Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Dík, nejspíš by to pomohlo. Povýšil jsem z 16.04  na 17.04 přes kabel a všechny problémy odpadly, jedu na výchozím ovladači a firmwaru bez úprav a  žádné chyby jsem nezaznamenal. Tedy, ne chyby, které by s tím souvisely.

Samozřejmě, že problémy byly. Například že systemd-resolved úplně podělal dns, takže šlo sice pingat na ip adresy, ale neresolvovalo to. Takže vlastně "internet" rovněž nefungoval.

Stačilo:
Kód: [Vybrat]
sudo systemctl disable systemd-resolved.service
sudo service systemd-resolved stop

Přidat řádek do sekce  [main] v souboru /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf:

dns=default

Smazat symlink /etc/resolv.conf
rm /etc/resolv.conf
A znovu nahodit networkmanager:
systemctl restart NetworkManager
2
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek
« Poslední příspěvek od navsteva kdy Dnes v 02:13:44 »
Dokud nevyzkoušíš, nepochopíš, jak je to pohodlné. CTRL+Alt+T, pak napíšu m (mám na to alias, který má v sobě i cestu k hudbě i  mé oblíbené barevné téma, a hned mohu přes šipky vybrat složku, pak stačí jen entr, a hraju. Pomocí <> měním hlasitost, plus tam jsou ještě nějaké zkratky. Ostatní přehrávače jsem úplně přestal používat.
3
Pomoc s hardwarem / Re:Nejde zvuk v aplikacích
« Poslední příspěvek od thomas23 kdy Včera v 22:05:17 »
Ano, tak to byl ten problém! Děkuji za radu.  ;)
4
Pomoc s hardwarem / Re:Nejde zvuk v aplikacích
« Poslední příspěvek od Deadly kdy Včera v 20:22:46 »
Zdavím,
stalo se mi něco podobného. Všechny zvuky fungovaly až na zvuk z FS-UAE (emulátor Amigy). Problém byl v tom, že jsem to FS-UAE "nechal" při minulém použití puštěné (tedy ten zvuk) přes HDMI.
Tipoval bych to na to.
5
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 16:22:13 »
Music on Console

sudo apt install moc
Po instalaci stačí spustit v terminálu. Nejlepší přehrávač pro linux, co znám :-)
Poněkud "spartánské" řešení, to se mu asi moc líbit nebude. Nicméně existují i internetové prohlížeče tohoto typu... :)
6
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Midi Editor - missing shared library
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 16:19:15 »
To live ve kterém to běželo bylo v angličtině - zkus zapátrat tímto směrem, jestli to neshazuje nepovedený překlad...
7
« Poslední příspěvek od feri777 kdy Včera v 15:55:37 »
A jakou máš přesně verzi? Jaký kernel? Máš to aktualizované? Máš přidané veškeré zdroje?
Byl program instalovaný přes Gdebi? Je to stejná verze co běžela v live? Smazal jsi v /home složku s nastavením po předešlé nepovedené instalaci co tam zůstala?

4.10.0-32-generic, Ubuntu 16.04.3 LTS 64 bitový, inštaloval som to cez Gdebi, áno je to rovnaká verzia, zmazal som aj zložku v /home a stále je problém, metronom+play = spadnutie programu
8
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 15:11:27 »
Tak ja som z toho už jeleň... prešiel som na 16.04 a stále ten midieditor nejde... ale v live to išlo... nechápem  čo je zle :-\
A jakou máš přesně verzi? Jaký kernel? Máš to aktualizované? Máš přidané veškeré zdroje?
Byl program instalovaný přes Gdebi? Je to stejná verze co běžela v live? Smazal jsi v /home složku s nastavením po předešlé nepovedené instalaci co tam zůstala?
9
« Poslední příspěvek od feri777 kdy Včera v 14:51:57 »
Tak ja som z toho už jeleň... prešiel som na 16.04 a stále ten midieditor nejde... ale v live to išlo... nechápem  čo je zle :-\
10
« Poslední příspěvek od feri777 kdy Včera v 11:08:52 »
Jak na to.
Podmínkou je, mít / a /home na samostatných oddílech - pokud to máš na společném, lze to rozdělit i dodatečně např. takto https://www.maketecheasier.com/move-home-folder-ubuntu/
nebo
https://www.howtogeek.com/116742/how-to-create-a-separate-home-partition-after-installing-ubuntu/

...

Dík za návod, mám to rozdelená na /boot / a /home. takže to bude v poho asi. :) Idem na to teda.
Stran: [1] 2 3 ... 10