Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: xerox phaser 3020 přes wifi nejde [VYŘEŠENO]  (Přečteno 8109 krát)

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
xerox phaser 3020 přes wifi nejde [VYŘEŠENO]
« kdy: 22 Března 2016, 16:37:56 »
Ahoj,

v Ubuntu 14.04 jsem dal přidat síťovou tiskárnu - našlo mi to Xerox Phaser 3020 a nabídlo mi to ovladač k tiskárně 3110 (doporučeno) - vše jsem odklikal, tiskárnu vidím, ale netiskne to. Po zadání tisku to píše Provádění - The printer is unreachable at this time. Nevím jak dál.

Jsem připojen kabelem do školní sítě (přes switch), za zády mám router s wifi, ke které jsem připojil tu tiskárnu (přes software v PC s win, ze kterého tiskneme přes usb kabel). Zkoušel jsem se připojit přímo k té wifi síti a odpojit lan kabel, ale také nic. Může to být v ovladačích, máte s touhle tiskárnou nějaké zkušenosti?

Předem díky za rady.
« Poslední změna: 30 Března 2016, 09:41:28 od m_v »

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:xerox phaser 3020 přes wifi nejde
« Odpověď #1 kdy: 22 Března 2016, 17:05:09 »
Ahoj,

zrovna tedka nedavno jsem jeden xerox phaser configuroval ...

stahni si odsud driver: http://www.support.xerox.com/support/phaser-3020/downloads/enus.html?operatingSystem=linux&fileLanguage=en

.. ale *neinstaluj* ho ... Pouzij jen ten jeden soubor s .ppd (najdes v archivu v uld/noarch/share/ppd/Xerox_Phaser_3020.ppd - eg ve webovem rozhrani pro cups na http://localhost:631 das pridat tiskarnu a jen tomu das tu cestu, kde mas vyextrahovany tohle ppd az se to bude ptat na ovladac)

zdravim
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:xerox phaser 3020 přes wifi nejde
« Odpověď #2 kdy: 23 Března 2016, 14:15:28 »
Díky, postupoval jsem podle popisu a dostal jsem se k “File “/usr/lib/cups/filter/rastertosplc” not available: No such file or directory”.
Tak jsem z driveru zkopíroval ještě ten rastertosplc do uvedené složky (usr/lib/cups/filter), ale změnilo se jen to, že tiskárna už nehlásí, žádnou chybu jen Nečinný - Rendering completed. Jakýkoliv pokus o tisk končí u Zastaveno v zobrazení tiskových front.
Tak nevím, kde může být chyba - možná to bude v síti - jsem připojen přes lan kabel ke školní síti (tak tu tiskárnu najdu v síťových tiskárnách, pokud se připojím k wifi, ke které připojím tu tiskárnu tak mi ji to nenajde???)

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:xerox phaser 3020 přes wifi nejde
« Odpověď #3 kdy: 24 Března 2016, 11:05:18 »
Díky, postupoval jsem podle popisu a dostal jsem se k “File “/usr/lib/cups/filter/rastertosplc” not available: No such file or directory”.
Tak jsem z driveru zkopíroval ještě ten rastertosplc do uvedené složky (usr/lib/cups/filter), ale změnilo se jen to, že tiskárna už nehlásí, žádnou chybu jen Nečinný - Rendering completed. Jakýkoliv pokus o tisk končí u Zastaveno v zobrazení tiskových front.
Tak nevím, kde může být chyba - možná to bude v síti - jsem připojen přes lan kabel ke školní síti (tak tu tiskárnu najdu v síťových tiskárnách, pokud se připojím k wifi, ke které připojím tu tiskárnu tak mi ji to nenajde???)
omg .... dyk ti rikam jak to udelat, to nemuze snad jednodussi ... je to tezky kdyz kompletne ignorujes co ti radim ...

mas si stahnout ten archiv, rozbalit ho a nekam si zkopirovat ten jeden soubor .ppd a nastavit v ho v cups jako driver pro tvou tiskarnu ..... nic vic !!!
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:xerox phaser 3020 přes wifi nejde
« Odpověď #4 kdy: 24 Března 2016, 13:57:54 »
Vždyť to píšu - dělal jsem to jak radíš:
1. stáhnul, rozbalil archiv
2. zkopíroval Xerox_Phaser_3020.ppd do složky v Dokumentech
3. přešel do cups, přihlásil se a přidal tiskárnu - tj. jsem v nalezených síťových vybral ten svůj Xerox Phaser.
4. ptalo se mě to na cestu k .ppd, tak jsem vybral cestu k tomu souboru který jsem zkopíroval do Dokumentů
5. hotovo, vše ok, ALE TISKÁRNA HLÁSÍ: iddle “File “/usr/lib/cups/filter/rastertosplc” not available: No such file or directory”. A NETISKNE, prostě nefunguje, netiskne a furt hlásí to výše uvedené (to cituji z cups)
6. Proto jsem si říkal že to po mě ještě chce zkopírovat rastertosplc do usr/lib/cups/filter - tak jsem to udělal a tiskárna už hlásí jen Nečinný - Rendering completed a POŘÁD NETISKNE.
Co konkrétně dělám mimo tvůj návod? Uznávám, že bod 6 je navíc, ale to jsem udělal jen proto, že to pořád netiskne. Tak nevím, klidně uznám chybu, ale teď nevím jakou:) Jinak díky za tvojí trpělivost.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:xerox phaser 3020 přes wifi nejde
« Odpověď #5 kdy: 24 Března 2016, 14:14:51 »
aha ... tak to se omlouvam ....

v tom pripade mozna zkusit nainstalovat a nebo manualne povybirat z toho archivu ty liby .... btw, muzes overovat pomoci ``ldd /cest/k/binarce/nebo/lib''

stahl jsem ten balik, obsahuje zminene fajly, eg: ``tar tzvf Xerox_Phaser_3020_Linux-Driver.tar.gz''

neber to co ti rikam jako nejake pravidlo, ja osobne jsem paranoidni a odmitam pod rootem spustit veci tretich stran co bo vic obsahujou nejakej ne-oss kod ... na tvem miste bych si asi zkusil podivat, co presne dela ten instalacni skript a ty kroky spis udelat rucne ... ale samozrejme, muzes to pustit ...
« Poslední změna: 24 Března 2016, 14:18:41 od ntz_reloaded »
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:xerox phaser 3020 přes wifi nejde [VYŘEŠENO]
« Odpověď #6 kdy: 30 Března 2016, 10:04:44 »
Ještě jednou díky - nakonec pomohla instalace (tj. pro stejně pomalé jako jsem já: přes terminál instalovat install.sh) a už to běží - povybírat liby bych asi nesvedl, takže jsem šel cestou nejmenšího odporu. Problém zůstává jen v rychlosti, chvíli to hlásí, že tiskárna je nedosažitelné a pak se to rozjede (příčinou je nejspíš školní síť a než se to tam dostane).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.