Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Open Office 3.0 beta  (Přečteno 4396 krát)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Instalace Open Office 3.0 beta
« kdy: 27 Června 2008, 15:40:01 »
ahoj, tak odsud ftp://ftp.sh.cvut.cz/MIRRORS/OpenOffice/extended/3.0.0beta/ stáhl tento soubor: BrOo_3.0.0beta_20080429_LinuxIntel_install_wJRE_pt-BR_deb.tar.gz + jazykovej balík: BrOo_3.0.0beta_20080429_LinuxIntel_langpack_pt-BR_deb.tar.gz
opět bylo nad moje síly nainstalovat soubor .tar.gz tak, jak je, takže jsem si jej rozbalil na plochu a ze složky DEBS, která se v adresáři nachází, jsem chtěl jeden po druhým nainstalovat balíky .deb přes správce.
jenže jsem dospěl tam, že mi zbývá 9 balíků, který nejdou nainstalovat, protože:
Kód: [Vybrat]
Error: Dependency is not satisfiable: ooobasis3.0-pt-BRproblém je ale v tom, že žádnej takovej balík není obsahem té složky, kterou jsem si stáhl... takže nevím, co s tím...?
případně jestli jsem to měl dělat celý nějak jinak, jakože předpokládám, že asi jo, tak byste mi, prosím, mohli objasnit, jak?  :-[
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #1 kdy: 27 Června 2008, 18:15:22 »
Zkusil bych tohle:
Bez do adresare se stahnutyma deb balickama a vsechny je nainstaluj prikazem
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg -i *.deb
EDIT: Nainstaluje se to do adresare /opt (neprepise to OpenOffice z ubuntu) a nevytvori to odkaz v nabidce, budes to muset spoustet rucne z toho adresare nebo si sam pridat ikonku s prikazem ke spusteni do menu.
« Poslední změna: 27 Června 2008, 18:21:03 od dekon »

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #2 kdy: 28 Června 2008, 12:27:19 »
Zkusil bych tohle:
Bez do adresare se stahnutyma deb balickama a vsechny je nainstaluj prikazem
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg -i *.deb
EDIT: Nainstaluje se to do adresare /opt (neprepise to OpenOffice z ubuntu) a nevytvori to odkaz v nabidce, budes to muset spoustet rucne z toho adresare nebo si sam pridat ikonku s prikazem ke spusteni do menu.

takže jestli to dobře chápu... přes "průzkumníka" vlezu do složky "/home/medvedi/Plocha/BEA300_m2_native_packed-2_pt-BR.9301/DEBS" a do terminálu zadám ten příkaz?
jestli jo, tak to nefunguje...  :-\

Kód: [Vybrat]
sudo dpkg -i *.deb
[sudo] password:
dpkg: chyba při zpracovávání *.deb (--install):
 nelze přistoupit k archivu: No such file or directory
Při zpracování nastaly chyby:
 *.deb

pak jsem zkoušel ještě různé varianty toho příkazu, jako místo "*" zadat tu adresu atd, ale nic z toho nepomohlo...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #3 kdy: 28 Června 2008, 12:33:41 »
*.deb je název balíku...musíse to nahradit správným názvem ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #4 kdy: 28 Června 2008, 14:39:24 »
*.deb je název balíku...musíse to nahradit správným názvem ;)

aha... :) no já to pochopil tak, že to nainstaluje všechny ty balíky najednou... ale ono to má být zase jeden po druhým, co?

edit: tak nakonec jsem to udělal tak, že jsem tam natáhl všechny ty balíky najednou... :) opravdu se to teda nainstalovalo do /opt... :)
teď jen najít, kde se to spouští... ;D

edit 2: tak se mi podařilo najít nějaký zjevně spouštěče v /opt/broffice.org3/share/xdg, ovšem je tu jeden problém... když je chci spustit:
Kód: [Vybrat]
Při spouštění aplikace došlo k chybě.
Detaily: Nelze spustit proces potomka "broffice.org3.0" (No such file or directory)
« Poslední změna: 28 Června 2008, 15:12:41 od brumla.cz »
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #5 kdy: 04 Července 2008, 11:46:37 »
*.deb je název balíku...musíse to nahradit správným názvem ;)
dpkg -i *.deb nainstaluje vsechny deb balicky v pracovnim adresari...

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #6 kdy: 04 Července 2008, 11:59:16 »
Aha... no je to možný... ani jsem nad tím nepřemýšlel, když jsem viděl co to vyhodilo za chybu... ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #7 kdy: 04 Července 2008, 17:18:58 »
*.deb je název balíku...musíse to nahradit správným názvem ;)

aha... :) no já to pochopil tak, že to nainstaluje všechny ty balíky najednou... ale ono to má být zase jeden po druhým, co?

edit: tak nakonec jsem to udělal tak, že jsem tam natáhl všechny ty balíky najednou... :) opravdu se to teda nainstalovalo do /opt... :)
teď jen najít, kde se to spouští... ;D
Spousteci soubory jsou napr pro writer v /opt/openoffice.org3/program/ a spousteci soubor se spusti prikazem ./swriter

plastique

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
    • Online e-learning kurz pro WordPress
Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #8 kdy: 07 Července 2008, 16:03:34 »
Brazilská portugalština je záměr? ;-)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #9 kdy: 07 Července 2008, 16:23:57 »
V prvním příspěvku od brumla.cz je odkaz, kde je možné si stáhnout language pack pro češtinu. Předpokládám, že to přeloží komplet OOo 3.

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #10 kdy: 08 Července 2008, 08:27:41 »
V prvním příspěvku od brumla.cz je odkaz, kde je možné si stáhnout language pack pro češtinu. Předpokládám, že to přeloží komplet OOo 3.

mno... jako já předpokládám, že to asi dělám blbě, ale když jsem chtěl instalovat ty balíky z langpacku, pokaždé mi to řeklo, že už je takovej balík nainstalovanej, jestli ho chci přeinstalovat... a i když jsem to udělal, tak to nepomohlo...
tak nevim, buď jsem tatar...  ???
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

plastique

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
    • Online e-learning kurz pro WordPress
Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #11 kdy: 08 Července 2008, 09:27:55 »
V prvním příspěvku od brumla.cz je odkaz, kde je možné si stáhnout language pack pro češtinu. Předpokládám, že to přeloží komplet OOo 3.

A není lepší si prostě stáhnout hned český balík? Mimochodem - 2.7. vyšla beta RC2:

http://ftp.linux.cz/pub/localization/OpenOffice.org/devel/DEV300/DEV300_m22/Build-2/OOo_DEV300_m22_LinuxX86_install_cs_deb.tar.gz

Rozbalit a dpkg -i *.deb

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #12 kdy: 08 Července 2008, 11:33:14 »
plastique dik, mal som betu anglicku, teraz mam rc2 slovensku ;-)
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #13 kdy: 15 Srpna 2008, 15:50:55 »
Mimochodem, jak vám šlape v. 3?
Have you tried turning it off and on again?

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Instalace Open Office 3.0 beta
« Odpověď #14 kdy: 15 Srpna 2008, 16:07:10 »
Když jsem se pokoušel nainstalovat OO.o 3 beta tak jsem zjistil, že v tom archivu jsou i instalační a odinstalační skripty.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.