jede mi v poho steam i hra s touto verzi.

Verzi zjistiš v terminálu příkazem
wine --version

A nejnovější verze pro Ubuntu:
http://www.winehq.org/site/download-deb

Lukash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #7 kdy: 19 Srpna 2007, 21:56:13 »
Okej, nainstaloval jsem nejnovější wine, uvidime, co to udělá. Zatím díkes

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #8 kdy: 02 Března 2008, 01:29:33 »
Tohle se mi děje právě teď...v práci mám grafiku nVidii 6600 a pravda, nějak dýl jsem to nezkoušel, pač tam na to není čas, ale aspoň tu chvilku co jsem zkoušel to nezamrzlo...tak jsem se teda těšil na doma. Sestavu mám napsanou dole v "podpise", tak jestli to nebude nakonec kartou, pač já mám taky ATI a zamrzání se projevuje..jak jsi říkal, nepravidelně. Hra běží, fps v pořádku, dokonce i někoho zabiju, takže chod hry bez problémů :) a z ničeho nic se to sekne..obraz se zastaví na poslední zobrazené části hry a začne třeba běžet pořád jedna pasáž zvuku, u které se to sekne, např. střelba, nabíjení..verzi Wine mám 0.9.55
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Lukash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #9 kdy: 02 Března 2008, 10:55:21 »
Já už jsem na to rezignoval... chci-li hrát CS, vlezu do windows :(

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #10 kdy: 02 Března 2008, 12:52:06 »
hmm, sakra...co jsem četl, problémy nebyly s Cedegou...aspoň několik lidí to takhle recenzovalo..ale otázka je, jestli měli nebo neměli ATInu..zkusím to ještě přes tu Cedegu a kdyžtak dám vědět
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #11 kdy: 02 Března 2008, 13:22:57 »
Ja mám atinu a cez wine mi ide CS úžasne.... Stabilne 99FPS
Na cedege to ide taktiež výborne, avšak tam nefungujú niektoré tlačítka (celý riadok s konzolou a zbranami) a tudíž ej to premna nepoužiteľné. A ten problém som čítal že majú viacerí.
Ale cez wine ide ukážkovo :)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #12 kdy: 02 Března 2008, 14:16:20 »
PELKO: Kurník, tak kde je problém..? Mám pocit, že zrovna s tebou jsem řešil problém s instalací té ATI karty, ty máš určitě taky HD 2600XT, že? Včera jsem CS hrál a fungoval opravdu perfektně, až do toho zamrznutí...někde holt bude chyba, zvlášť, když nejsem jediný :/ Jaké máš jádro?? "uname -r" ..já to základní 2.6.22-14-generic
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #13 kdy: 02 Března 2008, 16:11:49 »
Ano, mám HD2600XT... Takisto mám najnovšie ovladače a rovnaký kernel akot ty :D
Skúšal si CSko rpeinštalovať? popr. zmazať všetky konfiguráky čo zanechalo scko vo .wine zložke?

PS: pred hraním vždy vypni compiz :)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #14 kdy: 02 Března 2008, 18:03:43 »
Tak Compiz jsem vypnul, ale pořád nic :( Vypnul jsem ho tedy v "Preferences" a tam jsem místo "GConf Configuration Backend" dal "Flat-file configuration backend", předpokládám, že se tímto efekty vypnou. Po najetí do CS se ale po chvilce opět kousnul. Konfiguráky ve .wine?? Ve .wine mám už jen cestu k samotné hře..můžu zkusit ještě reinstal CS, ale myslím, že to asi nepomůže...potom už to jedině zkusit přes tu Cedegu...jinak ovladače pro kartu mám 8.455.2..měly by být nejnovější.
« Poslední změna: 02 Března 2008, 18:37:45 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #15 kdy: 02 Března 2008, 19:39:42 »
Pokiaľ nemáš fusion icon ktorou ľahko vypneš v tray compiz (sudo apt-get install fusion-icon)
tak ho vypneš v systém - predvoľby - vzhľad a vizuálne efekty dáš na žiadne.
Ovšem to nieje tvoj problém, pretože compiz má nastarosti iba to že csko bliká ak je spustený.
Skús cs preinštalovať, popr. doň hoď iný patch. A spúštaj cez terminál a pozri čo to potom píše.
Verziu ovladačov mám rovnakú

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #16 kdy: 02 Března 2008, 21:50:36 »
Vidíš, to blikání mi to hned po první instalaci dělalo taky. A taky mi nechtěl načíst seznam serverů. Někdo tady z fóra mi poradil, ať restartuju Steam a pomohlo to. Pak už načítal...ale ne vždy, opět se to někdy stane, ale po restartu zas naskočí. To blikání se vyřešilo nějak samo, i se spuětěným Compizem mi to nebliká, jen zamrzá..s tou konzolí to asi moc nepomůže, pač pokud zamrzne, pomůže jen tvrdý reset, nejde s tím dělat nic. Každopádně to vypnutí Compiz, jsem vážně blb..hledal jsem to v nastavení samotného Compizu :) Takže ještě ho zkusím vypnout a uvidíme...
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #17 kdy: 02 Března 2008, 22:17:40 »
Ty máš steam? možno to je problém :)
Ja mám nonsteam.
Inak, mal by sa vytvoriť nejaký crashlog wine. Tam by mohlo dačo byť :)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #18 kdy: 03 Března 2008, 00:40:39 »
Takže compiz jsem vypnul a stejně to zamrzlo :( No, než to teda vše vyřeším, dáš mi odkazy, co všechno potřebuju na nonsteam? Už jsem ho neměl hooodně dlouho, tak nevím, jaký patch a kdesi cosi je k tomu potřeba..nebo pokud bys byl tak hodný a hodil mi vše potřebné na moje FTP, bylo by to úplně super :) kdyžtak bych ti poslal na mejl přihlašovací údaje..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #19 kdy: 03 Března 2008, 15:44:29 »
Ja mám obmedzený net, čiže to upnúť nemôžem :) Ale všetko potrebné nájdeš tuna
http://www.bside.sk/index.php?page=InstalacenonSTEAMCS!
Som zvedavý či to rozchodíš :P

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zamrzající Counter Strike
« Odpověď #20 kdy: 17 Března 2008, 17:42:56 »
PELKO: Nějak jsem se seknul, nebyl vůbec čas :) ale nonsteam opravdu funguje bez problémů, tak aspoň že tak..jen teda ten nedostatek serverů :/
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.