Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace ovladače pro Nvidia grafiku - WoW [vyřešeno]  (Přečteno 2174 krát)

Gorgio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Instalace ovladače pro Nvidia grafiku - WoW [vyřešeno]
« kdy: 07 Června 2011, 15:42:33 »
Zdravim
mam Ubuntu 10.10 kernel 2.6.35-28-generic, GNOME 2.32.0
Grafika: GeForce 9300M GS

po instalaci ubuntu jsem drivery neaktualizoval přes funkci Dodatečné ovladače, i kdyz nebyli aktualizovane vyzkousel sem testy ktere sem nasel zde na strankach (glxinfo, glxgear) glxinfo vyhodilo YES a glxgear okolo 450fps... takze by 3D melo fungovat.

Tedko se potykam s problemem se spustenim World of Warcraft pres WINE.
Pri spusteni terminal napise chybu: X11DRV_WineGL_InitOpenglInfo The mesa opengl driver is using software rendering, most likely your opengl drivers havent been installed correctly.. potom probehne jeste par radek kodu a nakonec kdyz se ma WoW spustit Warcrafty vyhodi WoW Error 132

v nekterych forkach se pise ze to je chyba pameti, po prozkoumani pameti zadna chyba nevyjela, takze tam chyba nebude..


ale ted k veci, jestli sem to dobre pochopil tak to asi kolabuje na driveru graficke karty (problem s opengl). Takze jsem teda vyzkousel Ubuntackou utilitku Dodatečne ovladače a nainstaloval sem recommendet version.. Po restartu se mi pri spusteni prestalo objevovat logo Ubuntu.

Takze zaverem mam 2 chyby, jedna nefunguje WoW (to zkusim doresit sam pozdeji, pokud teda uz nekdo nejake reseni nemate, byl bych velice rad) a druha chyba kvuli ktere to pisi je to logo ubuntu. Vim ze to neni nic duleziteho, ale vypada to hnusne kdyz se startuje ubuntu a misto loga je tam jen text 10.10 a predpokladam ze asi ten driver udela jeste nejake dalsi vylomeniny, o kterych zatim nevim. Ale rad bych prozatim odstranil ten bug s logem pri spusteni.
« Poslední změna: 10 Června 2011, 01:06:57 od Tadeáš Pařík »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Instalace ovladače pro Nvidia grafiku - WoW [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2011, 15:47:53 »
Přemístil jsem to do Centrály pro hraní, větší část příspěvku se týká WoWka. Možná by bylo fajn rozdělit otázku do dvou samostatných témat (pro příště). Viz Jak se správně ptát. Díky.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Gorgio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Instalace ovladače pro Nvidia grafiku - WoW [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 07 Června 2011, 15:59:56 »
jo dikes... jj ten clanek sem cetl, ale chtel sem to dat do souvislosti...

Doufam ze se najde nekdo kdo mi dokaze poradit :D

Gorgio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Instalace ovladače pro Nvidia grafiku - WoW [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 09 Června 2011, 23:53:24 »
Vyřešeno pomoci aktualizace ovladaču grafiky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.