Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Post instalční skript po CUBIC instalaci  (Přečteno 2463 krát)

21let

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Post instalční skript po CUBIC instalaci
« kdy: 10 Května 2017, 11:54:27 »
Zdravím Vás,

mám připravené upravené UBUNTU, které jsem vygeneroval přes CUBIC. Chtěl bych, ale po této instalaci provést automaticky spuštění scriptu (post-instalační), který by mi zrušil keyring vyskakovací okno v gnome nebo také nastavil prázdné heslo uživatele, které je nutno zadat při instalaci. Poradíte mi prosím jak to řešit? Napadlo mě, udělat nějaký script, který toto provede a zapíše do adresáře nějaký soubor a při bootování vždy spustí tento skript, který bude obsahovat podmínku, jestli daný soubor existuje, nespouštěj, pokud neexistuje, spusť. Myslím si, ale že to má UBUNTU lépe vyřešeno nebo se pletu? Děkuju

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Post instalční skript po CUBIC instalaci
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2017, 10:33:38 »
Kód: [Vybrat]
if [ -e /etc/soubor ] ; then
echo "soubor existuje"
else
echo "soubor neexistuje"
příkaz
fi

21let

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Post instalční skript po CUBIC instalaci
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2017, 14:49:44 »
No, právě tento systém mě napadl, ale neexistuje v UBUNTU nějaký adresář, kde bych do něj nahrál .sh soubor, který by se spustil jen jednou. Druhá varianta by právě byla ta, kterou jsem myslel (viz. soubor existuje / neexistuje). Nevím jak se jinak dělají post-instalační skripty.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Post instalční skript po CUBIC instalaci
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2017, 14:58:29 »
Ked ho potrebujes spustit len raz tak daj na jeho koniec prikaz ktory ho zmaze.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Post instalční skript po CUBIC instalaci
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2017, 16:41:54 »
Ked ho potrebujes spustit len raz tak daj na jeho koniec prikaz ktory ho zmaze.

Ono záleží na tom, jak se ten soubor bude spouštět.. Pokud to bude například přes /etc/rc.local, tak pak by to ve výchozím nastavení hodilo chybu a nenabootovalo by to příště vůbec. To by se dalo vyřešit tak, že ve spuštěném souboru by kromě toho byla ještě informace o smazání toho konkrétního řádku ze soubou /etc/rc.local (například smazat celý řádek v souboru /etc/rc.local sedem), který obsahuje spuštění souboru, který má řešit tu detekci.

Nicméně, pokud by to bylo například řešeno přes /etc/cron.d/ apod, tak pak by to bylo jednodušší a mazání žádných řádků by být nemuselo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.