Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zastavenie automatického spušťania apt-get [vyřešeno]  (Přečteno 683 krát)

Mikuláš Šostronek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Dva týždne mám nainštalovaný Ubuntu 10.10 CZ Remix a podľa knižky som "ladil" trochu systém. Myslím, že som povolil automatické inštalovanie aktualizácií v Správcovi balíkov. Zistil som, že sa automaticky spúšťa apt-get (a vyťaží na 90% CPU). Potom som vo voľbách vrátil nastavenie na pôvodnú hodnotu "Vždy sa opýtať", ale apt-get sa stále spúšťa automaticky sám. Keď dám zisťovať, či sú nové aktualizácie, Správca balíkov oznámi "Žiadne dostupné aktualizácie". Čo teda na pozadí inštaluje ten apt-get a ako zastaviť jeho automatickú činnosť?
Ďakujem
« Poslední změna: 13 Února 2011, 01:08:55 od Martin Kiklhorn »
Ubuntu 14.04, Acer Extensa 5635G, Intel Centrino, 2,2 GHz; 8 GB RAM, 500 GB HDD.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Zastavenie automatického spušťania apt-get
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2011, 14:24:58 »
Pravdepodobne neinstaluje nic iba prehladava zdroje ci nahodou niesu nove aktualizacie. Skus v system-sprava-zdroje softveru zrusit nastavenie "kontrolovat aktualizacie denne". Zdroje softveru budes mozno musiet zobrazit v pravym od mysi na menu-upravit ponuky-vlavo system-sprava a v pravo zafajknut zdroje softveru.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Mikuláš Šostronek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Zastavenie automatického spušťania apt-get
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2011, 20:29:15 »
Nastavil som a navyše som zrušil zo zdrojov "DVD Ubuntu ...". Zatiaľ sa to javí, že to zabralo.
Ďakujem
Ubuntu 14.04, Acer Extensa 5635G, Intel Centrino, 2,2 GHz; 8 GB RAM, 500 GB HDD.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.