Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém způsobený aktualizací  (Přečteno 8179 krát)

skajluk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Problém způsobený aktualizací
« kdy: 23 Prosince 2007, 13:41:24 »
Včera jsem se pokoušel o aktualizaci na nejnovější verzi Ubuntu. Zhruba ke konci to hodilo 4 chyby za sebou, kde v jednom bylo něco ve smyslu nelze aktualizovat /login/. Když jsem potom odhlásil uživatele, začalo to načítač, blikat a nakonec to hodilo následující hlášku:
The greeter applacation appears to be crashing. Attemping to use different one.
Klikám na OK, a celý proces začíná odznova, načítá se bliká se a zase hláška. Pomůže jedině tvrdý restart a následné spuštění výchozího uživatele počítače. Jen ze zvědavosti najíždím do správce aktualizací - nejde otevřít.

Chtěl jsem se vás tedy zeptat, jestli se vám nestalo něco podobného, nebo zdali máte nějákou radu, nebo mi řeknete že v tuto chvíli nejde dělat nic jiného než reinstal samotných Ubuntu...? Díky
« Poslední změna: 24 Prosince 2007, 15:36:25 od Anna Taliánová »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Problém způsobený aktualizací
« Odpověď #1 kdy: 23 Prosince 2007, 14:34:14 »
S tím jsem se nesetkal. Pokud jsi si stáhl novou verzi ubuntu (předpokládám 7.10) a máš /home na jiné partition, tak bude asi rychlejší udělat reinstal (pokud se ti to nepodaří spravit) s tím, že si nenecháš sformátovat /home, pak po instalaci budeš muset pouze doinstalovat programy, které nejsou v default instalaci, jinak ti zůstane téměř vše při starém.

skajluk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Problém způsobený aktualizací
« Odpověď #2 kdy: 23 Prosince 2007, 14:43:54 »
Ahoj, díky za odpověď. Nejsem nějaký machr v Linuxu, nějak moc dlouho v něm taky nepracuju. Nevím co je potřeba doinstalovat ručně.
« Poslední změna: 24 Prosince 2007, 15:37:06 od Anna Taliánová »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Problém způsobený aktualizací
« Odpověď #3 kdy: 23 Prosince 2007, 14:54:13 »
Špatně jsi mě pochopil. Jelikož nemám tušení co ti to provedlo, a nemůžeš nic doinstalovat, tak jsem myslel, že bude asi nejjednodušší pokud uděláš reinstalaci systému pokud máš disk rozdělený pro systém, swap a složku /home (to by znamenalo po reinstalu pouze si do systému doinstalovat programy, které nejsou v default instalaci a které chceš mít). Pokud máš disk rozdělen pouze na systém a swap, tak reinstal znamená komplet vše udělat znovu. Pak možná někdo poradí jestli to půjde nějak opravit.

skajluk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Problém způsobený aktualizací
« Odpověď #4 kdy: 23 Prosince 2007, 21:25:38 »
Disk jsem nikdy nějak nerozděloval, takže přeinstaluju celé Ubuntu z boot disku.
« Poslední změna: 24 Prosince 2007, 15:37:27 od Anna Taliánová »

qUAKER

  • Host
Re: Problém způsobený aktualizací
« Odpověď #5 kdy: 24 Prosince 2007, 09:57:44 »
nic nepřeinstalovávat! chyba je pouze v přihlašovacím manageru GDM. zkus se přepnout do recovery a nainstalovat třeba wdm nebo kdm. ten použij jako defaultní a pak můžeš řešit GDM problém.
« Poslední změna: 24 Prosince 2007, 15:37:56 od Anna Taliánová »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Problém způsobený aktualizací
« Odpověď #6 kdy: 24 Prosince 2007, 12:47:59 »
Díky qUAKER

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.