Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ako urobit na xubuntu server pro nexuiz  (Přečteno 1052 krát)

uzivatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
ako urobit na xubuntu server pro nexuiz
« kdy: 29 Ledna 2010, 14:27:06 »
Dobrý Deň
Našiel som hru nexuiz a velmi sa mi páčila a chcel by som urobiť na svojom počítači server ktorý uvidia všetci po celom svete a možu si tam zahrať,mám xubuntu 9.10 x64 a dsl router od t-comu,niekto mi hovoril že sa to nedá lebo na to treba mať pevnú ip adresu,vedel by mi niekto poradiť ako mám taký server urobiť na mojom počítači? Bol by som vám za každú cennú radu velmi vdačný :)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: ako urobit na xubuntu server pro nexuiz
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2010, 15:33:36 »
Pevná IP by sa zišla, navyše rozhodne neodporúčam robiť server na domácej linke (treba mať aspoň 2 mbit upload aj download), keď tak dedikovaný hosting, dá sa zohnať za pár € mesačne.
Navyše, pre Nexuiz existuje pomerne dosť serverov ( http://dpmaster.deathmask.net/?game=nexuiz ), pričom mnoho ich je prázdnych, načo pridávať ďalší, ktorý nikto nebude navštevovať? Radšej sa skús skontaktovať s adminmi niektorého iného servera a nadviazať spoluprácu s nimi, na ich serveri.

uzivatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: ako urobit na xubuntu server pro nexuiz
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2010, 13:51:47 »
Dakujem za odpoved a snahu,ja som ale potreboval vedieť ako to urobiť,aktívne na servere budú hrať vždy iba dvaja a ostatný budú ako spectators,je to mod 1on1,stále by som mal záujem ten server urobiť a pokial by ste vedeli ako v linuxi nato velmi by som vám bol vdačný :)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: ako urobit na xubuntu server pro nexuiz
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2010, 14:34:10 »
http://www.alientrap.org/nexuiz/faq#How%20do%20I%20start%20a%20server? ;)
Na spectatora potrebuješ rovnako veľa uploadu zo servra ako na normálneho hráča. Držím palce, daj vedieť ako dopadneš.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.