Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Najdu HTML editor á la PSPad? [vyřešeno]  (Přečteno 10462 krát)

Karel Smetana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Najdu HTML editor á la PSPad? [vyřešeno]
« kdy: 26 Února 2008, 08:51:01 »
Ahoj, už nějakou dobu hledám HTML editor. Ve Windows jsem používal PSPad a byl jsem nadmíru spokojen. Vím, že kvalitních HTML editorů pro Linux je spousta, ale já bych potřeboval editor, který se umí připojit na server (FTP) a mohu editovat soubory online přímo na netu. Děkuju za rady.
« Poslední změna: 10 Března 2008, 17:34:52 od Anna Taliánová »
Acer Aspire 3103 WLMi, AMD Sempron 3400+ 1.8GHz, 2,5 Gb DDR2, 100 Gb HDD - Kubuntu 9.10

Chcete se seznámit, založit si blog či se jen bavit? Navštivte www.najdisime.cz

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Najdu html editor ala PSPAD?
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2008, 10:59:56 »
Quanta+ ?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: Najdu html editor ala PSPAD?
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2008, 13:50:07 »
já osobně jsem v poslední době "objevil" JEdit a jsem s ním velice spokojený, jinak další podobný zajímavý editor je Geany
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

nettezzaumana

  • Host
Re: Najdu html editor ala PSPAD?
« Odpověď #3 kdy: 26 Února 2008, 14:02:26 »
on to sice nejni klasicky editor, ale jsem hotovej z moznosti 'eclipse' .. jako vyvojarske prostredi jsem nikdy nevidel nic chytrejsiho.. umi to defakto vsechny zname i nezname jazyky a cloveka pro programovani to temer nepotrebuje ..

sveho casu jsem zkousel emacs, ale to se s eclipse neda srovnat .. emacs je dinosaur..

zdravi ntz

qUAKER

  • Host
Re: Najdu html editor ala PSPAD?
« Odpověď #4 kdy: 26 Února 2008, 14:30:00 »
Bluefish je dobrý editor.

KompoZer je sice WYSIWYG editor - ale umí se připojit na net, a můžeš s ním přímo psát kód (se zvýrazněním syntaxe HTML) - mě vyhovuje protože i když píšu kód, hned se můžu podívat co vznikne.

btw. stránky udělané graficky s KompoZerem jsou i validní :)
« Poslední změna: 10 Března 2008, 17:35:45 od Anna Taliánová »

kralik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Najdu html editor ala PSPAD?
« Odpověď #5 kdy: 26 Února 2008, 14:40:50 »
Ja jedu pod GNOME - takze pouzivam gPHPEdit na XHTML, PHP - hezky obarvuje a vyhovuje mi. Jedine co mi chybi je oznacovani divu zacatek konec. Na CSSko je vybornej Bluefish + si do neho muzes pridat kodovani windows-1250 a editovat soubory pod Windows, ale nic jineho nebot se mi stalo, ze to spatne obarvovalo s kombinaci phpkem. Co se tyce FTP, tak ani jeden program nema moznost pripojeni k ftp bohuzel. Ja na FTP pouzivam Gnome Commander, ale zadnej zazrak to neni - obvzlast, kdyz jich mas otevreno nekolik najednou - v dalsich instancich si nedokaze ulozit FTPko :-/ nebo aspon pod ubuntu to tak je - nahodou nevi nekdo co s tim?

A jinak PSPad funguje i pod Linuxem pres Wine - akorat FTPkem si nejsem jistej. To si musis vyzkouset.
« Poslední změna: 10 Března 2008, 17:37:29 od Anna Taliánová »

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Najdu html editor ala PSPAD?
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2008, 14:50:13 »
Na PHP = gPHPEdit
Na CSS = Cssed Editor
Na HTML/XML = Bluefish (ale zvládá v pohodě C, DHTML, PHP+HTML, PHP, SQL, Apache, DocBook)
WYSIWYG = KompoZer

Na FTP se mi docela odsvědčil gFTP a Gnome Commander - stáhneš ze serveru, upravíš a znovu nahraješ na server.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Najdu html editor ala PSPAD?
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2008, 15:24:06 »
Je to trochu offtopic, ale kdyz uz tu bylo zmineno to laborovani s gFTP. Pro ssh (resp. scp) jsem si zvykl pouzivat otevreni vzdalene slozky primo v nautilu.. Tyto casto pouzivane slozky pak maji zastupce na plose a pouhym poklepanim (a zadanim hesla) se pripoji. Muzes pak ty soubory primo editovat. Jde to urcite i pro FTP.
« Poslední změna: 10 Března 2008, 17:38:19 od Anna Taliánová »

Bernard Williams

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Santiaco.cz
Re: Najdu html editor ala PSPAD?
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2008, 19:04:07 »
S FTP přes Nautila mám taky zkušenost a to takovou, že neumí pokračovat v přerušeném stahování -> používám Krusadera.
ASUS NB F3E, Intel Core 2 Duo T5450, 15.4" WXGA, int. graf. karta Intel GMA X3100, 2GB RAM, HD 250GB.
Debian 5 "Lenny" + Windows 7
 Santiaco.cz | Maturitní tabla

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Najdu html editor ala PSPAD?
« Odpověď #9 kdy: 26 Února 2008, 19:25:22 »
a co třeba kdeveloped  8)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

reno01

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Najdu HTML editor á la PSPad? [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 15 Března 2008, 11:52:41 »
Myslim, ze muzeme povazovat vlakno za vyresene. PSPAD normalne funguje pod Wine, ted jsem jej nainstaloval jako zacatecnik v Ubuntu. Funguje i FTP - to je pro mne hlavni deviza oproti vsem vyse jmenovanym. Namitejte co chcete, ze muzu stahnout gFTP, upravit a provest upload, ale co kdyz je to .php? Nechci instalovat na lokal db, apache ani php.

Jedine co mi v Ubuntu chybelo za aplikaci je PSPAD a ten jiz fici. Presel jsem z widli pred mesicem a trpel. Photoshop tez jede pod Wine, alespon verze 7.0. Takze na windowsy pomalu zapominam...

honorguard

  • Host
Re: Najdu HTML editor á la PSPad? [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 15 Března 2008, 16:19:25 »
Já osobně jsem nad míru spokojený s kate. Je to úplně super editor. Umí taky hodně jazyků, je přehledný, má různé volby kódování, a nový kate-kde4 je obzvláště propečený :-D

cmela-k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Najdu HTML editor á la PSPad? [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 05 Srpna 2008, 23:59:28 »
Myslim, ze muzeme povazovat vlakno za vyresene. PSPAD normalne funguje pod Wine, ted jsem jej nainstaloval jako zacatecnik v Ubuntu. Funguje i FTP - to je pro mne hlavni deviza oproti vsem vyse jmenovanym. Namitejte co chcete, ze muzu stahnout gFTP, upravit a provest upload, ale co kdyz je to .php? Nechci instalovat na lokal db, apache ani php.

Jedine co mi v Ubuntu chybelo za aplikaci je PSPAD a ten jiz fici. Presel jsem z widli pred mesicem a trpel. Photoshop tez jede pod Wine, alespon verze 7.0. Takze na windowsy pomalu zapominam...

dobrej napad, dneska sem taky instalnul ubuntu a sem naprostej zacatecnik. tenhle prispevek mi hrozne moc pomohl, protoze jsem tady i ja bloudil po tematech a hledal nejlepsi alternativu k pspadu. ted ho mam a funguje vyborne  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.