Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Feisty Fawn - co vám ještě nefunguje? [vyřešeno]  (Přečteno 41069 krát)

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #25 kdy: 22 Března 2007, 13:55:35 »
Citace: Vojtin
Mam už asi týden nedodělanej upgrade na hotkey-setup, pořád hází chybu-zatim neřešim uvidíme časem. Jinak se zdá, že vše funguje a KONEČNĚ opravili chybu v totemu, že při maximalizaci a poté hejbnutí myši konečně korektně zmizí posuvník filmu.
A jak se Ti chová video při rotaci kostky?
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Vojtin

  • Host
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #26 kdy: 22 Března 2007, 16:54:30 »
Video se normálně přehrává na jedný straně kostky, můžu s ní točit a s filmem to nic neudělá.

LPK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 328
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #27 kdy: 23 Března 2007, 11:58:35 »
tak me napriklad nefunguje CEDEGA v EE funguje bez potizi a tady to vyplivne toto :

Citace
lpk@amdx2:~$ cedega
python: ../../src/xcb_lock.c:62: _XGetXCBBuffer: Assertion `((int) ((xcb_req) - (dpy->request)) >= 0)' failed.
Aborted (core dumped)
lpk@amdx2:~$
a i wine funguje nejak divne a celkove je par veci co mi jeste tak nejak nevoni a chybi ke spokojenosti ....
tradiční bordel + Nvidia :-)

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #28 kdy: 23 Března 2007, 15:11:06 »
Mě hrozně blbne Desktop Effects. Třeba Gedit se mi nezapne (nebo jenom nezobrazí) když to mám zaplnutý. Když to vypnu, gedit tam najednou je. Pak mi občas sám od sebe deformuje okna na zvláštní poměr stran a nic s tím nejde dělat.

Edit:

Teď mi prozměnu jde gedit,ale nezobrazí mi Firefox :) .Vypnu Desktop Effects aFF je tam a maximalizovanej :)Divný
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #29 kdy: 23 Března 2007, 16:55:58 »
Pokud mam zapnute desktop-effects (resp. GL-Desktop) a hibernuji na disk, tak po zapnuti je jen cerna obrazovka s kurzorem a nepomuze nic, nez tvrdy restart. Chova se tak s ruznymi verzemi nvidia bin. ovladacu i jadry. Holt bud vypinat, nebo si pockat, az s tim vyvojari neco udelaji.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

lyon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
    • http://www.pvfree.net
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #30 kdy: 24 Března 2007, 08:34:38 »
Prave jsem zkusebne nainstaloval Feisty a az na par drobnych, zde zminenych, problemu to funguje jiz celkem pekne.

Problem s nVidii a Compizem mam taky, pri prepnuti do konzoly a zpet mi zustane pouze kurzor a je nutne restartovat GDM. Neprisel jsem ovsem na to, jaky zpusobem zde rotovat kostku. Drive to fungovalo pres Alt+leve mysitko, ale to mi nyni nejde. Jsou aktualni klavesove zkratky nekde popsany?

EDIT: Cedega 5.2.10 funguje bez problemu (Air Assault2 , Live For Speed), ale samozrejme je nutne vypnout Compiz. Ten si jinak vezme podstatnou cast 3D vykonu.

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #31 kdy: 24 Března 2007, 19:24:56 »
Citace: cannibal
Třeba dnes při aktualizaci beryla mi najednou vyskočilo okno debconfu a chce po mě zadat nějaký číselný hodnoty. Dobrý je že vůbec nevím která bije a stejnak není kam ty čísla napsat (to pro případ, kdybych ten problém nějak pochopil)

http://img252.imageshack.us/img252/9053/snmek3ft8.png
taka Q .. .co to mas za ikonkovu temu? :)
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

LPK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 328
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #32 kdy: 26 Března 2007, 11:57:50 »
Citace: lyon
EDIT: Cedega 5.2.10 funguje bez problemu (Air Assault2 , Live For Speed), ale samozrejme je nutne vypnout Compiz. Ten si jinak vezme podstatnou cast 3D vykonu.
hmmmm, tak ja mam 5.1 a ta mi proste nefunguje v EE mi jede perfektne v DD taky a ve FF proste ani nahodou :(
tradiční bordel + Nvidia :-)

andrej

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 110
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #33 kdy: 26 Března 2007, 17:23:10 »
obcas mi mrzne firefox, vam tiez?
Desktop: Athlon X2 3800+, Nvidia 6200, Asus M2N-E, 3GB, Ubuntu 8.04
Notebook: IBM X31, Centrino 1.4, ATI Radeon Mobility, 512MB, Ubuntu 7.10, WinXP
Gateway: AMD Duron 1.6, 256MB, Ubuntu 6.06

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #34 kdy: 26 Března 2007, 18:24:06 »
čas od času zamrzne, ale i ve stabilní verzi ;)

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #35 kdy: 26 Března 2007, 19:17:40 »
Po dnešním updatu mě nefungujou nějaké skiny v KDE - a to ty pěknější. Setkali jste se s tím taky?

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #36 kdy: 26 Března 2007, 21:22:53 »
Citace: xodut
Po dnešním updatu mě nefungujou nějaké skiny v KDE - a to ty pěknější. Setkali jste se s tím taky?
Používam Keramik a tlačítka o ostatné menu sú zrazu také hranaté.
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

mbiba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #37 kdy: 27 Března 2007, 07:40:27 »
mě nefunguje pořád wifikarta s Ralinkem rt61... Edgy má blbej ovladač, Feisty Herd to pri startu ovladace vytuhlo hned pri bootu a v Feisty beta to vytuhne hned po vybrani site ze saznamu na dialogu kam se pise kod k siti, takze porad nic :-( v Dapperovi to slo bez rucni instalace.

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #38 kdy: 27 Března 2007, 12:36:04 »
Co se týče zmizení pěknějších témat KDE, tak ta mi při upgradu Qt knihoven zmizela. Odhodlal jsem se k upgradu na Feisty beta, a stalo se to, že mám ta pěknější témata zase zpátky. Zřejmě museli zjistit, že vypustili něco s kritickou chybou, tak to museli co nejdřív opravit.

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #39 kdy: 27 Března 2007, 12:43:49 »
V Ubuntu sa dá 3D Desktop naštartovať jedným kliknutím z menu (aspon to tak bolo v alfe). Ako sa dá jedným klikom to isté spraviť v Kubuntu? Ak sa to dá?
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

andrej

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 110
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #40 kdy: 28 Března 2007, 22:53:29 »
par dni som neopravoval veci pokazene aktualizaciami, momentalne mi nejde zvuk, nvidia driver, neprehra mi niektore formaty videa ktore pred tym sli a tato verzia bety gaimu je este viac bugova ako ta predosla, pri jabberi a ssl pripojeni uplne nepouzitelne
Desktop: Athlon X2 3800+, Nvidia 6200, Asus M2N-E, 3GB, Ubuntu 8.04
Notebook: IBM X31, Centrino 1.4, ATI Radeon Mobility, 512MB, Ubuntu 7.10, WinXP
Gateway: AMD Duron 1.6, 256MB, Ubuntu 6.06

Pavel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #41 kdy: 29 Března 2007, 13:22:20 »
Mě jenom nehorázně štve, že nefunguje restart grafickyho prostredi (GNOME) pres klasicky ctrl+alt+backspace a dokonce ani obycejny odhlaseni, proste naskoci cerna obrazovka a konec
Nepropadejte panice!

LABE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
    • PĚTATŘICÁTNÍCI
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #42 kdy: 02 Dubna 2007, 20:45:56 »
Mě po upgradu na FF běží rozlišení obrazovky maximálně 1024x768 a 60Hz . V EE to běželo ok 1280x1024 , 75 Hz . Povolil jsem nesvobodný ovladač a nic . Tak jsem stahnul ovladač z Ati ( mám Radeon 9800Pro ) s příponou run. Dal jsem spustit v Terminálu , rozbalila se instalace , vše ok a stejně mi to neběží. Tak nevím , co dělám blbě ... , nebo jestli to prostě pod FF nepoběží , jak potřebuju.
LABE
běžný uživatel Ubuntu, Mintu a naštěstí již jen pracovně případně nouzově  Windows
Admin https://www.petatricatnici.eu/

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #43 kdy: 02 Dubna 2007, 20:50:46 »
A máte to požadované rozlišení zapsané v xorg.conf?

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #44 kdy: 02 Dubna 2007, 21:55:28 »
Citace: Astro
Mě jenom nehorázně štve, že nefunguje restart grafickyho prostredi (GNOME) pres klasicky ctrl+alt+backspace a dokonce ani obycejny odhlaseni, proste naskoci cerna obrazovka a konec
To funguje a mělo by to fungovat!

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #45 kdy: 03 Dubna 2007, 10:11:05 »
WIFI:
Na NTB mi přestala jen wifi karta kterou jsem tak pracně pře widlácký ovladač a tuny návodů nainstaloval :) ...sice svítí, ale nefunguje. A navíc už nejde ani vypnout přes přednastavené klávesy.

INKSCAPE:
absolutnně nelze pracovat. Nevím čím to je, ale cokoli nakreslím to se prostě nezobrazí. Pouze prázdná vrstva

INSTALACE NA PC:
nelze vůbec přejít na novou verzi z 6.10 na 7.04 :(
Kód: [Vybrat]
Chyba během aktualizace:
Nastala chyba během aktualizace. Toto je obvykle způsobeno chybou síťového připojení. Prosím zkontrolujte své připojení k síti a zkuste to znovu.
--------------------------
Failed to fetch http://albertomilone.com/drivers/edgy/nonlegacy/32bit/binary/Packages.gz 404 Not Found
Což je blbost a síť je bez problémů ...už mi to dělá tak týde (snad 20 pokusů)
Nevíte poradit alespoň s jedním problémem? Nebo nesetkal se s němi někdo už?
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #46 kdy: 03 Dubna 2007, 10:12:16 »
Citace: Astro
Mě jenom nehorázně štve, že nefunguje restart grafickyho prostredi (GNOME) pres klasicky ctrl+alt+backspace a dokonce ani obycejny odhlaseni, proste naskoci cerna obrazovka a konec
Mám na NTB stejný problém. Což je docela blbé. Aby se přihlásil nový uživatel, tak musím restartovat celý systém :(
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #47 kdy: 03 Dubna 2007, 16:53:02 »
Upgradoval jsem dnes ráno. Všechno šlape (i Beryl) až na ntfs 3g. Po rebootu se mi nemountly NTFS partion. Nevíte co s tím? je vůbec ntfs 3g pro Feistyho? Díky
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

houdek.z

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #48 kdy: 03 Dubna 2007, 17:53:24 »
Mam Acer 3023WLmi a zda se ze vetsina jede po upgrade z Edgyho. Jedinej problem vidim v ovladacich pro ATI X700 (s tim nic nenadelam - no composite extension, ale aspon uz se nekona vytuh pri odhlasovani) a v ovladacich pro WIFI - bcm43xx pres fwcutter a wl_apsta.o stale spatne podporuji WPA enterprise. Podarilo se mi pouze jednou pripojit na eduroam na ČVUT (To znamena mirny pokrok oproti Edgy nebo nahoda). WPA personal jede bez problemu.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #49 kdy: 03 Dubna 2007, 18:19:44 »
Citace: Starejbar
Upgradoval jsem dnes ráno. Všechno šlape (i Beryl) až na ntfs 3g. Po rebootu se mi nemountly NTFS partion. Nevíte co s tím? je vůbec ntfs 3g pro Feistyho? Díky
Ntfs-3g a beryl má Feisty už normálně ve svých repozotářích, netřeba instalovat odjinud. Ntfs snadno připojíš po instalaci balíku ntfs-3g a ntfs-config. Problém s ntfs-3g však nastane, pokud se nekorektně ukončí windows (výpadek elektřiny, pád widlí apod.), nebo se mi podařilo zrušit ntfs kopírováním velkého souboru (dvd.iso) z linuxu. Pak se už ntfs-3g nepřipojí. Balík ntfs-config navrhuje možnosti nápravy (většinou chkdsk /f ve windows, nebo ntfsfix z balíku ntfsprogs), podle mých krátkých zkušeností s tím však přibližně v jednom případu ze tří nelze udělat nic.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.