Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC  (Přečteno 52562 krát)

Nicky726

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #50 kdy: 19 Července 2007, 12:56:12 »
Nezbývá mi než zopakovat, co jsem řekl na začátku, chyby jsou zcela jistě na obou stranách. Jak ve způsobu, kterým se Petr Tomeš někdy vyjadřuje, tak v jednání administrátorů tohoto fóra, kteří ho zabanovali na základě nedostatečných důvodů a částečně i kvůli osobním sporům.

Je mi jasné, že je to velmi těžké, ale řešte své spory o překladech diskuzí a ne tím, že budete banovat uživatele fóra a bránit mu tak, aby dělal na fóru to, k čemu je fórum určené, tedy vyjadřoval své názory, radil ostatním a pomáhal řešit jejich problémy, protože to Petr Tomeš na fóru dělal.
Proto vás všechny vyzývám, abyste se vrátili k normální diskuzi a zrušili ten nešťastný ban.

Protože Petra Temeše znám, vím, že je přístupný diskuzi. Pokud tu někdo mluví o orazu, tak by měl zcela jistě platit pro obě strany.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #51 kdy: 19 Července 2007, 13:06:08 »
Myslím, že o žádný osobní spor nejde, a už vůbec nejde o překlady - nechápu, kde se v tom vzaly.
Petr Tomeš, ačkoli je přístupný diskusi, není ochotný (nebo schopný) pochopit a připustit své dosavadní chyby. Dostal už mnoho šancí je pochopit a napravit, ale on se namísto toho urazil a začal nadávat. Opakovaně (celé to proběhlo minimálně třikrát - jednou při sesazení z funkce vedoucího překladů, podruhé při vyloučení z tehdejšího 'core teamu' a potřetí teď... ani nemluvě o CZille).

Naposledy říkám, že ban byl diskutován dlouho (v měsících) a je definitivní. Možnost odvolání je na Community Council. Hodně štěstí.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Nicky726

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #52 kdy: 19 Července 2007, 13:48:35 »
Jenda: "a už vůbec nejde o překlady - nechápu, kde se v tom vzaly."

Překlady se vzaly ve vaší předvčerejší diskuzi (17.7) link který na ni mám nefunguje, takže ho sem dávat nebudu...

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #53 kdy: 19 Července 2007, 13:57:37 »
Já si myslím, že zachování určité  internetové etiky je důležité. Tohle fórum má odbornou úroveň.  :)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #54 kdy: 19 Července 2007, 15:24:07 »
Nicky, sorry, asi mi selhává paměť. Fakt si o překladech nic nevybavuju - diskuse koho s kým?
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Nicky726

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #55 kdy: 19 Července 2007, 16:04:18 »
Jde o tuto diskuzi: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=12195
A ano, není pouze o překladech, ale právě překlady a připomínkami Petra Tomeše k nim, na které jste nebrali zrovna velký ohled začíná tady ten váš celý spor.
Pokud ignorujete nečí práci a podkopáváte tomu člověku nohy, soustavně a dlouhodobě, pak se nemůžete divit, že když to říká po iksté používá tvrdší výrazy, než zpočátku.
Nedodržování CoC vydím ze strany adminů jen jako záminku, protože i přes nedodržování vždy slušné mluvy, nelze upřít, že Petr Tomeš pomohl mnoho lidem, kteří měli nějaký problém.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #56 kdy: 19 Července 2007, 16:12:15 »
Tam spor rozhodně nezačíná, ale je tam celkem dobře vidět jeho podstata, alespoň pro člověka, který už problémy s Tomešem zná. Krom toho tam z jeho strany nevidím jedinou hodnotnou poznámku - vytýkání maličkostí a sebezveličování.
"Spor", který není sporem ale spíše Petrovo škodlivé působení na poli českého Ubuntu, se táhne už dlouho, a počínal tím, že Petr své pravomoci zneužil proti dvěma lidem, se kterými měl osobní rozpor (jeden na fóru a jeden v překl. týmu) - asi před rokem. Bohužel už Petr napáchal více škody než užitku. Nevidím, že by mu někdo podkopával nohy - a jestli myslíš odebírání práv, byla mu odebírána postupně, jak jsme se odhodlávali, když opakovaně prokazoval, že s nimi neumí nakládat. O jejich navrácení, a to ani uživatelských, se neuvažuje.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Nicky726

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #57 kdy: 19 Července 2007, 16:46:35 »
No jestli ti přijde nečinnost překladatelského týmu jako maličkost...
Jestli chceš spojovat současný ban s událostmi před rokem, zdůvodňovat ho jimi, přijde mi to nešťastné. Pokud to uvádíš jako počátek osobních sporů, dává to větší smysl.
Pokud Petr Tomeš neumí nakládat s uživatelskými pravomocemi, tak to by se uživatelé fóra asi měli připravit na důkladnou čistku.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #58 kdy: 19 Července 2007, 16:49:18 »
Citace: Nicky726
.....Pokud Petr Tomeš neumí nakládat s uživatelskými pravomocemi, tak to by se uživatelé fóra asi měli připravit na důkladnou čistku.
Ale no tak ... nedramatizuj ;)
Aj dont spíík ííngliš :)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #59 kdy: 19 Července 2007, 17:24:36 »
Nečinnost překladatelského týmu není maličkost, ale její podotknutí rozhodně není ničím přínosným - narozdíl, například, od pilného překládání, které Petr odmítl, pokud nebude mít admin práva.
Jedinci, kterří neumějí komunikovat byli z fór, které se snaží udržet úroveň, bannováni vždy a vždy bannováni budou.
Osobně pokládám téma za uzavřené, a myslím, že s odchodem PT na fóru výrazně ubyde 'žabomyších válek'.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Nicky726

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #60 kdy: 19 Července 2007, 17:47:08 »
O tom, že Petr Tomeš neumí komunikovat, si dovolím velmi silně pochybovat. Styl jeho komunikace je specifický a nepopírám, že se někdy nevyjadřoval slušně.
Odchodem Petra Tomeše z fóra akorát ubyde zkušených lidí schopných poradit a ochotných pomoct.
Pokud "vedení" nedokáže zvládat "žabomyší války" jinak než banováním a bojí se oprávněné kritiky, vypovídá to o jeho nekompetentnosti.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #61 kdy: 19 Července 2007, 18:04:20 »
Nicky, je mi líto, ale zjevně zdaleka tu nejsi dost dlouho na to, abys pochopil, že v českém Ubuntu ještě nebyla neshoda, spor či hádka, ve které by nefiguroval PT. Dovoluji si tvrdit, že většinu, ne-li všechny, i způsobil z výrazně větší časti (samozřejmě, k hádce jsou nutní 2 ツ).
Chápu, že s ním máš vlastní zkušenosti, a nevím a nechci vědět jaké, nicméně naše rozhodnutí stojí, je oprávněné a rozhodně se nebude měnit, jelikož nás na něj většina už dlouho čekala.
Doufám, že i Petra nadávání a házení špíny přejde, a buďto začne od začátku, přispíváním, anebo prostě přestěhuje krám a bude se věnovat jiným projektům. Tam, kde nemusí s nikým spolupracovat, zcela jednoznačně exceluje (i když své vlastní schopnosti dost často přeceňuje).
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #62 kdy: 19 Července 2007, 18:15:22 »
Promiňte, nechci působit neomaleně, ale kdo na to rozhodnutí čekal? Zpráva o jeho banu roznítila řadu nesouhlasných reakcí. Pro fórum to zajisté nebude výhodné, protože jak bylo zmíněno, řada uživatelů přijde o cenné rady.
Pakliže na svém rozhodnutí trváte, trvejte, ale zdá se, že nyní jednáte proti názoru početné skupiny, která artikulovala své obavy. Kéž se ukáže, že se odchodem PT nic nezmění, anebo k změní k lepšímu. Snad skutečně jen nenaplňujete své vlastní zájmy a ukřivděnost. Byl bych moc rád, kdyby celá záležitost byla zcela čistá! (Jakkoliv z ní coby pozorovatel tento pocit nemám:-()
Mohu-li si dovolit malý návrh...? ...nechcete ještě nechat kaši vychladnout a soudit s čistou hlavou řekněme za dva týdny? Myslím, že taková doba vám umožní objektivně srovnat příspěvky PT na fóru a ohodnotit jejich relevanci a akurátnost. Pakliže byste i po takové analýze jednali stejně, bude alespoň zřetelnější, že celá záležitost byla podrobena důslednému průzkumu a citlivému vyhodnocení. Momentálně mi připadá, že je vše obaleno do balastu zášti a trvání na stanoviscích ze strachu, že by snad byla zpochybněna kompetence každého ze zúčastněných...
Have you tried turning it off and on again?

Ondřej Surý

  • Host
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #63 kdy: 19 Července 2007, 18:27:16 »
Citace: jirihuf
Mohu-li si dovolit malý návrh...? ...nechcete ještě nechat kaši vychladnout a soudit s čistou hlavou řekněme za dva týdny? Myslím, že taková doba vám umožní objektivně srovnat příspěvky PT na fóru a ohodnotit jejich relevanci a akurátnost. Pakliže byste i po takové analýze jednali stejně, bude alespoň zřetelnější, že celá záležitost byla podrobena důslednému průzkumu a citlivému vyhodnocení. Momentálně mi připadá, že je vše obaleno do balastu zášti a trvání na stanoviscích ze strachu, že by snad byla zpochybněna kompetence každého ze zúčastněných...
Já myslím, že nechápete zásadní věc. Tady se nejedná o záležitost posledních dní, ale věc, která se táhne strašně dlouho a v komunikaci ze strany Petra Tomeše nedošlo k sebemenšímu posunu k lepšímu. Dva týdny nic nevyřeší.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #64 kdy: 19 Července 2007, 18:34:52 »
jirihufe, jednali jsme o banu, takto výslovně, od 17. dubna. Myslím, že kaše už nám trochu přimrzla. Z vedení českého projektu, které jsme neformálně kdysi nazvali core team (dneska již neaktivní a vedení se převede na sdružení) byl vyloučen ze stejných důvodů* již v listopadu loňského roku.
Na podobné řešení čekali četní překladatelé, lokalizátoři a propagátoři Ubuntu v Čechách. To, že se zde ozývají ti, již jsou proti, je přece přirozené.

* cituji jednoho tehdejšího člena core teamu: (20.11.2006)
Citace
...
navrhuji z ubuntu cz core vyloučit Petra Tomeše na základě jeho chování
vůči ostatním ve fóru, konferencích i v samotném core.  Jeho komunikace
je konfrontační, často vystupuje agresivně vůči ostatním členům
konferencí, argumentuje style "Svět vs. já" a dále se dle mého názoru
nechová podle CoC.
...
A ještě poznámku, kterou jsem dodal já, jako odpověď na jeho vzteklou reakci:
Citace
Vyloučení z core teamu vem jako varování. Tvoje chování je poslední
dobou často v rozporu s CoC, a ještě častěji nepřívětivé vůči ostatním.
Už je na čase, aby sis uvědomil, že to myslíme vážně.
Víc už se k tématu vyjadřovat nechci. Pochopte, že nejde o osobní rozpory, ale o širší problematiku schopnosti teamové spolupráce (či její absence), a že nejde o žádné unáhlené rozhodnutí jednoho člověka.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Nicky726

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #65 kdy: 19 Července 2007, 19:21:59 »
Ačkoliv nesouhlasím s tím, jakým způsobem někdy Petr Tomeš reagoval, nemohu se nevyjádřit.
O tom, že nejde o řešení osobních rozporů jsi mě dostatečně nepřesvědčil. O schopnosti administrátorů rozhodovat o tomto problému objektivně silně pochybuji. Opět musím zopakovat, že pokud do vlastního rozhodování vstupuje něco, co se stalo víc jak půl roku zpátky, spíš to indikuje, že existují osobní spory.
Zabanování a zabránění přístupu popírá principy funguování komunity víc, než způsob vyjadřování Petra Tomeše k některým otázkám.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #66 kdy: 19 Července 2007, 19:30:09 »
Nepochopil jsi to. Předtím bylo jasně řečeno, že se nesmí chovat tak jak se chová, a pokud to nepochopí, bude mu zabráněno vystupovat vůbec. A k tomu teď došlo. Buď Petr Tomeš, anebo tým. My preferujeme tým.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #67 kdy: 19 Července 2007, 19:44:14 »
Furt dokola :( pro jirihuf a Nicky726 : Nevím o co tak zásadního přijde komunita okolo Ubuntu, banem pana Tomeše? Nicméně co uškodí tomuto fóru, pokud sem příjde uživatel problematiky neznalý je to, že bude nechápavě zírat, co se to tu vede za inkvizici a upalování čarodějnic.
Neschvaluji tímto ban pana Tomeše na tomto fóru, ale ani nesouhlasím s vaší ochranou a plamennými prohlášeními o tom, jak je pan Tomeš skvělý a komunitní vedení tak špatné. Admini se takto rozhodli, sklidili za to všeobecnou kritiku, ale bylo to jejich právoplatné rozhodnutí, za které před všemi uživateli tohoto fóra nesou plnou odpovědnost. Když se to vezme kolem a kolem, tak se k tomu ani nemuseli přiznávat.
Doporučoval bych toto vlákno zamknout, protože do něj už nikdo nic nového nepřinese.
Aj dont spíík ííngliš :)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #68 kdy: 19 Července 2007, 19:54:59 »
Prohlašuji se za ubitého argumenty..;-) Děkuji za laskavé vysvětlení (bez ironie).
Ať nám to fórum i nadále vzkvétá! Již v této věci mlčím.;-)
Coordinates set. - Engage!
;-)
Have you tried turning it off and on again?

Nicky726

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #69 kdy: 19 Července 2007, 20:10:31 »
"Plamenná prohlášení, jak je pan Tomeš skvělý" by vypadala jinak. Nezastírám, že mám jisté výhrady ke způsobu jeho jednání, ale nemohu si odpustit nereagovat na to, jaký špatný způsob zvolili admini k řešení těchto problémů.

Hobit

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #70 kdy: 19 Července 2007, 20:47:19 »
ja administratorum verim. tj. i kdyz odeberu rekneme osobni zajmy ho zabanovat, porad je zde spousta duvodu proc ho zabanovat a holt uz jim pretekl pohar trpelivosti.

jeho vystupovani zde na foru je na jednu stranu skvele, radi novackum. na druhou stranu povysene a urazlive a to dlouhodobe. verim, ze spolupracovat s nim v prekladatelskem tymu muselo byt opruz a silne demotivujici.

zamyslet by se ale meli i zbyli akteri onoho banu, pokud to s ubuntu mysli vazne. je prece tohle jeden ze slibu tvurcu ubuntu:

Ubuntu obsahuje ty nejlepší překlady a možnosti usnadnění, které komunita svobodného softwaru nabízí.

meli by fakticke vytky PT brat vazne. pominuli spoustu balastu kolem jde o tyhle dve:
- preklady by meli byt SPISOVNOU CESTINOU. jinak si nedovedu predstavit, ze se ubuntu (libovolny linux obecne) dostane napr do statni spravy nebo, ze by na nem jako na OS meli ziskavat pocitacovou gramotnost deti.
- z prekladu by meli mit uzitek ostatni distribuce.
Ubuntu Dapper Drake > Debian Etch > uvidime jake bude Ubuntu Gutsy Gibbon

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #71 kdy: 19 Července 2007, 20:55:01 »
Ano, překlady by se měly zlepšit, ale to se nespraví tím, že se bude říkat, že by se měly zlepšit. Myslím, že současný koordinátor překladatelského týmu dělá svou práci výborně, ačkoli nemá tolik času jako někteří jiní, akorát chybí dostatek ochotných dobrovolníků.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #72 kdy: 19 Července 2007, 20:56:36 »
Začíná mě to štvát, děláte opravdu zle v komunitě, mezi lidmi a pro ubuntu je to fakt špatná reklama.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #73 kdy: 19 Července 2007, 21:15:30 »
I když jsem zasahovat nechtěl, tak mi to nedá.

Tady si většina lidí plete pojmy a dojmy - zásadním problémem ohledně pana Tomeše nejsou jeho názory (z nichž dost je bohužel pravdivých), ale hlavně a v první řadě to, jak své názory prezentuje.

Hobit

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #74 kdy: 19 Července 2007, 21:24:40 »
Jenda: pisu to z pohledu cloveka, ktery na preklady nema, osobne max pomaham lidem v okoli s pocitaci, at uz win. nebo lin.

ale ochotny dobrovolnik nestaci.(!) musi to byt schopny a tymovy ochotny dobrovolnik. jeden extrem je PT, ktery jak jsem pochopil rozvraci tymovou praci, druhy extrem je clovek nerespektujici spisovnou a mluvenou podobu spisovne cestiny. nez spatny preklad tak radsi zadny preklad.

at uz mluvi kdokoliv jakkoliv, je ubuntu OS ne nejaka hra, ktera by na mne mela mluvit dialektem. proste od verejnopravnych medii, uradu, politiku, skolstvi, lokalizovaneho software atd. cekam mluvenou podobu spisovne cestiny. to ze se ji nedockavam, je vec jina.

vojtech.t: souhlas
Ubuntu Dapper Drake > Debian Etch > uvidime jake bude Ubuntu Gutsy Gibbon

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.