Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gothic 3 nefunkčnosť klávesnice  (Přečteno 3790 krát)

Apis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Gothic 3 nefunkčnosť klávesnice
« kdy: 01 Srpna 2013, 18:05:57 »
Zdravím mám problém nefunguje mi v hre klávesi: 2 3 4 5 6 7 8 9 0 . ale iba keď chcem napr vytiahnuť luk (označiť ide že ho chcem na napr. na 2-ke ) nefungujú v tej lište čo je normálne keď beháš neviem to presne vysvetliť. Ale napr. v inventári fungujú klávesy bo si po označujem čo chcem mať kde. som zúfalí. (inštaloval som ho z .iso priamo ako vo Windowse. Mám 12.04 a nainštalovaný Wine aj Play on Linux. Ďakujem za radu




Stacilo prepnut na ang klavesnicu :D ale mam este otayku da sa nastavit aby iba v tej hre bola ang klavesnica a vsade inde slovenska ?
« Poslední změna: 01 Srpna 2013, 19:19:40 od Apis »

Rover623

Re:Gothic 3 nefunkčnosť klávesnice
« Odpověď #1 kdy: 01 Srpna 2013, 21:11:30 »
Jde to nastavit ve volbách klávesnice nebo úpravou spouštěče

Apis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Gothic 3 nefunkčnosť klávesnice
« Odpověď #2 kdy: 01 Srpna 2013, 23:22:30 »
a nenasiel by sa nejaky navod pre novacika ? :P

Rover623

Re:Gothic 3 nefunkčnosť klávesnice
« Odpověď #3 kdy: 02 Srpna 2013, 00:24:15 »
Předpokládám, že to asi chceš provést tak, že jakmile tu hru spustíš (pod Wine), tak by měla naběhnout s US klávesnicí. Jenže po prostudování zjišťuji, že Wine přebírá klávesnici z X, takže budeš muset změnit klávesnici v X.

Postup je poměrně triviální, jdi na Nastavení systému-Rozložení klávesnice a tam si přidej potřebné rozložení (asi Anglické USA bude vyhovovat nejlépe). Dále si nastav jakým způsobem se bude to přepínání chovat a pod "Volby" si nastav klávesovou zkratku pro změnu rozložení, případně doplňující volby. Pokud nastavíš separátní rozložení pro každé okno s tím, že nová okna používají výchozí rozložení, mělo by to fungovat přibližně podle tvých představ.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.