Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kontrola pri startu pc  (Přečteno 3393 krát)

kafooo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Kontrola pri startu pc
« kdy: 26 Prosince 2007, 12:15:25 »
Jak se dá vypnout ta kontrola pri startu pc ( psalo to tam cosik ze po 30 spusteni nebylo zkontrolovano ci tak nejak... ) . Problem je v tom, ze po kazde teto kontrole mi zmizi vsechny hdd z nabidky, a samy od sebe se tam ukáží až za pár dní ( zmizí mi jeden hdd + části, jenž jsou na stejném hdd jako ubuntu, jen oddělené )
Díky předem za pomoc

Pavel Půlpán

Re: Kontrola pri startu pc
« Odpověď #1 kdy: 26 Prosince 2007, 12:51:28 »
Tu kontrolu prerusujes? Je mozne ze se pri preruseni disky nasledne nenamountuji. Kontrola bezi pri odmountovanych particiich. ;)

suky57

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Kontrola pri startu pc
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2007, 14:24:16 »
Tak tu kontrolu nech dobehnout do konce. Mozna je chyba v tom, ze mas poskozeny souborovy system(uz jsem se s tim nekolikrat setkal).
Zobrazi se ta zarizeni po
ls /dev/sd*
prip. ls /dev/hd*? Na nekterych novejsich PC se mi stava, ze se symbolicka oznaceni zarizeni v adresari /dev dost casto meni(hlavne i generickych jader dodavanych spolecne s distribucemi) - po kompilaci vlastniho kernelu uz tyto problemy odesly....

kafooo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Kontrola pri startu pc
« Odpověď #3 kdy: 26 Prosince 2007, 14:34:43 »
Tu kontrolu samozrejme nechavam dojet do konce , jen po nabehnuti systemu se mi tam ty party neukazou, az za par dni samy od sebe ... s tim /dev/hd*  to jaksik nechapu , slozky v media mam , ale jsou prazdne , jinak novejsim pc to asi nebude pac uz je nekolik let stary

Pat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Kontrola pri startu pc
« Odpověď #4 kdy: 26 Prosince 2007, 14:38:28 »
Taky se mi to stava, a tu kontrolu taky nechavam dobehnout.

kafooo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Kontrola pri startu pc
« Odpověď #5 kdy: 26 Prosince 2007, 15:16:54 »
hah , tak jsem pustil windows  :-X , v acronicu projel hdd , prelognul na ubuntu a uz tam zase jsou  ??? ???

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Kontrola pri startu pc
« Odpověď #6 kdy: 26 Prosince 2007, 17:11:12 »
Tu kontrolu lze přepsat aby se dělala třeba po 100x nabootování. Jinak pokud ti disky zmizí, je možné že máš načnutej disk a mrkni na něj se SMARTem. Možná ty windowsy tam dělají divné věci (sou možná taky načnuty :). To tě dělá po každém startu Ubu? Tady máš vlákno kde je obdobný problém http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=10365.msg126799#msg126799
A nevíš jak to jde přepsat? Díky
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Kontrola pri startu pc
« Odpověď #7 kdy: 26 Prosince 2007, 20:11:33 »
A jak nutná ta kontrola disku je? Reskeptive když změním tu kontrolu třeba na to sté spuštění, je tady nějaké riziko ztráty dat, zpomalení čtení/zápisu či něco jiného?
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Pavel Půlpán

Re: Kontrola pri startu pc
« Odpověď #8 kdy: 26 Prosince 2007, 20:13:56 »
U ext3fs rozhodne nehori... zurnal sam o sobe je dostatecna ochrana. Spousta uzivatelu vypina forced fsck hned po instalaci. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.