Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Swapovanie linuxu  (Přečteno 819 krát)

Pablos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
  • Linux Mint 17.3 MATE
Swapovanie linuxu
« kdy: 12 Prosince 2015, 11:35:37 »
Mohol by mi ako nováčikovy niekto vysvetliť prečo linux tak strašne moc swapuje?

Monitor systému ukazuje 2,1 GB voľnej RAM z 3GB a disk sa ide zblázniť od neustáleho zápisu.
Po hodine používania mi ukazuje 6% vo swape, po 2hodinách je to už 12%.
Swappines som podľa návodu na nete znížil zo 60 najskôr na 10, potom na 1 a asi swap partiíciu cez gparted úplne odstránim.
Na počítači spravím len nejaký leták, hodím do pdf a pošlem klientovi + cca 1,5 hodiny surfovania na nete a nejaké kopírovanie z disku do telefónu a na disk.
Mám ešte notebook s windowsom (tiež 3GB RAM), ktorý používam aj 10 hodín denne s omnoho náročnejšími programami na hw ako v linuxe a tam sa mi do swapu nič nejde.

Mohol by niekto napísať adekvátnu odpoveď na tento problém.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Swapovanie linuxu
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2015, 11:44:10 »
Robi ti to ak ked nepouzivas Firefox? Ja mam podobny problem ale je to kvoli FF alebo ked kopirujem z FTP.
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=74831.msg537609#msg537609
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Pablos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
  • Linux Mint 17.3 MATE
Re:Swapovanie linuxu
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2015, 15:52:27 »
Používam aj FF aj Chroma kôli jednej banke ktorá má int. banking vo flashi (humusáci).
FTP vôbec nepoužívam, kopírujem len na externé disky alebo z nich kde mám šablóny a posúvam tam zálohy, taká bežná robota na PC. Mal som aj jeden script na čistenie RAM, tam to swapovanie bolo miernejšie, ale zas mi mrzli programy čo som mal otvorené.
Rozmýšlal som aj na pridaní daľšej RAM-ky, ale keď som čítal rôzne fóra kde mali niektorý aj 16GB RAM z toho 12 giga voľných aj tak im systém swapoval.

Dnes som sa už na*ral a swap som úplne zmazal a ide to odosť rýclejšie, len som musel obetovať hybernáciu, ktorá mi aj tak správne nefungovala.

Ak by niekto ešte mal nápad ako to vyriešiť, tak napíšte.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.