Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Životnost Edgy Eft 6.10  (Přečteno 7639 krát)

ubuntu-upgrade

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Životnost Edgy Eft 6.10
« kdy: 25 Května 2008, 08:19:45 »
Dobrý den, rád bych se zeptal ohledně "životnosti" ubuntu 6.10. I když už tato verze není podporována, aktualizována, tak dle dřívějšího sdělení se dá dále používat... Má otázka zní: Jak dlouho (bez podpory) se dá ubuntu 6.10 používat? Lze ubuntu 6.10 používat třeba další tři nebo pět let? 

qUAKER

  • Host
Re: Životnost Edgy Eft 6.10
« Odpověď #1 kdy: 25 Května 2008, 09:19:34 »
Myslím, že tak necelé dva roky.. pak se repozitáře zruší :) Taky nemůžou být tam věčně..

ubuntu-upgrade

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Životnost Edgy Eft 6.10
« Odpověď #2 kdy: 25 Května 2008, 10:18:54 »
Myslím, že tak necelé dva roky.. pak se repozitáře zruší :) Taky nemůžou být tam věčně..

děkuji za reakci, co jsou repozitáře? a kdy se tedy přesně ruší? nebo jde o programátorský vtip? :) Aby se mi to tedy nezhroutilo...
Užívám Ubuntu z toho důvodu, že se mi  líbí, ale také proto že jako 6.10 jako  j e d i n á  ze  v š e ch  ubuntu distribucí (včetně 8.04) mi načetla síťovou kartu ovislink, ostatní Ubuntu či jiné Linux distra i nejnovější mi nenačetly šíťovku. Chci tedy počkat na další inovace a setrvat zatím pro jistotu na 6.10 (bez netu bych byl ztracen). Jak je to tedy s těmi repozitáři?
« Poslední změna: 25 Května 2008, 11:46:49 od Anna Taliánová »

qUAKER

  • Host
Re: Životnost Edgy Eft 6.10
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2008, 12:48:44 »
repozitáře jsou softwarové zdroje. když je pak Canonical zruší, nebude se moct z nich instalovat další software.. systém sice bude fungovat, ale nic do něj nedoinstaluješ(jen to, co stáhneš na netu)

ubuntu-upgrade

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Životnost Edgy Eft 6.10
« Odpověď #4 kdy: 25 Května 2008, 15:40:16 »
repozitáře jsou softwarové zdroje. když je pak Canonical zruší, nebude se moct z nich instalovat další software.. systém sice bude fungovat, ale nic do něj nedoinstaluješ(jen to, co stáhneš na netu)

díky moc :-) už mám jasno :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.