Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu na slabém Notebooku  (Přečteno 1575 krát)

Aloki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Ubuntu na slabém Notebooku
« kdy: 14 Prosince 2013, 19:14:39 »
Ahoj, omlouvám se předem za delší příspěvek. Chci přejít na Linux a vzhledem k tomu, že mám starý notebook, tak jsem zkusila Lubuntu. 

Parametry notebooku:
Intel celeron M procesor 430
1.73 GHZ, 512 Ram, 32 bitový

Do nedávna jsem používala win xp, se spuštěným Adobe Photoshop šlo dobře pracovat, když jsem neměla spuštěné jiné programy.

Ted mám Win 7. Se spuštěným Wipe diskem, Mozillou Firefox, a současným vypalováním byl počítač extrémně pomalý, ale stále běžel(nesekl se úplně).
Ve Win 7 a serfováním po internetu je využití ram 77%, Cpu 1%

To samé s Lubuntu, tedy jen serfování po internetu, využití Ram opravdu velmi nízké, ale CPU nad 70%, občas i 100%.
Pak se v Lubuntu celkem často objevuje chybová hláška ve smyslu, že není možné provést operaci a zda chci odeslat zprávu o chybě. Také je nesrovnatelně pomalejší internet a jednou se stalo, že se Lubuntu úplně sekl, CPU na 100% a ani po 10minutách se nic nezměnilo, tak jsem musela notebook vypnout.

Je to divné, ale s Win 7, i když má minimální požadavky na hardware vyšší, než má můj notebook, je práce mnohem rychlejší než s Lubuntu. Tak by mě zajímalo, zda nebude lepší Ubuntu, sice má požadavek 1GB ram, ale možná se s ním v praxi nakonec bude pracovat lépe a rychleji. Co myslíte?

Rover623

Re:Ubuntu na slabém Notebooku
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2013, 20:16:42 »
V první řadě bych použil LTS vydání, tedy 12.04.

Poté bych si náležitým způsobem při instalaci zvětšil swap a to minimálně na 1,5GB místa na disku.

Vypnul bych apport, viz. toto téma http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=64476.0;topicseen

Po instalaci bych pro úsporu systémových prostředků asi použil neakcelerované prostředí, tedy Ubuntu 2D (pouze do 12.04) nebo GBOME Classic bez efektů (balík gnome-panel).


Lubuntu je bohužel v posledních verzích dost nedodělané, v tomto ohledu se mi jako lepší volba jeví Xubuntu.

Aloki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Ubuntu na slabém Notebooku
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2013, 21:16:40 »
Děkuji za rady. Vyzkouším to.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.