Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VYŘEŠENO - Zobrazování MENU  (Přečteno 1369 krát)

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
VYŘEŠENO - Zobrazování MENU
« kdy: 14 Března 2018, 11:10:04 »
[Vyřešeno] Problém vyplýval z mého nastavení, kdy se snažím stránku zobrazovat natolik zvětšenou, aby bylo písmo pro mne ještě dobře čitelné. Při takovém nastavení se někdy některé ovládací prvky ztrácejí - schovávají.

Zbytek příspěvku smažu, ale nejdříve si jej někam bezpečně uložím, je tam pro mne mnoho zajímavých údajů, které ještě budu tu a tam v jiných případech potřebovat!

----------------------------------

https://www.databazeknih.cz/knihoteka/kapr-182647

Prosím napište do odpovědi na ANKETU (viz následující téma,) zda se Vám zobrazila tato stránka včetně níže uvedeného ovládacího menu, nebo bez něj:

export (xlsx)
všechny žánry          nejnověji zařazené
od písmena               vyberte autora


Jsem mimo jiné i knihomol. Když jsem objevil stránku databazeknih.cz, začal jsem ji pravidelně sledovat, a časem si tam do svého profilu ukládám i obsah své knihovničky. Ta se na oněch stránkách nazývá "knihotéka".

Pokud si potřebuji cokoliv v oné knihovničce upravit je pro mne nezbytné zobrazení obslužného menu, pomocí kterého vyhledávám konkrétní titul, případně tituly, knihovničku třídím, případně exportuji do tabulkového procesoru.
Proklikávat se v současné době již stovkami položek je zvláště u nesetříděného seznamu k uzoufání.

Doma používám Ubuntu, v práci máme Windows. Potíže se projevují na obou místech, tedy pod oběma operačními systémy.
Především: Ono menu se v některém prohlížeči zobrazí a v druhém nikoliv. To jsem ještě celkem schopen a ochoten chápat.
Situace ale zdaleka není tak jednoduchá. Co platilo včera večer, dnes ráno už zase neplatí.
Včera večer se menu zobrazovalo v prohlížeči Chromium.
Dnes ráno už je tam zase jenom prázdná plocha.
Netuším zda je chyba v některém z mých nastavení.
Než se budu obracet na fóra oněch prohlížečů, napadlo mne obrátit se sem, protože otázka zřejmě vyžaduje komplexní pohled, uživatelskou znalost nejlépe obou operačních systémů, a rovněž uživatelskou znalost nejběžnějších prohlížečů.

Chci zdůraznit, že k odpovědi na anketu samozřejmě stačí sdělení o výsledku v jediném operačním systému a jediném prohlížeči.

Moje otázka: Dělám něco špatně? Používám nevhodné nastavení?
Domnívám se, že na příslušné internetové stránce ono menu skutečně v každém případě existuje. Možná je nastaveno poněkud problematicky, a různé prohlížeče, pod různými operačními systémy jednou ono menu zobrazí a podruhé nikoliv.
Zásadní chybu vidím v něčem z mého vlastního nastavení, nejsem schopen si představit o co by mohlo jít. Už dělám i to, že mám třeba na počítači otevřené jen jedno jediné okno v prohlížeči, a ono to přesto nefunguje, respektive funguje to kdy se tomu zlíbí.

A teď k popisu problému: Pro jednoduchost zde vkládám odkaz na fórum oněch stránek, kde v tématu

Třídění, filtrace a exporty na DK, a vyhledávání v knihotéce

v úvodním příspěvku tohoto tématu shrnuji podle mého názoru veškeré potřebné údaje.
Samozřejmě budu pečlivě sledovat případné reakce především zde na fóru Ubuntu, protože především zde předpokládám, že mohu narazit na někoho, kdo se již s podobným problémem někde setkal.
A teď ten odkaz:

https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/trideni-filtrace-a-exporty-na-dk-a-vyhledavani-v-knihotece-4073/str-1#new

Možná jsem nezvolil při jeho zakládání vhodný název protože problém je spíše v tom, že ono menu se zobrazuje z mého pohledu zcela náhodně, jednou ano podruhé ne, a pokud se nezobrazí, není možné to používat. Děkuji.

Pokud jen trochu tušíte v čem může být v mých nastaveních zrada, napište to prosím do odpovědi SEM.
« Poslední změna: 14 Března 2018, 19:42:06 od K.Procházka »
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.