Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wine  (Přečteno 4612 krát)

davidkulh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
wine
« kdy: 07 Června 2012, 21:19:46 »
Při instalaci wine se neustále snaží neúspěšně stáhnout soubor andale32.exe. V prohlížeči se stránka bez problému načte a soubor stáhne ale při instalaci v terminálu ne a proxy mám nastavenou dobře. Co stím mám dělat?

davidkulh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:wine
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2012, 21:24:27 »
Tak to nejde ani v prohlížeči. Vypisuje to:
The following error was encountered while trying to retrieve the URL: http://internap.dl.sourceforge.net/sourceforge/corefonts/andale32.exe

    Jméno serveru není možno převést na IP adresu. "internap.dl.sourceforge.net"

DNS server odpověděl:

    Name Error: The domain name does not exist.

This means that the cache was not able to resolve the hostname presented in the URL. Check if the address is correct.

aloisam

  • Host
Re:wine
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2012, 09:40:26 »
a proč neinstaluješ wine z repositářů?

davidkulh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:wine
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2012, 12:01:10 »
Jak z repozitářů? Já se v těch názvech zatim moc nevyznám :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:wine
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2012, 12:04:15 »
Btw, co používáš za Ubuntu? Myslím verzi, tvůj příspěvek je už v nepodporovaných vydáních...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re:wine
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2012, 18:54:00 »
http://wiki.ubuntu.cz/Wine
Jinak to stím moc nesouvisí, ale pokud jsi začátečník v ubuntu, tak mi někdo doporučoval CrossOver linux, tj. něco jako podpora pro wine, dá se stáhnout trial, jen na pár dní, dost omezené. Výhodou, ale je, že až by ti pak mělo zůstat všechno co během té doby nainstaluješ ve wine. Mělo by to být jednodušší, než wine asi.  :) Chtěla jsem to někdy vyzkoušet, ale zatím jsem se k tomu nějak nedostala, tak bohužel nemůžu sdělit zkušenosti.

http://www.codeweavers.com/products/

davidkulh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:wine
« Odpověď #6 kdy: 09 Června 2012, 12:46:33 »
Používam 10.10 Maverick Meerkat a zase takovej začátečník nejsem, ale občas se objeví něco co ještě neznám nu. Jinak jediný co mi na to zabírá, tak je tu instalaci natvrdo ukončit a potom opravit příkazem sudo dpkg --configure -a, ten když začne stahovat taky písma dát Ctrl+c a dodělá se to. A potom přes Správce balíků Synaptic odinstalovat ttf-mscore..........

A je to vyřešený :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:wine
« Odpověď #7 kdy: 09 Června 2012, 12:58:29 »
Není dobré používat nepodporované verze. Tohle je jeden z vedlejších účinků -- balík Wine má mezi závislostmi i Microsoftí písma (mscorefonts), ale ten balík je jen jejich "instalátor", samotné fonty se stahují z sourceforge, které zjevně změnilo odkazy pro stahování. No a protože je Maverick nepodporovaná verze, tak balík nikdo neopraví...

davidkulh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:wine
« Odpověď #8 kdy: 09 Června 2012, 13:20:06 »
Jenomže mě ty novější verze vůbec nevyhovujou. Já sem si zased na tutu verzi. A je možný instalovat novější verzi wine, například na 10.10 jdou wine1.0 a wine1.2, tak že bych tam nainstaloval wine1.4?

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:wine
« Odpověď #9 kdy: 09 Června 2012, 14:34:48 »
Jenomže mě ty novější verze vůbec nevyhovujou. Já sem si zased na tutu verzi. A je možný instalovat novější verzi wine, například na 10.10 jdou wine1.0 a wine1.2, tak že bych tam nainstaloval wine1.4?

Prostě koukni sem a máš odpověď :)
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

davidkulh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:wine
« Odpověď #10 kdy: 09 Června 2012, 22:29:02 »
Tak sem zkusil ubuntu 12.04 LTS a trápil sem se stím celej den. :D Všechno mi to přišlo uplně na prd a hlavně mi to strašně zpomalilo PC. Potom sem zjistil, že se ty prostředí dají přepínat a že si můžu nastavit zpátky gnome a ne unity. Takže teď sem daleko víc spokojenější s tutou verzí než s 10.10 :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.