Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sledovací program  (Přečteno 10266 krát)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Sledovací program
« kdy: 22 Května 2008, 20:12:55 »
Zdravím, nevíte čím by se dal nahradit v ubuntu Hlídací pes z windows??
hlavně aby to zaznamenávalo stisknuté klávesy
Předem díííííííky
Linux je cesta do budoucnosti

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Sledovací program
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2008, 20:32:50 »
Ono keylogery sú považované tak trochu za malware, takže zváž morálnosť ich použitia ;) ale kto chce kam pomôžme mu tam:
http://pykeylogger.wiki.sourceforge.net/
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=302679

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Sledovací program
« Odpověď #2 kdy: 27 Května 2008, 15:14:05 »
Ty odkazy co jste mi tu napsal mi moc nepomůžou protože neumím anglicky. Je nějaký program co bych prostě jen stáhl nainstaloval a už by to sledoval a zaznamenával?
Jako např. na woknech Hlídací pes
Něco na ten způsob
Linux je cesta do budoucnosti

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Sledovací program
« Odpověď #3 kdy: 27 Května 2008, 17:59:35 »
1. tykaj mi :)
2. ako som už napísal, sú to tak trochu "škodlivé" programy (môžu umožniť zaznamenávanie napr hesiel, užívateľských mien, takže asi v repozitári nebudú, a ani ľahko inštalovateľné nie...)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Sledovací program
« Odpověď #4 kdy: 27 Května 2008, 18:08:38 »
Víš stačilo by jenom zaznamenávání kláves jaká klávesa byla stisknutá mám takové podežření a chtěl bych si to ověřit.
A když to není jednoduchá instalace nemohl bys mi tu pls dát nějaký třeba krátký návod??
Opravdu bych to potřeboval ale hlavně aŤ tam jsou ty klávesy zaznamenávané jinak ani nic moc nepotřebuju zaznamenat.
Dííky předem
Linux je cesta do budoucnosti

Pocmag

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
  • junior-idiot
Re: Sledovací program
« Odpověď #5 kdy: 27 Května 2008, 18:26:05 »
podle mě každý kdo má alespoň trochu hrdosti nebude programovat keyloger, a ohledne mravniho hlediska, pokud potřebuješ "něco" zjistit, není lepší se dotyčné osoby zeptat než porušovat morální kodex a zákony ČR??
HP nx7300 :Intel GM/A 950 Cel-M430, 1G RAM(128M sdileny :( ), 80G toshiba

Občas mám pravdu (jednou za uherský rok)

ubuntu luky

  • Host
Re: Sledovací program
« Odpověď #6 kdy: 27 Května 2008, 19:08:10 »
kazdy ma pravo pouzivat takovy software jaky chce myslim obzvlast na svym pc  :) erico ja neco takovy zrovna zkoumam ale moc mi to nejde, kdyby se mi to povedlo tak zejtra pozejtri ti to poslu klidne ten program, ale asi se to nepodari to udelat, takze budes asi muset hledat jinde nebo nekdo ti musi poradit. ale zkusim to

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Sledovací program
« Odpověď #7 kdy: 27 Května 2008, 20:03:20 »
Tak ok
Napis mi potom jestli se ti to teda pocedlo ;)
Linux je cesta do budoucnosti

ubuntu luky

  • Host
Re: Sledovací program
« Odpověď #8 kdy: 27 Května 2008, 20:05:25 »
koukam na to zrovna. mozna to bude zitra

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Sledovací program
« Odpověď #9 kdy: 27 Května 2008, 21:05:48 »
kazdy ma pravo pouzivat takovy software jaky chce myslim obzvlast na svym pc  :)
Áno, ak je despotickým vládcom, ktorý neuznáva slobodu ostatných užívateľov.
Každý užívateľ by mal mať právo vedieť, aký sw momentálne beží na PC, tomu sa vraví sloboda...

"Čím väčšej časti slobody sa vzdáme v záujme bezpečnosti, tým menej si ju zaslúžime."

A btw: máš v podpise "don't be evil" a vo voľnom čase si píšeš keylogger?

ubuntu luky

  • Host
Re: Sledovací program
« Odpověď #10 kdy: 27 Května 2008, 21:15:14 »
ja si pisu keylogger z nekolika duvodu napriklad proto ze me zajima jak to udelat pod linuxem. nepodezrivej me z neceho kdyz me neznas diky  :) kazdy si muze pouzivat jaky software chce to ze enrico chce keylogger nemusi nutne znamenat ze to chce na neco spatnyho. ale na druhou stranu kazdej clovek ma snad svoje svedomi a podle  neho se snad chova ne?

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Sledovací program
« Odpověď #11 kdy: 27 Května 2008, 21:28:48 »
mám takové podežření a chtěl bych si to ověřit

To zni celkom akoby plánoval sledovať niekoho iného ako seba...
Že ťa to zaujíma je pekné, ale nejak si neviem predstaviť dôvod, načo by si písal keylogger... leda ak by si chcel keylogger? :D
note: som lamer a o programovaní viem... málo :D takže mi možno niečo uniká
kazdy si muze pouzivat jaky software chce
ale doplnil by som, že len pokiaľ tým neobmedzuje možnosti iných  ľudí robiť to isté.

A neber to tak, že ťa odsudzujem, ja len "dôvodím" :), jasné, že každý má svoje svedomie, to je ďlšia stránka tej slobody ;)

existpierre

  • Host
Re: Sledovací program
« Odpověď #12 kdy: 27 Května 2008, 21:35:34 »
J a som si vo windowse spravil tiez vlastny keyloger, ale nikdy som ho na nikom nepouzil, ani som ho nikomu nedal, je mi to proti voli. Srpavil som si ho pre  to ze som to chcel skusit, ci je to nieco zlozite a zaroven som to vyuzil pre klasicke vyberove menu pre moj konzolovy program (sipky hore a dole + enter ). Vsetko zle moze byt na nieco dobre ako sa vravi  ::)

ubuntu luky

  • Host
Re: Sledovací program
« Odpověď #13 kdy: 27 Května 2008, 21:38:17 »
meganito kdyz si prectes co jsem napsal pred mesicem tady tak ti mozna dojde vse ve vetsich souvislostech http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=22235.msg165814#msg165814

no tak enrico chce treba nasadit keylogger na brachu nebo na kamarada jasne no.. ja mu proste chci jen vyhovit udelat radost, ale opakuju ze spoleham na to ze kazdy clovek ma svy svedomi. pokud takovy svedomi dnes nema enrico aby nekomu nevyzvedaval hesla tak verim ze jednou se k nemu dopracuje ale nechci nekoho zbytecne obvinovat.

nettezzaumana

  • Host
Re: Sledovací program
« Odpověď #14 kdy: 27 Května 2008, 21:46:12 »
.. co no rict ..?

4meanganito >> souhlas. ;) .. naprostej. neumel bych to rict takto taktne, takze to nebudu radsi ani komentovat ..

ad.2) kazdej si ma pravo delat co chce ..

ubuntu luky

  • Host
Re: Sledovací program
« Odpověď #15 kdy: 28 Května 2008, 01:45:05 »
enrico poslal sem ti majla na tu adresu co mas v profilu

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Sledovací program
« Odpověď #16 kdy: 12 Února 2010, 14:23:38 »
Dobrý den, tak jsem tu znova  ;D se stejnou prosbou  ;D
Hlavně bych se chtěl zeptat lukyho.....Jestli si to přečte, pokud by mi ten skript co vytvořil, nemohl poslat znovu.
Už asi týden studuju návody na tvoření skriptů, jen tak, abych se něco konečne v ubuntu naučil.Včera mně napadlo, že bych mohl vytvořit skript "keylogger". Je to narychlo zpracovaný skript, jen aby zaznamenával klávesy a ukládat do souboru data. Zatím je to jednoduché, jen to uloží písmena které namačkám. Postupně k tomu dodám aby pokaždé co se spustí zapsal datum atd. O to zas tak moc nejde. Jen nevím, jak docílit toho, aby zaznamenával taky klávesy Enter, Space, Control, Esc atd. zkrátka celou klávesnici. Nevíte někdo jak toho docílit?
Tady přikládám skript:
Kód: [Vybrat]
if [ -e "data" ] ; then
P1=`cat data`
else
read -t1 -n1 INPUT
P1=$INPUT
fi
while [ "1" = "1" ]
do
read -t1 -n1 INPUT
P2=$INPUT
P1=$P1$P2
echo "$P1" > data
done
Linux je cesta do budoucnosti

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.