Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Touchpad HP a UBUNTU  (Přečteno 1891 krát)

__neo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Touchpad HP a UBUNTU
« kdy: 07 Října 2010, 20:00:59 »
Ahoj,
mám takový problém s touchpadem u NB HP v ubuntu. Problém je v tom že ho chci vypnout, ale on se neustále sám zapíná.
Např. použiju příkaz "synclient TouchpadOff=1" Touchpad se vypne to je OK ale za nějakou dobu (několik minut nebo desítek minut) se najednou zase zapne. Nainstaloval jsem si zde také ovládací sw PointingDevice, dám touchpad do stavu vypnuto ale situace se opět po chvíli opakuje. Když otevřu tento ovládací SW tak je tam pořád vybráno že touchpad je vypnutý ale ve skutečnosti už zase funguje. Nevíte někdo jak ho definitivně vypnout ?

Dík Karel.
p.s. Prosím o sw řešení problému, hw rešení typu stříhání drátů neberu :).


miset

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 62
Re: Touchpad HP a UBUNTU
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2010, 20:03:38 »
Zkoušel jsi TouchFreeze? je to v repozitáři. Úspěšně to používám v Kubuntu, nyní v 10.04.
Kubuntu 14.10 LTS na Lenovo Ideapad G710

__neo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Touchpad HP a UBUNTU
« Odpověď #2 kdy: 07 Října 2010, 21:20:09 »
Ahoj, dík za tip, zkusil jsem to ale je to stejné, vypnul jsem tuochpad ta ikonka touchfreeze se přeškrtne červeně, touchpad se vypne ale za par minut se sam zase zapne i když je ta ikona pořád červeně přeškrtlá touchpad vesele funguje ..
teda už jsem viděl hw který chvíly fungoval a pak přestal ale tohle to mi hlava nebere :)

nějaké další nápady ?


Dík
K.

wosak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: Touchpad HP a UBUNTU
« Odpověď #3 kdy: 29 Listopadu 2010, 15:50:47 »
mám stejný problém anšel jsem tři způsoby vypnutí ale furt nic

nejlepší řešení co jsem našel je vypnout touchpad při psaní a to je přímo v nastavení ubuntu

mám HP 625 máš stejnej model?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.