Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Odstranění oddílu s Linuxem vedle Windows
« Poslední příspěvek od Ventero kdy Dnes v 13:36:15 »
Tak na opravu zavadece to nepotrebuji - to se da udelat jednoduse pomoci par prikazu a je jedno co je to za zavadec.

Jen me prekvapilo, ze boot iso ma 600MB nebo kolik, tak me zajima, co to vsechno umi. Puppy ma 180, je tam vse na bezne pouziti a z nej si to opravim tez ...
2
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Ubuntu 4.10
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy Dnes v 12:50:03 »
V dobe ubuntu 5.x zacal MS strasit s postihovanim za nelegalny win. Vyskusal som ubuntu, ostal som pri ubuntu.
V tej dobe som skusal aj slax a slackware. Toto forum ma presvedcilo ze ubuntu bude najlepsia volba.
3
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy Dnes v 12:44:57 »
Nemusis to tahat cele. Ak mas live dvd/usb ubuntu tak ho spusti a doinstaluj ho tam.
https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair
Nainstalujes to iba do restartu ale to ti na opravu staci.
4
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Nefunkční webkamera ve skypu
« Poslední příspěvek od macu kdy Dnes v 12:12:52 »
Citace
A nepujde to zase vyresit upravou spousteciho prikazu? Kdysi jsem to tu videl na wiki, tak treba to pujde jeste uplatnit.

To, co fungovalo pro skype 4.3 není funkční pro Skype 8.x . Mám vyzkoušeno, trošku jsem s tím předtím laboroval, než jsem to vzdal a zatím se k tomu ještě nevrátil. Navíc, pokud jsi to četl správně a umíš anglicky tak i tazatel to v daném odkazu píše:

Citace
I have tried all of the suggestions as far as the v4l1compat.so and v4l2convert.so configurations suggested by different parties are concerned.
5
« Poslední příspěvek od Ventero kdy Dnes v 11:35:15 »
TVL - nechapu proc to je tak velky - az neduveryhodne - to musi umet opravit i zavedeni raketovych systemu  ;D

Boot iso na vsemozne opravu bootu se da udelat na 4MB a ne na cely CD ...
6
Obecná podpora / Re:Clonezilla - z většího na menší
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 11:27:44 »
Delas to klasickym Yumi (syslinux) nebo EFI Yumi (grub2) ?

Muzes mi sem do kodu hodit konfiguracni zapis zavadece, ktery vytvoril ten Yumi pro spusteni Acronisu?

Dik.
Dělám to klasickým Yumi neboť nic pod uefi nebootuju. Ten soubor už nemám. Ale pokud se na tu flešku podívám, je tam to .iso nakopírované "vcelku". Takže po bootu z flešky se akorát natáhne do ramky a pak běží z ní -  to je celé...
-------------------------------------
Ještě k tomu Aomei. Existují dvě bootovací média. Jedno na bázi linuxu a druhé na bázi WinPE.
A to druhé se na žádnou multiboot flešku nechytá, musí být zásadně na samostatné flešce, která je navíc ještě naformátovaná na NTFS...
-----------------------------------
Jinak nedávno jsem klonoval Acronisem disk 1TB na kterém je W7, W10, a ještě 2x linux (ext4 a btrfs).
Proběhlo to v pořádku, ale nabootoval pouze Win, grub nemohl najít linuxové oddíly. Přitom data na disku očividně
byla. Po bližším prozkoumání jsem zjistil, že klonováním se změnilo uuid všech oddílů. Winům je to jedno, ale u linuxů to nesedělo se zápisem v fstab.
Takže nabootovat live, uvést do souladu hodnoty v fstab s novými uuid a už to běželo.
--------------------------------
Příště jsem to samé zkusil klonovat pomocí Clonezilly a ta uuid oddílů zachovala....

7
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Ubuntu 4.10
« Poslední příspěvek od Petr Dvořák. kdy Dnes v 11:25:35 »
Pěkný den, přepadla mě nostalgie. Začínal jsem a pořád používám obě distribuce. Ubuntu a Mageia (Mandriva 2005).  Začal jsem si číst Linux a zkoušet , pořád i když jsem měl antivirovou ochranu. Netřeba rozvádět.  Potřebuji pracovat ne se zaobírat pc. Jaký byl Váš důvod?
8
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Nefunkční webkamera ve skypu
« Poslední příspěvek od Ventero kdy Dnes v 11:19:56 »
A nepujde to zase vyresit upravou spousteciho prikazu? Kdysi jsem to tu videl na wiki, tak treba to pujde jeste uplatnit.
9
Obecná podpora / Re:Clonezilla - z většího na menší
« Poslední příspěvek od Ventero kdy Dnes v 11:11:11 »
Delas to klasickym Yumi (syslinux) nebo EFI Yumi (grub2) ?

Muzes mi sem do kodu hodit konfiguracni zapis zavadece, ktery vytvoril ten Yumi pro spusteni Acronisu?

Dik.
10
Pomoc s hardwarem / Re:Program pro nastavení monitoru (jas, ostrost apod.)
« Poslední příspěvek od dredata_zizalka kdy Dnes v 10:58:59 »
Děkuji, ale tento program mám (viz níže).
Ona se tam dá nastavit ostrost? Potřebovala bych poradit kde.
Jak jej přiměju, aby to nastavení držel?
Stran: [1] 2 3 ... 10