Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 64bit nebo 32bit?  (Přečteno 63807 krát)

Profesorx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
    • http://profesorx12.blogspot.com
64bit nebo 32bit?
« kdy: 26 Července 2007, 15:34:30 »
Uvazuji o koupi ntb Fujitsu Siemens AMILO Pa 1510 s procesorem AMD Turion64 X2 na ktery bych chtel nasadit 64bit UBUNTU ale jak to tady ctu tak koukam se je s vetsinou SW nejaky problem (OPERA, SKYPE atd.), a jelikoz je to docela velke rozhodnuti protoze 8 let pracuji s WOKNY tak nechci slapnout vedle. Myslite ze je rozumne kupovat ntb s 64bit procesorem nebo mam radeji koupit ntb s 32bit procesorem a jit proslapanou cestou?
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 15:31:18 od Anna Taliánová »

pascall

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
64it nebo 32bit
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2007, 16:02:26 »
Pokud mas 64b procesor tak můžeš na něm bez problému provozovat 32 nebo 64 bitovou  verze Ubuntu. Pokud mas je 32 bitový procesor tak na něm můžeš mít jen 32b Ubuntu.

Každopádně si pořiď 64b procesor a pak se rozhodni.

Můj názor je ten, že 64b verze ještě nejsou dodělané, hodně věci chybí nebo jsou o dost pomalejší než 32b verze.

Profesorx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
    • http://profesorx12.blogspot.com
64it nebo 32bit
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2007, 16:28:04 »
Je tedy mozen kdyz si naistaluji 64bit verzi UBUNTU budu moci pouzivat 32bit sw pro UBUNTU respektive DEB?

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
64it nebo 32bit
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2007, 21:22:53 »
ne, znamena to, ze na 64bit procesor muzes nainstalovat jak 32, tak 64bit ubuntu, ale jelikoz jsou s 64bit ubuntu nejake problemy, je jistejsi instalovat 32 bit ubuntu.
Nicmene do budoucna, az to bude s 64bit ubuntu lepsi, bude rozhodne vyhoda mit64 bit procesor. (tak to IMHO minil pascall)
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

pascall

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
64it nebo 32bit
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2007, 08:20:40 »
Přesně
Já sám to mam takhle :)

Snad se to brzo změní (stav 64b verze).

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
64it nebo 32bit
« Odpověď #5 kdy: 30 Července 2007, 03:01:05 »
Ahoj, já na svém NTB (MSI-S270 s AMD Turion MT-32) od září 2006 provozuji 64bit Ubuntu s KDE...

64bitová verze *Ubuntu:
Teoreticky není problém provozovat i 32bitové programy, stačí doinstalovat 32bitové knihovny (lib32* a linux32), nebo se dá nainstalovat 32bitové prostředí přes CHROOT (moc "složité"). Praxe je ale trochu jiná:

* Prohlížení webu s flash pluginem:
u konqueroru problém, osobně doporučuji nainstalovat SWIFTFOX - jedná se o 32bit verzi Firefoxu kompilovanou pro tvůj typ procesoru (AMD, Intel, ...) - tam se dá bez problémů používat i flash
- nicméně Firefox stejně používám jen pro hraní flashových her :D a tam, kde "blbne" Konqueror

* Skype:
na internetu existují návody, jak rozchodit novou verzi skype pod 64bit linuxem - je to trošku složitější, nicméně se to dá zprovoznit
- já osobně skype zavrhnul a udělal jsem dobře, nijak mi nechybí

* hraní her přes WINE
tady je problém 32bit vs 64bit asi největší
- pro hraní her používám dualboot - Wintendo XP (s heslem, jak jinak :) a i nejlépe se zakázaným internetem) - 16GB na disku je až až :D, navíc se dá do TotalCommaderu stáhnout Ext3/ReiserFS plugin, takže můžeš případně i KOPÍROVAT data z linuxových oddílů

Já a GNU/Linux
# Co se ICQ týče, stejně už v PSI/Kopete frčím přes Jabbera, ICQ používám jen ze "setrvačnosti"... Pokud mi chce někdo z ICQ poslat nějaký soubor, máme tu přece e-mail :)
# Flash mi jede ve Firefoxu (Swiftfoxu)
# Bez Skype se obejdu, e-mail a Jabber bohatě stačí...
# Co se her týče - v případě nouze se rebootnu do Wintenda XP

Má rada tedy zní:
V současnosti rozdíl mezi 32bit/64bit OS na 64bit CPU (téměř) vůbec nepoznáš (na "stolním PC") - 99% "kancelářských aplikací" je stejně pořád psána pro 32bit procesory...
# Běž tedy do 32bitové verze Ubuntu/Kubuntu, budeš to pak mít jednodušší # ;)


- pokud chceš pracovat s PC, nainstaluj si GNU/Linux
- pokud chceš hrát hry, kup si konzoli (X-Box, Playstation, ...)
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

Smolík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
64it nebo 32bit
« Odpověď #6 kdy: 30 Července 2007, 12:10:18 »
Dříve jsem používal 64bit Ubuntu a ono to není tak, že všechny programy v repozitářích jsou 64bitové a všechny opensource programy jdou zkompilovat pro 64bit ?

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
64it nebo 32bit
« Odpověď #7 kdy: 30 Července 2007, 13:34:06 »
Citace: smolik
Dříve jsem používal 64bit Ubuntu a ono to není tak, že všechny programy v repozitářích jsou 64bitové a všechny opensource programy jdou zkompilovat pro 64bit ?
Ano, v repozitářích (standartně) jsou pouze 64bit programy. Nicméně existují i "speciální" 64bitové repozitáře, které instalují 32bitové knihovny/programy.

Pak je ještě možnost stáhnout 32bitový "deb" balíček a přes "dkpg -i --force-all nazevbalicku.deb" jej nainstalovat, nicméně zde je často problém se závislostmi na 32bitové knihovny, které ten program vyžaduje - proto je dobré stáhnout "staticky zkompilovaný program", kde jsou knihovy obsaženy přímo v programu samotném.

Co se kompilace ze zdrojáků týče, tak tam problém vůbec není, právě naopak (na zdrojových kódech je postavná distribuce Gentoo)! Problémy jsou pouze s BINÁRNÍMI aplikacemi/programy - zkompilované binárky (pro i386, i686, x86_64, ...) používá valná většina distribucí a také "třetí strany", jako je Skype a Adobe Flash (zde binárky pro x86_64 často chybí úplně).
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

Smrtokvitek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
64it nebo 32bit
« Odpověď #8 kdy: 06 Srpna 2007, 16:37:29 »
Citace: pascall
Přesně
Já sám to mam takhle :)

Snad se to brzo změní (stav 64b verze).
Bohužel když tohle čtu chce se mi plakat. Psát takovéto věci v roce 2007, v době kdy jsou x64 procesory řadu let na trhu je mizérie. Nechápu proč je stále lepší provozovat 32b verzi. Za ty leta už se mohlo spoustu věcí změnit. Osobně nevím proč vůbec začli vyrábět 64b procesory když stejně 99% počítačů pracuje jen s 32b systémy (myslím i M$) a situace se stejně nezlepší :(. Já jsem zkoušel pár distribucí pro 64b a vždycky jsem se akorát otrávil, protože na tom byla spousta práce to nějak rozchodit a pak stejně člověk zamrzl na něčem co nebylo, nebo náhrada stála za ... . V současnosti přemýšlím zda naninstalovat 64b nebo 32b Ubuntu 7.04 a asi zkusím ten 32b.

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
64it nebo 32bit
« Odpověď #9 kdy: 07 Srpna 2007, 08:18:55 »
Citace: Smrtokvitek
Citace: pascall
Přesně
Já sám to mam takhle :)

Snad se to brzo změní (stav 64b verze).
Bohužel když tohle čtu chce se mi plakat. Psát takovéto věci v roce 2007, v době kdy jsou x64 procesory řadu let na trhu je mizérie. Nechápu proč je stále lepší provozovat 32b verzi. Za ty leta už se mohlo spoustu věcí změnit. Osobně nevím proč vůbec začli vyrábět 64b procesory když stejně 99% počítačů pracuje jen s 32b systémy (myslím i M$) a situace se stejně nezlepší :(. Já jsem zkoušel pár distribucí pro 64b a vždycky jsem se akorát otrávil, protože na tom byla spousta práce to nějak rozchodit a pak stejně člověk zamrzl na něčem co nebylo, nebo náhrada stála za ... . V současnosti přemýšlím zda naninstalovat 64b nebo 32b Ubuntu 7.04 a asi zkusím ten 32b.
64bit procesory se vyráběly především pro servery, až teď se nasazují na desktopy. To, že něco nejede, není problém HW, ale SW. To, že jsou problémy s 64bit Windows je problém čistě filmy Microsoft. To že nejede něco pod 64bit GNU/Linux, je bohužel problém "třetích stran", jako je Skype, Adobe's Flash Player a podobně. Pláčeš na špatném místě.

A pokud máš problémy, vždy můžeš na 64bit CPU provozovat 32bit OS. Další věc je, že stejně musí aplikace 64bit režim podporovat, to znamená, že rozdíl v rychlosti/výkonu mezi 32bit a 64bit desktopem nepoznáš, protože 99 % desktopových aplikací je pořád psáno pro 32bit CPU.
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

matlasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
64it nebo 32bit
« Odpověď #10 kdy: 07 Srpna 2007, 11:09:09 »
Ahoj všichni a teď zdravím především thiemela páč se mi intuitivně zdá ,že mi poradí / ale budu rád za všechny rady a nápovědy, samosebou /.Jsem začátečník  na ubuntu >>> nainstaloval jsem mnoho software přes synaptik+AX automatix / dle rad / ,ale stále ještě to po mě chce zasuvné moduly / takřka na většině WWW stránek ,nelze přehrát video z you tube, apod/.Hlásí to něco jako:neznámej modul ,instalace ruční...Když jdu dál,skoro vždy mě to navede k media flash player ... co mám dělat ,co ještě přiinstalovat resp.jak zjistit co mi v systému vlasně chybí??? Děkuji všem !M

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
64it nebo 32bit
« Odpověď #11 kdy: 07 Srpna 2007, 11:19:32 »
Citace: matlasek
Ahoj všichni a teď zdravím především thiemela páč se mi intuitivně zdá ,že mi poradí / ale budu rád za všechny rady a nápovědy, samosebou /.Jsem začátečník  na ubuntu >>> nainstaloval jsem mnoho software přes synaptik+AX automatix / dle rad / ,ale stále ještě to po mě chce zasuvné moduly / takřka na většině WWW stránek ,nelze přehrát video z you tube, apod/.Hlásí to něco jako:neznámej modul ,instalace ruční...Když jdu dál,skoro vždy mě to navede k media flash player ... co mám dělat ,co ještě přiinstalovat resp.jak zjistit co mi v systému vlasně chybí??? Děkuji všem !M
Tipuji, že máš 32bit Ubuntu. Jaký používáš prohlížeč? Pokud Firefox/Epiphany, tak běž sem:
http://www.adobe.com/shockwave/download/index.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash&P2_Platform=Linux
Stáhni si .tar.gz verzi, rozbal to a pak to pusť buď jako root a nainstaluj to, myslím, do /var/lib/mozilla, nebo jako obyč. uživatel a pak to nainstaluj, myslím do ~/.mozilla, ale střílím teď od boku.
Pokud používáš Konqueror (KDE), tak nainstaluj nspluginwrapper a pak ještě ten flash, ale přesný postup neznám :( .

Nicméně osobně místo Firefoxu doporučuji Swiftfox (Ubuntu používá balíčkovací systém Debianu) - tam by neměla být instalace flashe problém... Jinak Swiftfox lze bez problémů instalovat i na 64bit verzi Ubuntu s plnou podporou Flashe, ale tam je postup trochu jiný, než pro 32bit OS ;)
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

Václav Dvorský

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
64it nebo 32bit
« Odpověď #12 kdy: 14 Srpna 2007, 23:13:32 »
Asi týden zkušebně provozuji Kubuntu 7.04 64bit na C2D E4300 a dojem z toho mám docela dobrý. Mohu potvrdit, že neexistuje flash (což je problém firmy Adobe). Jinak všechno funguje vcelku uspokojivě. Není to tak "zažehlené" jako 32bit verze, ale čekal jsem to podle příspěvků v diskusích podstatně horší.

Ten počítač bude sloužit mámě na účetnictví (VMware). Z toho důvodu nakonec nainstaluji 32bit verzi, protože potřebuji 100% bezproblémový systém - přeci jen nechci při přechodu na Linux riskovat jakékoli poznámky k maličkostem.
Na 64bit jsem si vyzkoušel možnost přenositelnosti hostovaného operačního systému z 32bit na 64bit via VMware, přechod na 64bit v budoucnu tak bude snadný.

Pro sebe bych asi už zvolil 64bit, pro běžného uživatele je dnes IMHO lepší 32bit.

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
64it nebo 32bit
« Odpověď #13 kdy: 14 Srpna 2007, 23:39:11 »
Tak jak tedy? Má smysl si pořizovat 64-bitový systém jenom díky tomu, že mám 64-bitový procesor (tzn. pro svůj dobrý pocit), anebo to má i nějaké skutečně praktické výhody? Pokud jde jen o nějaké 30% zlepšení u specifických operací (video encoding) a jinak spoustu problémů navíc, proč bych měl to měl chtít? Na druhou stranu, je-li pak třeba systém celkově svižnější a (třeba, já nevím) nezahřívá se tolik procesor, sem s tím!

Neexistují třeba nějaké oficiální srovnání výkonu, testy? (Skandující dav: Chceme barevné grafy! Chceme barevné grafy!)

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
64it nebo 32bit
« Odpověď #14 kdy: 15 Srpna 2007, 07:59:15 »
Citace: dratenik
Tak jak tedy? Má smysl si pořizovat 64-bitový systém jenom díky tomu, že mám 64-bitový procesor (tzn. pro svůj dobrý pocit), anebo to má i nějaké skutečně praktické výhody? Pokud jde jen o nějaké 30% zlepšení u specifických operací (video encoding) a jinak spoustu problémů navíc, proč bych měl to měl chtít? Na druhou stranu, je-li pak třeba systém celkově svižnější a (třeba, já nevím) nezahřívá se tolik procesor, sem s tím!

Neexistují třeba nějaké oficiální srovnání výkonu, testy? (Skandující dav: Chceme barevné grafy! Chceme barevné grafy!)
Holt, to se budeš muset rozhodnout sám, zda-li 32-bit nebo 64-bit OS. Tak, jako většina lidí... Nikdo ti jednoznačnou odpověď nedá. Záleží, "co od toho očekáváš"...

Pokud jsi "BFU", tak si tam hoď 32-bit Ubuntu a nebudeš muset řešit problémy se Skype, Flashem, JavaRuntimeEnviroment a podobně. Pokud ti nevadí, že ti prostě něco nepůjde (Flash se dá řešit pomocí Swiftfoxu), tak si tam jednoduše hoď 64-bit Ubuntu a NEŘEŠ TO! :D
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

smoofy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
64it nebo 32bit
« Odpověď #15 kdy: 16 Srpna 2007, 11:44:59 »
Ahojky, myslím, že v dnešní době se stále na desktopový systém vyplatí pro obyčejného uživatele stále více 32b a to i na 64b procesory. Na výkonu to skoro nepoznáte při výkonu běžných aplikací a zajistí Vám to bezproblémový chod (v rámci možností ;) ).

Skeletonix

  • Host
64it nebo 32bit
« Odpověď #16 kdy: 16 Srpna 2007, 13:24:55 »
já jedu na 64b a zatím jediný potíž flash v firefoxu ... jinak všě ok

Linuxfan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
64it nebo 32bit
« Odpověď #17 kdy: 16 Srpna 2007, 22:05:28 »
Citace: Skeletonix
já jedu na 64b a zatím jediný potíž flash v firefoxu ... jinak všě ok
Chcel by som sa opytat uplne laicku otazku:
Vsetky ostatne aplikacie su pre 64-bit v tych istych verziach a v tom istom mnozstve ako pre 32-bit? (Napr. K3b, GIMP, OOo...)
Intel 2x2,8GHz; 1GB RAM; ATI Radeon X1300; 2xSATA Seagate; Kubuntu 9.04

oconor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
64it nebo 32bit
« Odpověď #18 kdy: 19 Srpna 2007, 10:28:24 »
Pro linuxfan:
zkusil jsi pouzit nspluginwrapper? Jsem si nainstaloval ten programek a pak uz slo jednoduse importovat do firefoxu flash plugin od adobe.

Skeletonix

  • Host
64it nebo 32bit
« Odpověď #19 kdy: 19 Srpna 2007, 11:16:05 »
jojo je téměř vše připraveno pro 64b ... ale můžeš si to ověřit kouknutím do repozitářů pro 64b či na stránky get deb.

---
nspluginwrapper jew fajn ... jen mi občas kvůli němu vytuhnou xka, tak ho spouštím jen když fakt potřebuji ... mno snad s příchodem W. Vista 64b brzy přijde 64b flash player :D

honorguard

  • Host
Re: 64bit nebo 32bit?
« Odpověď #20 kdy: 14 Března 2008, 00:13:31 »
zdravím,
do tohohle tématu už nikdo dlouho nepsal. Já mám 32bit systém a mám s ním problémy... Už jsem totálně zoufalý (vše by teoreticky mělo jít) a tak jsem se rozhodl že zkusím ještě 64bit verzi. Koukal jsem do tohoto threadu, jenže jsem si všiml že informace jsou už pěkně staré.
Tak se ptám - Jak je na tom 64bit Ubuntu dnes? Jak jsou na tom programy, výkony, a třeba Cedega a KDE4?

A pro Quakera:
Nemáš i Beryl pro Ubuntu 64? :-) :-)

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
Re: 64bit nebo 32bit?
« Odpověď #21 kdy: 15 Března 2008, 18:33:19 »
zdravím,
do tohohle tématu už nikdo dlouho nepsal. Já mám 32bit systém a mám s ním problémy... Už jsem totálně zoufalý (vše by teoreticky mělo jít) a tak jsem se rozhodl že zkusím ještě 64bit verzi. Koukal jsem do tohoto threadu, jenže jsem si všiml že informace jsou už pěkně staré.
Tak se ptám - Jak je na tom 64bit Ubuntu dnes? Jak jsou na tom programy, výkony, a třeba Cedega a KDE4?

A pro Quakera:
Nemáš i Beryl pro Ubuntu 64? :-) :-)

Ahoj,
já už 64bit Ubuntu používám přes rok a půl a kromě JAVA pluginu v prohlížeči (JRE) mi jede vše, co jsem zkoušel/potřeboval. Co se WINE týče, už dávno existují i balíčky pro 64bit distribuce. Navíc je zde (na torrentech :)) i komerční varianta WINE s názvem CrossOver od společnosti CodeWeavers. Cedegu zatím nepoužívám, ale už si na ni začínám brousit drápy :)
A KDE4... No... já bych to komentoval takto: "první z nového je vždy horší, než poslední ze starého"... Takže si ještě nějaký ten měsíc počkám, než bude KDE4 v takovém stavu, jako KDE3.5 ;)

Ale vše to jsou jen mé osobní zkušenosti a každý ti může říct něco jiného.

PS: "Běžný uživatel" (BFU) žádný rozdíl mezi 64bit a 32bit OS (téměř) nepozná. Jediný větší rozdíl z pohledu BFU je jen v tom, že 32bit OS (kernel) dokáže pracovat maximálně s 4GB fyzické paměti.
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

mr.hoob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: 64bit nebo 32bit?
« Odpověď #22 kdy: 17 Března 2008, 21:10:54 »
ja provozuju ubuntu gg na amd 64 s grafikou ati a bez problemu jsem rozchodil všechno co potřebuju i ten  flash :-) -- skype mi chodi 32 verze normalně ztažená z oficialnich stranek canoncialu a jedinej problem jsem mněl s ovladačema grafiky :-) nejsem žadnej linuxovej odbornik ale zvladl jsem to všechno rozhodit ke své uplné spokojenostije asi za tři dny. Je vidět že vývojaři udělali kus práce takže nevím proč nevyužívat celej potencial hw

honorguard

  • Host
Re: 64bit nebo 32bit?
« Odpověď #23 kdy: 17 Března 2008, 21:41:43 »
Už mám taky 64bit a v poho vše krom grafiky, ale ta neběžela ani na 32bit. Akorát mám trochu problém s KDE4 s jednim bugem, ale za ten si nejspíš můžu sám...
Kde jsi prosím vzal ten skype? Někde jsem ho vygooglil ale přeci jen bych radši ten z canonicalu...
Díky moc

charlie2806

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Re: 64bit nebo 32bit?
« Odpověď #24 kdy: 03 Dubna 2008, 14:42:23 »
Taky jedu na 64b a v poho.
3x PC

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.