Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí  (Přečteno 64721 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« kdy: 25 Října 2010, 17:23:14 »
Mark Shuttleworth na vývojářské summitu v Orlandu oznámil, že Unity (uživatelské rozhraní použité v Ubuntu 10.10 Netbook Edition) bude v následujícím vydání použité také v "běžné" desktopové verzi Ubuntu. Rozhraní bude odlišné od současného netbookového a v plánu je také použití akcelerovaného prostředí Compiz místo aktuálně použitého Mutteru. Mark tím také odpověděl na otázku "použití" Gnome Shell -- místo něj bude právě Unity, které je již nyní v mnohém podobné.

http://www.jonobacon.org/2010/10/25/ubuntu-11-04-to-ship-unity/
http://www.omgubuntu.co.uk/2010/10/ubuntu-11-04-unity-default-desktop/

pavolzetor_revival

  • Host

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Unity ako default v Ubuntu Natty
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2010, 17:27:54 »

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Unity ako default v Ubuntu Natty
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2010, 17:32:03 »
heh, okey, toto teda kludne zmaz  ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Unity ako default v Ubuntu Natty
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2010, 17:33:03 »
Stejně lidi diskutují spíš tady, takže to tady nechám :)

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #5 kdy: 25 Října 2010, 17:33:33 »
tesim sa, Ubuntu je coraz viac take jedinecne a chcel by som tusim robit pre Canonical :-D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #6 kdy: 25 Října 2010, 17:35:28 »
Já se moc netěším -- tenhle typ ovládání mi moc nesedí. Na netbooku možná (unity na něm mám), ale na desktopu si tom představit neumím. Ačkoli je to vlastně jedno -- klasickému gnome už odzvonilo, takže to je výběr mezi unity a gnome shell...

pajinek87

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • Pavel Studeník | vahoo.cz
Re: Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #7 kdy: 25 Října 2010, 18:29:09 »
Tak to je vážně škoda, těšil jsem se konečně na gnome 3.0 a ubuntů s gnome-shell pro jarní vydání. To asi nebude už pravda.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity ako default v Ubuntu Natty
« Odpověď #8 kdy: 25 Října 2010, 18:42:31 »
Nemá tam byť náhodou už Gnome3 s Gnome Shell?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #9 kdy: 25 Října 2010, 19:17:16 »
Doufám, že to je jen hodně špatný vtip.
Gnomshell je nepoužitelné, unity taktéž, jestli tohle projde, tak fakt nevim.
JSEM ROZHODNĚ PROTI.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Unity ako default v Ubuntu Natty
« Odpověď #10 kdy: 25 Října 2010, 19:22:02 »
Jsem rozhodně PROTI integrování GnomeShell nebo Unity jako defaultní sezení!
A doufám, že se případně dokáže česká komunita ozvat.
(Proboha lidi, jestli Ubuntu nemá s Gnome u BFU šanci, tak s těmahle výmyslama pro netbooky (geeky) určitě ne! To bude všem akorát pro smích...)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Unity ako default v Ubuntu Natty
« Odpověď #11 kdy: 25 Října 2010, 19:28:34 »
To je jedno, svet sa zblaznil. :) Apple a microsoft idu robit repozitare, apple chce pre desktop rovnake rozhranie ako ma v iphone a ipade. Toto nebude az taky ulet. ;)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #12 kdy: 25 Října 2010, 19:57:52 »
No co... Mně je to putna. Jen nevím co dám lidem... ... Xubuntu!
Budou profitovat jiné DE. Hlavně asi KDE 4.x  a XFCE:D Kdy že má vyjít ta očekáváná 4.6.x?  ;D
« Poslední změna: 25 Října 2010, 23:17:19 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Kedrigern

Re: Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #13 kdy: 25 Října 2010, 20:26:33 »
Unity používám a spokojenost (samozřejmě má to mouchy, ale když se budu snažit, tak je najdu na čemkoliv, že?). Musím třeba velmi ocenit, že prostředí sice občas spadne, ale samo se obnoví a nic neztratí (fatální pád jsem nezažil).

Nicméně na desktopu si to moc nerozumělo s grafárnou, ale to má asi na zodpovědnosti ten Muter... Compiz mi na desktopu běhá.

Uvidíme jak to bude vypadat, půlroku je velmi dlouhá doba a navíc na spoustě věcí dělají asi lidé z Gnome, něco berou z MeeGo...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #14 kdy: 25 Října 2010, 20:31:04 »
Gnomshell je nepoužitelné, unity taktéž, jestli tohle projde, tak fakt nevim.

To, že příští gnome bude 3.0 a tedy s Gnome Shell už je v podstatě jasné -- tj. buď se přizpůsobíš nebo přejdeš na jiné grafické rozhraní -- Xfce má ke "klasickému" Gnome už velmi blízko.

Osobně mi to taky přijde takové divné, ale to mi přišlo hodně změn (indikátor oken (obálka), tlačítka vlevo...) a zvyknul jsem si a dneska si neumím moc představit, že bych pracoval bez toho. Myslím, že to stejně dopadne s unity na desktopu -- DX tým Canonicalu docela myslí a jejich "výmysly" ovládání PC opravdu zlepšují.

Tomáš Moravec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
    • Web
Re: Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #15 kdy: 25 Října 2010, 20:38:23 »
No popravdě moc nadšený z toho nejsem. Pokud ale Unity alespoň trochu na desktop připraví (v což doufám) nemuselo by to být tak špatné a třeba si na to ještě zvyknu. Uvidíme...
Fedora 23

winni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #16 kdy: 25 Října 2010, 20:47:51 »
http://www.omgubuntu.co.uk/2010/10/zeitgeists-bright-future-in-unity/ tady se můžete podívat, co za novinky plánují vývojáři implementovat do UNITY (co se týče Zeitgeistu). Doufám v to, že  UNITY půjde používat i na desktopech... :)
« Poslední změna: 25 Října 2010, 20:51:03 od winni »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity ako default v Ubuntu Natty
« Odpověď #17 kdy: 25 Října 2010, 21:44:24 »
A vždy sa bude dať použiť klasický Gnome panel...ale to sa stavím ako každé noviny a blogy a neviem čo všetko ešte budú písať že akú úžasnú vec vymyslel mrkvosoft...
asi tak ako to bolo s grafickym rozhraním...obyčajný zlodeji...tak prečo neukradnúť ukradnuté...licencia je príliž drahá za taký paškvíl, ktorý sa nedá upraviť podla mojej potreby...ale ja ten ih produkt nemusím  krádnúť a ani kupovať...možem si upraviť Arch linux
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Unity ako default v Ubuntu Natty
« Odpověď #18 kdy: 26 Října 2010, 02:17:48 »
Nechci dělat unáhlené závěry, ale jsem touto zprávou docela šokovaný. Unity jsem docela dost zkoušel kvůli práci na knížce o Ubuntu. Na nějaký netbook, kde toho moc nedělám bych si to možná nasadil, ale jako výchozí prostředí na desktopu? To je zatím výsměch! Mnohem lépe se mi pracovalo s jedním GNOME Panelem a Docky. Bohužel nemám moc velkou naději, že se to zlepší, protože už ten návrh je nevhodný. Mnohem příjemněji se mi dělalo i s GNOME Shell.
Takže tu budeme mít hodně inovativní GNOME Shell, solo akci Ubuntu Unity a současné GNOME, na kterém bude chtít spousta nasraných uživatelů co nejdýl zůstat. No, příští rok bude asi pěkná sranda a to jsem myslel, že jsem za ty léta s Linuxem už ledacos zažil :-)

MartenP

  • Host
Re: Unity ako default v Ubuntu Natty
« Odpověď #19 kdy: 26 Října 2010, 07:53:09 »
Ubuntu s Gnome nepoužívám, takže se mi to, doufám, netýká. Co jsem si měl ale možnost vyzkoušet Unity, tak mi celý ten návrh ovládání moc nesedí. Dle mého názoru to není zrovna šťastný směr vývoje Ubuntu a mohlo by to odradit spoustu lidí od jeho vyzkoušení.

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #20 kdy: 26 Října 2010, 09:04:32 »
Oproti jiným distribucím Gnome Shell v Ubuntu neběžel až tak dobře :( což se velká škoda. Sám jej v testovací verzi používám a jsem již teď docela spokojený. Ano, chtělo by to dopracovat, ale i tak... je to dost pružné prostředí, líbí se mi ;)
Prostě si myslím, že Gnome Shell má velký potenciál a je ohromná chyba, že se do 11.04 nezařadí.
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Unity ako default v Ubuntu Natty
« Odpověď #21 kdy: 26 Října 2010, 10:13:32 »
Jak jsem psal u zprávičky na rootu, konečně máme na desktopu nepoužitelné omalovánky. :(
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #22 kdy: 26 Října 2010, 10:21:44 »
Sloučena dvě stejná témata...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

kerberosk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 91
  • Život je otázkou priorit.
    • YAK studio : překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #23 kdy: 26 Října 2010, 10:50:24 »
Všimnou si, že Ubuntu přichází co rok s něčím mimořádně inovativním - vzhled, ovládací tlačítka oken, nový shell - pokud přecházej z jedné verze na druhou, musej z toho bejt pěkně zblblý, a přitom kvalita jednotlivých vydání se zas tolik nezlepšuje

Windows přijde jednou za x let s něčím novým, nainstaluje se to na hromadu počítačů a jede se na tom, ať to mouchy má a nebo ne.

Mezi vydáními Ubuntu už se začíná vytrácet kontinuita.

Otázka: Vyvíjí se verze Ubuntu pro ty, co už ho mají nainstalovaný aby povýšili? Tak proč jim co rok místo nových fičur (o kterých vlastně nikdo dost dobře neví, jestli je uživatelé chtějí) nedají odladěnější systém?

Vyvíjí se verze Ubuntu pro to, aby přilákalo nové uživatele? Pak ale musí být ten finanční efekt investic do vývoje na ...

Jsem pro nové věci, ale ty by měly mít smysl. Pro mne je Unity rozhodnutím od stolu. Jsou tu distribuce, které více respektují názory svých uživatelů?
nb acer aspire 5103NWLMi, amd Turion 64 x2 (1.6 GHz, 1MB L2 cache), ati radeon X1300
openSUSE 11.3 Gnome
http://yakstudio.blogspot.com => překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy http://jendanet.blogspot.com => osobní blog

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #24 kdy: 26 Října 2010, 12:09:14 »
Pánové, neplašte, pořád je tu Greenie :-P

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.