Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu Linux - přednáška v Brně - 28.4.2009  (Přečteno 8428 krát)

smitlik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Ubuntu Linux - přednáška v Brně - 28.4.2009
« kdy: 20 Dubna 2009, 01:11:46 »
Ubuntu Linux - 28.4.2009 (úterý) ve 20:00
V Brně, na Lékařské fakultě MU, Komenského nám. 2 - sál pod PC studovnou, vstup zdarma
Web: http://orchis.brontosaurus.cz#kluby

Vyzkoušejte operační systém GNU/Linux, o kterém jste zatím možná jen slyšeli. Na jeho vývoji se podílí nesmírné množství lidí dobrovolně a proto, že je to baví. Svou kvalitní práci dávají k dispozici zdarma jako svobodný software. Čím by nás mohl otevřený software a GNU/Linux oslovit? Mohla by to být ochota dělat něco pro ostatní bez nároku na odměnu (dobrovolnictví), spolupracující komunita nadšenců, otevřenost, lokálnost (vývojář a uživatel k sobě mohou mít blíž, komunikačně i geograficky) a snaha o nezávislost na mocných korporacích.
Po krátké přednášce následují praktické ukázky práce v Ubuntu, nejznámější distribuci GNU/Linuxu, jejíž nové vydání vychází 23.dubna (Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope). Vyzkoušíme nejzajímavější aplikace, svižnou instalaci, přidávání aplikací, odlišnosti od Windows, řešení problémů. Zájemci dostanou zdarma "živé" CD s nejnovějším Ubuntu, ve zbytku večera si jej zde můžete s naší pomocí zkusit spustit na vlastním notebooku a případně i nainstalovat vedle stávajícího systému.
Milan Zink & Josef Hladký

PS: poradí někdo, jestli by šlo někde domluvit pár výtisků knihy od p. Bíbra na případný prodej (nevýdělečný) s možností vrácení neprodaných kusů ?  (tel.: 608 883 146 )
« Poslední změna: 20 Dubna 2009, 01:19:33 od smitlik »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu Linux - přednáška v Brně - 28.4.2009
« Odpověď #1 kdy: 20 Dubna 2009, 11:40:24 »
Posílal jsem vám mail, knihy prodáváme přes Sdružení a pár jich mám zrovna doma, takže je mohu poskytnout (jsem z Prahy, takže bych poslal poštou).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.