Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skypeforlinux > 8.11.0.4 na Kubuntu 14.04 LTS - funguje někomu?  (Přečteno 1422 krát)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Rád bych zjistil, jak na tom u jiných uživatelů je Skypeforlinux verze vyšší než 8.11.0.4 na Kubuntu 14.04 LTS... Mně osobně nefunguje nic od verze 8.13.0.2 včetně a výše (tedy momentálně ani 8.14.0.10 a 8.15.0.4).

Aplikace se "nějak" spustí, ale k dispozici je pouze bílé okno s nabídkou nahoře, kde se při jednotlivých volbách neděje vůbec nic. Jako perlička na dortu pak vyskakuje hlášení o pádu aplikace... Případně mohu doplnit screenshot, ale myslím, že to je celkem zbytečné.

Poslední funkční verze z řady 8 je výše zmíněná 8.11.0.4. Zkoušel jsem i ručně mazat profily atd. - bez efektu. Uvedená chyba se dá najít různě po webu (https://www.google.cz/search?&q=skype+for+linux+white+screen), ale řešení nikde. A to se vleče už přes tři verze...

Ještě že se v Synapticu dá zamknout verze, ale do budoucna to určitě není vhodný způsob. Nejraději bych celý Skype poslal do (I), ale vendor-lock u okolní "většiny" je děsivý...

Díky za reakce.

WeltRaum

  • Host
Re:Skypeforlinux > 8.11.0.4 na Kubuntu 14.04 LTS - funguje někomu?
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2018, 15:59:31 »
So Skype sa u niekoho naozaj objavujú problémy, rieši sa to aj na zahraničných fórach ale problémy sú zväčša u Skype stiahnutého zo stránok Skype. Skype z oficiálnych zdrojov Ubuntu zrejme funguje lepšie. Ja mám teraz verziu 8.14 a bez najmenších problémov funguje všetko.

Ako si inštaloval Skype? Stiahnutím DEB. balíka alebo z oficiálnych zdrojov?

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Skypeforlinux > 8.11.0.4 na Kubuntu 14.04 LTS - funguje někomu?
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2018, 16:13:23 »
So Skype sa u niekoho naozaj objavujú problémy, rieši sa to aj na zahraničných fórach ale problémy sú zväčša u Skype stiahnutého zo stránok Skype. Skype z oficiálnych zdrojov Ubuntu zrejme funguje lepšie. Ja mám teraz verziu 8.14 a bez najmenších problémov funguje všetko.

Ako si inštaloval Skype? Stiahnutím DEB. balíka alebo z oficiálnych zdrojov?

Z repozitáře https://repo.skype.com/deb nastaveného jako zdroj pro apt (zmiňovaný Synaptic). Je snad nějaký jiný zdroj?

WeltRaum

  • Host
Re:Skypeforlinux > 8.11.0.4 na Kubuntu 14.04 LTS - funguje někomu?
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2018, 17:57:33 »
Toto je oficiálny zdroj. Je zaujímavé, že so Skype nemajú problémy všetci a ak sa objavia nejaké riešenia, tak smerujú k používaniu staršej verzie.
Prípadne môžeš vyskúšať Skype kompletne zmazať aj s konfoguračnými súbormi a znova ho nainštalovať:
Kód: [Vybrat]
sudo apt remove --purge skypeforlinuxv skrytých súboroch v Nautiluse zmazať adresár .skypeforlinux
Kód: [Vybrat]
sudo apt cleanPotom Skype nainštalovať znovu:
Kód: [Vybrat]
sudo apt install skypeforlinux
Ak bude so Skype problém, tak bude potrebné vynútiť používanie staršej verzie Skype, kým sa táto chyba nejak nezapláta nejakou aktualizáciou, prípadne vyskúšať DEB-balík stiahnutý priamo zo stránok Skype, predtým ale Skype z oficiálnych zdrojov odstrániť.


JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Skypeforlinux > 8.11.0.4 na Kubuntu 14.04 LTS - funguje někomu?
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2018, 18:23:34 »
Toto je oficiálny zdroj. Je zaujímavé, že so Skype nemajú problémy všetci a ak sa objavia nejaké riešenia, tak smerujú k používaniu staršej verzie.
Prípadne môžeš vyskúšať Skype kompletne zmazať aj s konfoguračnými súbormi a znova ho nainštalovať:
Kód: [Vybrat]
sudo apt remove --purge skypeforlinuxv skrytých súboroch v Nautiluse zmazať adresár .skypeforlinux
Kód: [Vybrat]
sudo apt cleanPotom Skype nainštalovať znovu:
Kód: [Vybrat]
sudo apt install skypeforlinux
Ak bude so Skype problém, tak bude potrebné vynútiť používanie staršej verzie Skype, kým sa táto chyba nejak nezapláta nejakou aktualizáciou, prípadne vyskúšať DEB-balík stiahnutý priamo zo stránok Skype, predtým ale Skype z oficiálnych zdrojov odstrániť.

Já jsem přeci tohle všechno udělal a taky hned v úvodu příspěvku popsal... (ačkoliv fakt ne v Nautilu a apt jsem neovládal z konzole, ale přes Synaptic ;-) )

Nejsem začátečník, šlo mi o "výzkum chování". Takže teď se dá říct, že verze 8.14 na Linuxu Mint 18.2 Xfce minimálně jednomu člověku funguje, nicméně ani to vlastně není odpověď na moji původní otázku (jiná distribuce a jiné grafické prostředí)...

Edit 9.2.2018: abych vyloučil vliv KDE, tak jsem si do Kubuntu doinstaloval LXDE a zkusil jsem Skype v něm. Žádná změna, poslední funkční verze zůstává 8.11.0.4. Jo a malá perlička: protože jsem kdesi zahlédl, že novější balíky chodí spuštěné pod rootem, tak jsem to otestoval (spuštěním přes sudo)....

Ano, na cca 1 minutu se objevilo normální okno s kontakty i s poslední verzí Skype (8.15.0.4). Pak se ale program sám odhlásil a od té doby to už nešlo zopakovat - ano jako root, ani normálně.

Fakt mě fascinuje, co v tom mrtwošrotu dokáží vyplodit za bazmek. Asi holt mají málo zkušeností, lidí, peněz atd.
« Poslední změna: 09 Února 2018, 17:40:58 od JirkaZ »

WeltRaum

  • Host
Re:Skypeforlinux > 8.11.0.4 na Kubuntu 14.04 LTS - funguje někomu?
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2018, 19:03:34 »
Citace
Takže teď se dá říct, že verze 8.14 na Linuxu Mint 18.2 Xfce minimálně jednomu člověku funguje
To je dosť všeobecné tvrdenie  ;D  Čo som mal možnosť otestovať, tak napr. nové Skype mi bez problémov išlo aj na LM 18.3 Cinnamon, Zorin OS Lite, Kubuntu 16.04 a aj KDE Neon - tak ale je pravda, že sú to všetko distrá založené na Ubuntu 16.04.
Ešte máš možnosť vyskúšať Live Systém s Kubuntu 16.04 a nainštalovať Skype. Ak pôjde bez problémov, tak zrejme bude nejaká chyba vo verzii 14.04.

Bolo by dobré, keby sa k tomuto problému vyjadrili aj iní, lebo na weboch fakt zatiaľ žiadne riešenie nie je.  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.