Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chromium browser padá  (Přečteno 1556 krát)

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Chromium browser padá
« kdy: 03 Listopadu 2011, 13:03:33 »
Zdravím. Potřebuji poradit s padáním chromium browser v 11.10. Při zadání v terminálu dostanu toto chybové hlášení:
Kód: [Vybrat]
"(chromium-browser:4392): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",

(chromium-browser:4392): Pango-CRITICAL **: pango_font_description_set_size: assertion `size >= 0' failed

(exe:4518): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",
chromium-browser: /build/buildd/cairo-1.10.2/src/cairo-surface.c:1287: cairo_surface_set_device_offset: Předpoklad „status == CAIRO_STATUS_SUCCESS“ nesplněn.
Neúspěšně ukončen (SIGABRT)"

Honza


« Poslední změna: 03 Listopadu 2011, 15:29:46 od Tadeáš Pařík »

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Re:Chromium browser padá
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2011, 21:57:54 »
Také mě padalo Chromium - tedy při spuštění a vyřešil jsem to tak jak je to uvedeno v nápovědě pro Windows v tomto prohlížeči.
Najdeme  (home/confing/ chrome) a přejmenujte složku „Default“  na „Záloha“.
Přesuneme složku „Záloha“ ze složky „User Data“ o jednu úroveň výše do složky „Chrome“ a ta je u Ubuntu  v "confingu".
Nebo se může složka „Default“ rovnou smazat.

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re:Chromium browser padá
« Odpověď #2 kdy: 08 Listopadu 2011, 08:32:40 »
Zdravím, když přejmenuji složku z Default na Záloha, zmizí celé nastavení profilu (záložky atd.) a při novém spuštění Chromia se opět vytvoří složka Default. Složka User Data u mě není. Honza

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Re:Chromium browser padá
« Odpověď #3 kdy: 08 Listopadu 2011, 18:13:50 »
U mě  User Data, také není , to byla jen citace z toho návodu pro Windows.
Po odstranění defaultu a vytvoření nového po startu  už Chrome při startu nepadá,  při startu přes terminál se tam objeví chybové hlášení :

rimidalv@rimidalv-desktop:~$ chromium-browser
[3:3:1237392444:ERROR:nss_util.cc(397)] Error initializing NSS without a persistent database: libsoftokn3.so: cannot open shared object file: Permission denied

to však neřeším, protože to ještě nespadlo.

 
« Poslední změna: 09 Listopadu 2011, 08:00:53 od rimidalv »

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re:Chromium browser padá
« Odpověď #4 kdy: 18 Listopadu 2011, 18:15:45 »
Zdravím, tak jsem vyzkoušel už všechno, jak dám nastavím synchronizaci účtu z google serveru chrome spadne. Honza

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Re:Chromium browser padá
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosince 2011, 17:59:40 »
Chrome znovu spadlo, byl jsem na katedrale.cz kvůli identitě a něco co si tam pravděpodobně v této souvislosti načetlo, byla tam i v adresáří jiná ikona. Odstranil jsem adresář default  a Chrome  nepadá.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.