Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problémy s Ubuntu Mate 17.04 64bit  (Přečteno 3520 krát)

DeniGo

  • Host
Problémy s Ubuntu Mate 17.04 64bit
« kdy: 11 Září 2017, 12:11:10 »
Tak jsem přešla z Windows na Linux a ouvej. 
  • Stáhnu si balík .deb a při instalaci v Gdebi mi to prostě spadne
  • Neustále dostávám informace o tom, že Ubuntu 17 zaznamenal vnitřní chybu ale když si dám podrobnosti tak mi to prostě opět spadne a nevím o jakou chybu jde
  • Nahoře mám ikonu aktualizace ale když dám zobrazit
  • Správce aktualizací nejde spustit a mě nebaví neustále restartovat jak to chce Ubuntu protože to nic nevyřeší
  • Původně jsem měla systém 16.04 ale přešla jsem na 17 protože ty chyby byly i tam. Tady jsou ale častější

Poradíte co se děje? Já jsem v Linuxu prostě amatérka.  :'(
Dala bych sem nějaky screeny ale zatím nevím jak. Než to odešlu tak se o to pokusím přes svůj facebook.
Děkuji za pomoc.

Takže vše je nasekáno z mého facebook alba. Nevím jak to zmenšit ale snad to bude ok. Ještě jednou děkuji za pomoc.









vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Problémy s Ubuntu Mate 17.04 64bit
« Odpověď #1 kdy: 11 Září 2017, 13:33:26 »
Citace
Původně jsem měla systém 16.04 ale přešla jsem na 17 protože ty chyby byly i tam. Tady jsou ale častější
16.04 je verzia s dlhodobou podporou, 17 je verzia s podporou iba 9 mesiacov, je menej stabilná ako 16.04.
Citace
Stáhnu si balík .deb
šlo by to upresniť? aký balík? načo?
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Problémy s Ubuntu Mate 17.04 64bit
« Odpověď #2 kdy: 11 Září 2017, 14:42:17 »
Citace
Potom jsem chtěla spustit aktualizace a vše spadlo
navrhujem, otvor terminálové okno (ctrl+alt+T) a do príkazového riadka napíš
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update && sudo apt-get upgradedaj enter, bude to vyžadovať heslo (nezobrazuje sa)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Problémy s Ubuntu Mate 17.04 64bit
« Odpověď #3 kdy: 11 Září 2017, 15:06:01 »
V mate je dajaka chyba v upozorneni na aktualizacie. Mne to robi tak ze ak mi vyskoci do panelu upozornenie na aktualizacie tak pokial na to kliknem nema to ziadnu odozvu. Musim ist do menu a tam spustit spravcu aktualizacii. Vtedy vybehne zasa do panelu a ak to zopakujem znova, tak sa spusti.
Co sa tyka tych chyb tak to vyzera na vaznejsi problem. Nemohlo sa stat ze si mala poskodeny instalacny obraz?
No a ako posledne, pokial by ti vyskakovali tie hlasky ale inak by si nemala problem(co nieje tvoj pripad), tak sa daju zakazat. V terminale
Kód: [Vybrat]
sudo pluma /etc/default/apporta zmenit
Kód: [Vybrat]
enable=1na
Kód: [Vybrat]
enable=0
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Problémy s Ubuntu Mate 17.04 64bit
« Odpověď #4 kdy: 11 Září 2017, 16:03:36 »
Citace
Já jsem zvyklá z windows vidět složky, jako moje soubory, síť, počítač
čo máš vôbec za počítač? cpu, RAM, HDD/SSD, grafika... nový? zánovný? starší? podľa toho by sa dalo lepšie doporučiť distro
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Problémy s Ubuntu Mate 17.04 64bit
« Odpověď #5 kdy: 11 Září 2017, 16:44:08 »
Citace
Mám starej Dell Optiplex 755
Na tom by mohol bežať stále podporovaný (do r. 2019) Ubuntu 14.04 alebo distro na ňom postavené napr. Linux Mint 17.3. Alebo na Debiane postavené distro Linux MX-16.1.
Stiahni si ISO a vyskúšaj v Live (bez inštalácie), ktoré ss ti bude viacej pozdávať. Najnovšie distribúcie už nemusia podporovať starší HW. Preto sa pred inštaláciou skúšajú distribúcie v Live session.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problémy s Ubuntu Mate 17.04 64bit
« Odpověď #6 kdy: 11 Září 2017, 17:18:23 »
Chtěla jsem instalovat Teamviewer přes který by se mi na to podíval kamarád. Potom jsem chtěla spustit aktualizace a vše spadlo. Chtěla jsem nainstalovat operu a vše spadlo. Můžu jít jen na net protože mi hlísí všude chyby systému Ubuntu ale jakmile si dám zobrazit podrobnosti tak mi to prostě nezobrazí nic a po chvilce spadne - zmizí to a já nevím nic. Proběhla jen čistá instalace s dodáním aktualizací pro libre office atp. Nic jsem tam nedávala jakoby od třetích stran.
TeamViewer a podobné apikace nejsou vhodné k řešení podobných problémů (problémy tohoto typu na dálku nikdo nevyřeší....).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.