Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: UBUNTU 14.04.5 Thunderbird i Firefox pořád padá  (Přečteno 4480 krát)

Otak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
UBUNTU 14.04.5 Thunderbird i Firefox pořád padá
« kdy: 07 Dubna 2017, 21:26:56 »
Po defektu datového disku /home jsem reinstaloval U14.04.5 LTS (32bit desktop i386) z http://releases.ubuntu.com, na systémový disk sda.
Předem jsem na nový datový sdb disk nakopíroval celou zálohu /home. Po instalaci U14.04 s formátováním  (bez /home) pokus o start thunderbird (dále TB) i firefox (dále FF) skončil jen chybovým hlášením Mozilla s žádostí o report. (Když nefunguje TB i FF?)
Terminál jen napsal: "... /home/otak/.thunderbird/xxxx.default/extensions.json ...is not readable..." (léta měl v zálohách 0 Byte).

Vymazal jsem tedy zálohy /home/.thunderbird i home/.mozilla, odstranil i nainstaloval TB 45.8.0 a FF 52.02.
Při pokusu o start samotného TB přibyl do /home/.thunderbird. A dál jen pořád stejné hlášení crash od Mozilly.
Terminál sdělil (tomu nerozumím):
thunderbird -safe-mode /usr/lib
(thunderbird:2871): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::sm-connect after class was initialised
(thunderbird:2871): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::show-crash-dialog after class was initialised
(thunderbird:2871): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::display after class was initialised
(thunderbird:2871): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::default-icon after class was initialised
Tedy k žádnému, ani nouzovému, spuštění nedošlo.
Snad jsem za mnoho hodin vyčerpal všechny instalační kombinace.(Instalace 14.04.5 s/bez průběžné aktualizace byly na pád TB i FF bez vlivu.)
Půjde po opravě záložní Mail (9 GB) do /home/.thunderbird/xxxxx.default vůbec nakopírovat?
(Poznámka: Při spuštění instalačního DVD 14.04.5 "na zkoušku" má systém FF ve verzi 47.0 a normálně chodí. TB je 45.2.0 a dožaduje se jen založení účtu...)
Za pomoc děkuje Otak.



« Poslední změna: 24 Dubna 2017, 16:06:44 od Otak »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird pořád padá
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2017, 22:18:13 »
1. Kopírovat zálohu (i vytvářet) na datový disk musíš tak, aby zůstala zachována práva/vlastnictví souborů a složek
2. Profily TB a FF v /home zřejmě poškozeny nejsou. Protože i při startu bez profilu (s automat. vytvořením nového) to nenaběhne..
3. FF a TB odinstaluj. Stáhni si TB a FF přímo od Mozilly zde https://ftp.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/45.8.0/linux-i686/cs/
a zde
http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/52.0.2/linux-i686/cs/

Archivy rozbal (jedno kde), dostaneš složky "thunderbird" a "firefox".  Běž do složek a programy spusť (souborem thunderbird či firefox).
Pokud to naběhne (vyzkoušej s prázdným i s profilem ze tvé zálohy), povím ti co dál...
« Poslední změna: 07 Dubna 2017, 22:19:59 od juwa2 »

Otak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird pořád padá
« Odpověď #2 kdy: 08 Dubna 2017, 15:18:17 »
Milý juwa2,
1) Synaptic úplně odstranil v systému FF i TB. Gnome-Comander vymazal z /home adresáře .thunderbird a .mozilla.
2) Stáhl a rozbalil jsem tvoje odkazy, a umístil na Plocha složky thunderbird a firefox.
3) Z Plocha jsem sudo apt-get install firefox a sudo apt-get install thunderbird.
4) Pokus o spuštění nainstalovaných TB i FF nevyšel a skončil stejným hlášením mozilly, jako dříve (viz přílohy).
v /home přibyla složka .mozilla s /extensions i /firefox a složka .thunderbird, která v /xxxx.default/ nemá Mail.
Dál neumím. díky za pomoc.
Otak

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird pořád padá
« Odpověď #3 kdy: 08 Dubna 2017, 18:56:57 »
nevím, jestli to pomůže, ale asi 10 let to dělám při přechodu na novější os takto

1. na vedlejší oddíl nainstaluju novější os
2. spustím TB, ten si udělá /home/.thunderbird
3. ukončím TB
4. složku .thunderbird přejmenuji na .thunderbird-prazdny
5. do aktivního home nakopíruji .thunderbird ze starého os
6. spustím TB a odpovídám na maily
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird pořád padá
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2017, 07:45:55 »
Milý juwa2,
1) Synaptic úplně odstranil v systému FF i TB. Gnome-Comander vymazal z /home adresáře .thunderbird a .mozilla.
2) Stáhl a rozbalil jsem tvoje odkazy, a umístil na Plocha složky thunderbird a firefox.
3) Z Plocha jsem sudo apt-get install firefox a sudo apt-get install thunderbird.
4) Pokus o spuštění nainstalovaných TB i FF nevyšel a skončil stejným hlášením mozilly, jako dříve (viz přílohy).
v /home přibyla složka .mozilla s /extensions i /firefox a složka .thunderbird, která v /xxxx.default/ nemá Mail.
Dál neumím. díky za pomoc.
Otak
Ale tys neměl nic instalovat! (bod 3).  Jenom jít do těch složek na Ploše a spustit dvojklikem TB (FF).
To je pak těžké když neděláš co je ti řečeno...
Spusť TB (FF) z Terminálu:
Kód: [Vybrat]
thunderbirdrespektive
Kód: [Vybrat]
firefox
Spuštění opět určitě skončí krachem, ale Terminál vypíše chybové hlášení které sem postni. Pak budeme chytřejší...
Nicméně normální to není, máš nějakou "ránu" v systému.

« Poslední změna: 09 Dubna 2017, 07:54:01 od juwa2 »

Otak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird pořád padá
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2017, 19:52:36 »
Omlouvám se, ale se splněním zachycení reakcí TB/FF na pokusy o spuštění mám potíže.
(Také jsem neměl rozbalené TB a FF instalovat – promiň, vše už úplně odstranil Synaptic a GnomeCommander.) Rozbalené odkazy mám na ploše ve složkách thunderbird a firefox.

Pokusy o spuštění:
Ad 3a) Na ploše dvojklik na ikonu thunderbird (firefox) ve složce hlásil:
„Nelze zobrazit „thunderbird“. Pro soubory typu Spustitelný soubor není instalovaná vhodná aplikace. Chcete vyhledat aplikaci, pomocí které otevřete soubor?“ Zkusil jsem – ale nikam to nevedlo.

Ad 3b) Terminál, místo spuštění aplikace, se domáhal její instalace. Chybu neopakuji.
otak@OH-PC:~$ cd Plocha/thunderbird
otak@OH-PC:~/Plocha/thunderbird$ thunderbird
Program 'thunderbird' v současnosti není nainstalován. Můžete jej nainstalovat napsáním:
sudo apt-get install thunderbird
otak@OH-PC:~/Plocha/thunderbird$

Ad 3c) Gnome-Commander na požadavek spuštění TB (FF) napsal: „thunderbird“ („firefox“) vypadá jako binární spustitelný soubor, ale nemá nastaven příznak spustitelnosti. Chcete jej nastavit a soubor spustit? Souhlasil jsem.
Výsledky přikládám. (Kvalita fotek je špatná – v okně X-TERM byl text v pidirozměrech *.png).

Pokusy o spuštění neprovázelo vůbec nic, ani hlášení crash od Mozilla. Ale před vypnutím PC jsem si všiml, že v /home přibyla složka .mozilla a .thunderbird (bez sekce Mail).

Moc Ti děkuji za pomoc.
Otak.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird pořád padá
« Odpověď #6 kdy: 10 Dubna 2017, 08:15:08 »
Omlouvám se, ale se splněním zachycení reakcí TB/FF na pokusy o spuštění mám potíže.
(Také jsem neměl rozbalené TB a FF instalovat – promiň, vše už úplně odstranil Synaptic a GnomeCommander.) Rozbalené odkazy mám na ploše ve složkách thunderbird a firefox.

Pokusy o spuštění:
Ad 3a) Na ploše dvojklik na ikonu thunderbird (firefox) ve složce hlásil:
„Nelze zobrazit „thunderbird“. Pro soubory typu Spustitelný soubor není instalovaná vhodná aplikace. Chcete vyhledat aplikaci, pomocí které otevřete soubor?“ Zkusil jsem – ale nikam to nevedlo.

Ad 3b) Terminál, místo spuštění aplikace, se domáhal její instalace. Chybu neopakuji.
otak@OH-PC:~$ cd Plocha/thunderbird
otak@OH-PC:~/Plocha/thunderbird$ thunderbird
Program 'thunderbird' v současnosti není nainstalován. Můžete jej nainstalovat napsáním:
sudo apt-get install thunderbird
otak@OH-PC:~/Plocha/thunderbird$

Ad 3c) Gnome-Commander na požadavek spuštění TB (FF) napsal: „thunderbird“ („firefox“) vypadá jako binární spustitelný soubor, ale nemá nastaven příznak spustitelnosti. Chcete jej nastavit a soubor spustit? Souhlasil jsem.
Výsledky přikládám. (Kvalita fotek je špatná – v okně X-TERM byl text v pidirozměrech *.png).

Pokusy o spuštění neprovázelo vůbec nic, ani hlášení crash od Mozilla. Ale před vypnutím PC jsem si všiml, že v /home přibyla složka .mozilla a .thunderbird (bez sekce Mail).

Moc Ti děkuji za pomoc.
Otak.

1. Je jasné, že těm souborům se musí nastavit spustitelnost (pravoklik na soubor > vlastnosti  > oprávnění > zatrhnout "Povolit spouštění souboru jako programu").
2. Terminál (používej klasický Terminál, nikoli x-term kde je vše prťavé..) musíš otevřít v té složce nebo ho prostě jenom spustit a do složky se přesunout příkazem
Kód: [Vybrat]
cd /home/otak/Plocha/thunderbird
potom zadat příkaz ke spuštění (před lomítkem je tečka!)
Kód: [Vybrat]
./thunderbird
zobrazí se chybový výpis který sem pošli. Z obrázků co jsi zatím poslal nelze vyčíst nic, takže akci zopakuj.
« Poslední změna: 10 Dubna 2017, 08:19:21 od juwa2 »

Otak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird pořád padá
« Odpověď #7 kdy: 11 Dubna 2017, 10:23:20 »
Připojuji výpisy z Terminálu (ten X term neznám, jeho okno použil pro mrňavé foto-výpisy na displej Gnome Commander).

Terminal – zpráva o Thunderbird:
otak@OH-PC:~$ cd /home/otak/Plocha/thunderbird
otak@OH-PC:~/Plocha/thunderbird$ ./thunderbird
(thunderbird:2815): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::sm-connect after class was initialised
(thunderbird:2815): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::show-crash-dialog after class was initialised
(thunderbird:2815): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::display after class was initialised
(thunderbird:2815): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::default-icon after class was initialised
[calBackendLoader] Using libical backend at /home/otak/.thunderbird/3yidu6cj.default/extensions/{e2fda1a4-762b-4020-b5ad-a41df1933103}/components/libical-manifest
otak@OH-PC:~/Plocha/thunderbird$

Terminal – zpráva o Firefox:
otak@OH-PC:/$ cd /home/otak/Plocha/firefox
otak@OH-PC:~/Plocha/firefox$ ./firefox
(firefox:2941): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion 'object->ref_count > 0' failed
(firefox:2941): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion 'object->ref_count > 0' failed
(firefox:2941): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion 'object->ref_count > 0' failed
(firefox:2941): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion 'object->ref_count > 0' failed
1491894251151   addons.xpi-utils   WARN   Disabling foreign installed add-on ubufox@ubuntu.com in app-system-share
ExceptionHandler::GenerateDump cloned child 3010
ExceptionHandler::SendContinueSignalToChild sent continue signal to child
ExceptionHandler::WaitForContinueSignal waiting for continue signal...
otak@OH-PC:~/Plocha/firefox$

Návrh pokusu: Vypůjčím si čistý disk, připojím ho do PC místo stávajících jako master, a nainstaluji na něj UBUNTU 14.04.5 - pod stejným HW (swap a /home do samostatných oddílů). Pokud TB/FF budou (náhodou?) funkční, je na discích asi nějaký chybný záznam v systému - "rána". Přeformátovat disky by šlo rychle, doplnit xxxGB dat několik dnů. (Pokus zabere jen pár hodin - jdu na to.)
Díky za trpělivost.
Otak (76r.)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird pořád padá
« Odpověď #8 kdy: 11 Dubna 2017, 11:45:00 »
Taky to vidím na nabořený systém.
Novou instalaci můžeš udělat na stávající disk se zachováním oddílu /home a /swap
Ušetříš spoustu práce a času.

Otak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird pořád padá
« Odpověď #9 kdy: 11 Dubna 2017, 12:25:29 »
Pokus vyšel, TB i FF na zkušebním disku fungují!!!
(Před spuštěním TB jsem na zkušebním disku do nového /home nakopíroval záložní .thunderbird (komplet, celý). Po vyzkoušení jsem synapticem aktualizoval nespuštěný FF (byl ve verzi 47).)
Jak se vytvoří "služební" obsah oddílu /home? Domnívám se, že /home teď musím zrušit, a při instalaci zadat přípojný bod a "zformátovat"aby instalák oddílu data znovu vytvořil. Co když je chyba právě ve "služebním" obsahu /home? (Tedy kopírovat celý datový obsah ze záloh do oddílu je cca 150 GB na USB2.) Mám tedy při instalaci zadat pro /home jen přípojný bod? A záložní .thunderbird TB dát do /home před/po instalaci?
Díky Otak

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird pořád padá
« Odpověď #10 kdy: 13 Dubna 2017, 09:55:29 »
Ano, oddíl /home zachováš i s daty tak, že při instalaci ho nebudeš formátovat - jenom mu nastavíš ext4
a přípojný bod /home.
Po dokončení instalace bude vše na oddíle /home na svém místě.

Otak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird i Firefox pořád padá
« Odpověď #11 kdy: 24 Dubna 2017, 16:15:06 »
Milý juwa2,
myslel jsem, že je vyhráno, ale FF má recidivu.

1) Jako „skoro-paranoik“ jsem přeformátoval systém i /home. A nainstaloval znovu systém. V /home jsem celý .thunderbird přepsal zálohou a Synapticem aktualizoval Firefox.
Vše fungovalo, jak má – TB i FF. (FF byl ale jenom hodně „línější“.)

2) Na mém 32 bit PC (MSI K7T Turbo, procesor AMD Athlon 1400 MHz - jádro Thunderbird, RAM 1,5 GB Kingston) začal před několika dny pořád padat Firefox, jako dříve. (Tedy místo spuštění jen žádanka Mozilly o hlášení závady.) Na 64 bit PC mé ženy s pravidelně aktualizovaným Ubuntu 14.04.05 i nyní FF 53.0 funguje. Thunderbird zatím(?) nám oběma jde normálně.

3) Reinstalace FF Synapticem+ (GnomeCommander vymazal složku .mozilla z /home )
nepomohla. Pro další akce FF odstraněn.

4) Zkouška spuštění (bez instalace) FF 52.0.2 z odkazu Mozilla:
http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/52.0.2/linux-i686/cs/
Výpis Terminálu je v příloze „firefox_52-0-2_err.pdf“.
Ke konci výpisu terminálu celou Plochu zakrylo úvodní okno FF (s požadavkem na přihlášení-registraci). FF se tedy „nějak“ spustil.
(Zkušební „ostrou“ instalaci neumím – Synaptic  nabízí jen aktuální verzi 53.0 a Terminal sudo apt-get install firefox=52.0.2 mě odmítá pro neexistující verzi – asi špatná syntaxe.)


5) Zkouška spuštění (bez instalace) FF 53.0b10 z odkazu Mozilla:
http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/53.0b10/linux-i686/cs/firefox-53.0b10.tar.bz2
Celý výpis Terminálu:
otak@OH-PC:~$ cd /home/otak/Plocha/firefox
otak@OH-PC:~/Plocha/firefox$ ./firefox
This browser version requires a processor with the SSE2 instruction set extension.
You may be able to obtain a version that does not require SSE2 from your Linux distribution.

6) Domnívám se, že Mozilla aktualizovala a prověřila jen 64 bitovou verzi (mé ženě TB i FF nikdy naspadly). U verze 52.0.2 mě překvapilo, že přes stránku chybových hlášení FF odstartoval. Verzi 53.0 zase chybí nějaké instrukce – nerozumím.

7) Jak se má prosím exportovat pošta z TB (.tb/Mail) pro jiného poštovního klienta? A jakého? (Máme minimální nároky na prohlížeč i pošťáka. A hlavně už malou důvěru o podporu „starších“ PC Mozillou.)

Děkuje Otak.
Příloha: „firefox_52-0-2_error.pdf“

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird i Firefox pořád padá
« Odpověď #12 kdy: 24 Dubna 2017, 17:17:43 »
Příčinou je to, že FF od verze 53 nepodporuje počítače jejichž procesor nemá instrukční sadu SSE2.
Což je případ tvého staršího PC.
Tvojí ženě to funguje, protože má novější HW.
Jediným řešením je používat starší verzi (FF 52) nebo přejít na jiný prohlížeč - ovšem situace může být časem podobná - zkrátka starý HW přestává být podporován....
Použij FF 52 ESR který ti fungovat bude, bezp. záplaty bude dostávat další rok.
http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/52.1.0esr/linux-i686/cs/firefox-52.1.0esr.tar.bz2
Tato verze se neinstaluje - rozbalit a spustit, ale to už znáš...
Pův. nainstalovanou verzi 53 odinstaluj, resp. tu ode mě smaž.
-----------------------------------------------------------------------
To stejné platí i pro TB který z FF vychází. Používej verzi 52
Můžeš si ji v Synapticu uzamknout aby se nemohla aktualizovat na verzi 53 která by ti rovněž nefungovala.
-------------------
Náhradu za TB nehledej, nemá to příliš smysl. Snad Evolution?
« Poslední změna: 24 Dubna 2017, 17:56:10 od juwa2 »

Otak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird i Firefox pořád padá
« Odpověď #13 kdy: 24 Dubna 2017, 21:10:34 »
Milý juwa2, přinesl jsi mi radost!
1) Tvůj FF jsem stáhl, rozbalil, neinstaloval a chodí - díky. Když není instalován, budu ty roční záplaty nějak stahovat? Mohu udělat nějakou ikonu pro start z plochy? Pokud na web je, třeba v dopise odkaz, jak se spustí?

2) TB v poslední fungující verzi 45.8.0 jsem v Synopticu po vyhledání na mém PC zamkl: -> balík -> zamknout verzi. OK? Nemůže se ale přesto sám aktualizovat z webu (pravidelné aktualizace UBUNTU nebo Mozilly)?
V poště TB mám mnoho složek s podsložkami - emaily jsou roztříděny. Některé objemné složky bych potřeboval odložit do archivního disku tak, abych se mohl na emaily podívat, zkopírovat či přesunout do složek pracovních emailů v PC. Jako adresáře dokumentů. Jde to vůbec?

3) Už si nevzpomenu (ani nenajdu), jak se v našem fóru téma ukončuje. Kde je tlačítko vyřešeno?

Díky moc!
Otak.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird i Firefox pořád padá
« Odpověď #14 kdy: 24 Dubna 2017, 22:10:35 »
Milý juwa2, přinesl jsi mi radost!
1) Tvůj FF jsem stáhl, rozbalil, neinstaloval a chodí - díky. Když není instalován, budu ty roční záplaty nějak stahovat? Mohu udělat nějakou ikonu pro start z plochy? Pokud na web je, třeba v dopise odkaz, jak se spustí?

2) TB v poslední fungující verzi 45.8.0 jsem v Synopticu po vyhledání na mém PC zamkl: -> balík -> zamknout verzi. OK? Nemůže se ale přesto sám aktualizovat z webu (pravidelné aktualizace UBUNTU nebo Mozilly)?
V poště TB mám mnoho složek s podsložkami - emaily jsou roztříděny. Některé objemné složky bych potřeboval odložit do archivního disku tak, abych se mohl na emaily podívat, zkopírovat či přesunout do složek pracovních emailů v PC. Jako adresáře dokumentů. Jde to vůbec?
3) Už si nevzpomenu (ani nenajdu), jak se v našem fóru téma ukončuje. Kde je tlačítko vyřešeno?

Díky moc!
Otak.

1. FF který nyní používáš bude dostávat bezpečnostní záplaty do konce roku (= bude se v průběhu roku pravidelně aktualizovat na verzi FF 52.1.1  >>  FF 52.2  >> FF 52.2.3 atd.)
Aktualizace neprobíhá přes Ubuntu (Synaptic), ale přímo z FF (stejně jako ve windows). Takže pokud si nastavíš v nastavení Firefoxu automatické aktualizace, bude to probíhat "samo", nebo to můžeš kdykoli udělat ručně:
Nastavení > Nápověda > O aplikaci Firefox
-------------------
Spouštěč na plochu si udělat můžeš, postup je klasický, do příkazu ve spouštěči zadáš cestu k souboru "firefox" kterým FF nyní spouštíš.
https://askubuntu.com/questions/330781/how-to-create-launcher-for-application
https://askubuntu.com/questions/64222/how-can-i-create-launchers-on-my-desktop
Nakonec zadáš cestu k ikoně FF (najdeš ji ve složce s FF - podsložka browser/icons)
------------------
Co se otevírání odkazů týče, stačí v nastavení FF nastavit FF jako výchozí prohlížeč.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Ano, TB uzamčený v Synapticu se nebude aktualizovat - nijak.
Pořádek a přehled v mailech ti usnadní pokud budeš používat vestavěné archivování, které lze navíc zautomatizovat pomocí doplňku. Něco si o tom najdi.
--------------------------
Jinak celý profil (~/.thunderbird) můžeš zkopírovat kam je libo, ale aby ses v něm probíral jednotlivými maily nejde.
To bys musel jedině otevřít zase v TB.
-------------------------------
3. Tlačítko "Vyřešeno" - vlevo dole je tlačítko "Topic Solved"
« Poslední změna: 24 Dubna 2017, 22:27:46 od juwa2 »

Otak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:UBUNTU 14.04.5 Thunderbird i Firefox pořád padá
« Odpověď #15 kdy: 25 Dubna 2017, 12:18:40 »
Milý juwa2,
Vše je OK. (Nevšiml jsem si, že do přecpaného launcheru už sama přibyla spouštěcí ikona firefoxu.)

Tedy díky Tvé velké trpělivosti nám doma na starším počítači funguje Firefox 52.1.0 esr 32bit i nejdůležitější aplikace Thunderbird 45.8.0, pečlivě zamčená Synapticem.

Za pomoc začátečníkovi (76r.) děkuje Otak, jeho žena a tlupa tučňáků.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.