Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Změna ubuntu na jiné distro  (Přečteno 4312 krát)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Změna ubuntu na jiné distro
« Odpověď #25 kdy: 01 Července 2018, 09:26:20 »
Někdo má zájem problém vyřešit, jiný hledá proč to nejde.... :-\
Jo, a za 1. nepadá nic, za 2. můžeš použít torrent, za 3. si můžeš najít další zdroj, google snad používat umíš.....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale abys neřekl, tak jsem ti to reuploadnul sem https://goo.gl/Xx7HeS
« Poslední změna: 01 Července 2018, 12:01:02 od juwa2 »

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Změna ubuntu na jiné distro
« Odpověď #26 kdy: 01 Července 2018, 18:28:37 »
Padá to v jednom kuse a torrent nik nenabízí.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Změna ubuntu na jiné distro
« Odpověď #27 kdy: 01 Července 2018, 20:26:59 »
Padá to v jednom kuse a torrent nik nenabízí.

Vždyť píšu, že jsem ti to stáhnul a nahrál na uložto - odkaz máš výše, tak si to odtud stáhni.
Ale pokud máš připojení naprd, to se nedá nic dělat to nestáhneš odnikud.....
« Poslední změna: 01 Července 2018, 20:29:00 od juwa2 »

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Změna ubuntu na jiné distro
« Odpověď #28 kdy: 01 Července 2018, 23:47:35 »
Ztaženo, nainstalováno, funguje skvěle.

Chci se zeptat, povolit aktualizaci, nebo ne?

Případně naco si dát pozor?

Ptám se ve směru stability.

Zatím to stabilní je a de facto aktualizaci nepotřebuju, ale nevyznám se do toho.

Tvrdí se, že aktualizace jsou nezbytné a navyšují bezpečnost a stabilitu.

Děkuji

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Změna ubuntu na jiné distro
« Odpověď #29 kdy: 02 Července 2018, 09:25:20 »
1. No tak logicky upgradovat (povyšovat) na vyšší distro (16.04, 18.04) přece nebudeš, to by ti nechodilo....
2. Aktualizovat kernel (jak se ti nabízí v aktualizacích) můžeš - v případě problémů je návrat na ten původní snadný, a pak bys ho musel uzamknout.  Aktuální verze je 4.4.0-128
3. Ostatní bezpečnostní aktualizace samozř. ano, stejně tak i běžné programy.
--------------------------------------------------------------------------------
Pouze mám dojem, že MATE 14.04 mělo podporu pouze 3 roky, tak nevím zda ti fungují (nabízejí se) aktualizace, zdroje SW a Synaptic. 
Pokud ne, přepni na repozitář old-releases.ubuntu.com takto:
Kód: [Vybrat]
sudo cp /etc/apt/sources.list /etc/apt/sources.list.BAK
sudo sed -i -e 's/cz.archive.ubuntu.com\|security.ubuntu.com/old-releases.ubuntu.com/g' /etc/apt/sources.list
sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

abys mohl aspoň instalovat věci odtud a nebyl odkázaný pouze na přidávání cizích PPA případně ruční stahování/instalaci balíků .deb
--------------------------------------------------------------------------------
Bezpečnost samozřejmě ano, ale pokud ti na tvém (starším) HW novější verze OS nebo kernelu nefunguje, pak se nedá nic dělat a používat starší verze je jediné východisko...
« Poslední změna: 02 Července 2018, 16:03:52 od juwa2 »

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Změna ubuntu na jiné distro
« Odpověď #30 kdy: 02 Července 2018, 12:10:12 »
1. Upgradovat neplánuju. Zkoušel jsem mnoho dister i verzí. Xubuntu, Lubuntu, Ubuntu, Mint, Mate.
Každá 16 LTS něčím padala.
Můj hardware je stabilní na dvou distrech od Ubuntu  a to Ubuntu 12 LTS a Ubuntu Mate 14 LTS.
Dále jsem o víkendu zkoušel i Fedoru 26 a taky to bylo stabilní, pouze nechtělo doinstalovat fonty do Libreoffice, ale to by asi šlo zkopirováním.
Btw. Fedora mě okouzlila, protože ovládání přes klávesové zkratky je hodně atraktivní, ale možná by to šlo i u ubuntu, pouze o tom nevím.
Ku příkladu na Mate je skvělé, že panel se dá individualizovat, jak barvou, tak složením.
Je ale klidně možné, že to nabízí i klasické ubuntu, akorát já o tom nevím.
Suma sumárum, teď budu fungovat na Ubuntu Mate 14 LTS, na Eee zas Ubuntu 12 LTS, a pak se uvidí.
Děkuji za ten příkaz, večer jej zkusím.

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Změna ubuntu na jiné distro
« Odpověď #31 kdy: 05 Července 2018, 20:28:35 »
Jak již juwa2 naznačil, jsou v novějších distrách ubuntu aplikace, které můžou dělat na starších procesorech peklo.

Je možné vyznat se z toho dle konkrétních aplikací v systému, schopností procesoru a verzi BIOSu pro základní desku?

Jinými slovy, napádají mě tři varianty řešení jak provozovat podporovanou verzi OS a vyhnout se potížím se starším hardwarem:

1.možná stačí pouze aktualizovat BIOS na základní desce

2. možná postačí vyměnit procesor za novější a aktualizovat BIOS na základní desce

3. bude potřebné vyměnit jak procesor, tak základní desku za novější.

Děkuji za pomoc.

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Změna ubuntu na jiné distro
« Odpověď #32 kdy: 26 Července 2018, 23:23:12 »
Vypadá to, že ty pády systému dělal pevný disk.
Od výměny to dělá ledacos(po instalaci aktualizací na Zorinu zůstaly plochy černé a podobně...) ale nepadá to.
Jenom nerozumím proč se vařil procesor na 120, to se již neděje.

Ale něco podobné jsem zažil na autě kdy teplý motor zhasínal, po výměně svíček se to zlepšovalo a napokon to byl ucpaný palivový filtr.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.