Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: IDE pre PHP  (Přečteno 5361 krát)

dIGIMURDER

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 202
IDE pre PHP
« kdy: 09 Května 2008, 13:20:20 »
Nazdar,
skusal som mnohe volne dostupne IDE na PHP, avsak zatial vsetky najznamejsie boli molochmi co zaberali plno pamate a castokrat neboli priliz stabilne. Dalsie opat nesplnali moje poziadavky.

Zhrniem to takto, potreboval by som nasledujuce funkcie :

1. automaticka detekcia funkcii, tried a ich metod zo vsetkych suborov zahrnutych v projekte (nie iba tich co su do konkretneho vlozene cez include)
2. detekcia datovych typov pomocou phpdoc.
3. detekcia syntaktickych chyb po ulozeni
4. stabilita - aby to nepadalo 10x za hodinu....

Zhrniem prostredia co som skusal :
1. Quanta - vyborny jednoduchy editor, nezabera vela miesta v pameti avsak chyba detekcia funkcii a metod mimo include a dost casto i crashuje

2. Eclipse - moloch co zabera obrovske mnozstvo pamati, ma dost problemov s foldovanim a stabilitou (casto pada, aspon PHP plugin, ostatne som neskusal), detekuje chyby a dokaze podla phpdoc doplnat funkcie a metody z celeho projektu. Ovladanie a klavesove skratky su akoby z druhej dimenzie, takze zaberie dost casu samotne nastavenie aplikacie...

3. NetBeans - podpora PHP je zatial v plienkach, ale dobre skusenosti su so stabilitou. Zialbohu chyba detekcia datovych typov a spoznava funkcie a metody iba z includovanych suborov...


Pokial poznate daky iny software, prosim piste, myslim ze nie som jedinny narocnejsi programator Wink Piste prosim iba software zadarmo (ci uz openSource alebo freeware), najlepsie multiplatformny (v robote mam winblowz... :'( )
Majte na pamati tri postatne veci. Su to tieto dve: Neklamat!

------------------------------------------------- to admin : pridaj medzi IM i SIP protokol ;) sip:digimurder@ekiga.net

Martin - ViPEr*CZ*

Re: IDE pre PHP
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2008, 13:25:08 »
Nazdar,
skusal som mnohe volne dostupne IDE na PHP, avsak zatial vsetky najznamejsie boli molochmi co zaberali plno pamate a castokrat neboli priliz stabilne. Dalsie opat nesplnali moje poziadavky.

Zhrniem to takto, potreboval by som nasledujuce funkcie :

1. automaticka detekcia funkcii, tried a ich metod zo vsetkych suborov zahrnutych v projekte (nie iba tich co su do konkretneho vlozene cez include)
2. detekcia datovych typov pomocou phpdoc.
3. detekcia syntaktickych chyb po ulozeni
4. stabilita - aby to nepadalo 10x za hodinu....

Zhrniem prostredia co som skusal :
1. Quanta - vyborny jednoduchy editor, nezabera vela miesta v pameti avsak chyba detekcia funkcii a metod mimo include a dost casto i crashuje

2. Eclipse - moloch co zabera obrovske mnozstvo pamati, ma dost problemov s foldovanim a stabilitou (casto pada, aspon PHP plugin, ostatne som neskusal), detekuje chyby a dokaze podla phpdoc doplnat funkcie a metody z celeho projektu. Ovladanie a klavesove skratky su akoby z druhej dimenzie, takze zaberie dost casu samotne nastavenie aplikacie...

3. NetBeans - podpora PHP je zatial v plienkach, ale dobre skusenosti su so stabilitou. Zialbohu chyba detekcia datovych typov a spoznava funkcie a metody iba z includovanych suborov...


Pokial poznate daky iny software, prosim piste, myslim ze nie som jedinny narocnejsi programator Wink Piste prosim iba software zadarmo (ci uz openSource alebo freeware), najlepsie multiplatformny (v robote mam winblowz... :'( )

Tak to asi nic podobné nebude.... asi jako já bych chtěl něco na QT a vypadalo to jako Visual s integrovaným MFC.... kliknu a mám virtuální metodu ve svý třídě co dědí z třídy MFC a můžu hned přepisovat.... v QT aby jsem měl hlavu jak věrtel :D

Podle mě NetBeans bude zrovna na PHP dobrý (dobrá zpráva projektu). Holt, ale spoustu věcí si musíte pamatovat.... a mít otevřenej po ruce manuál.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.