Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pár užitečných nastavení registrů pro Wine  (Přečteno 2389 krát)

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Pár užitečných nastavení registrů pro Wine
« kdy: 08 Října 2010, 01:38:58 »
Dávám k dobru pár užitečných nastavení pro Wine, které mi značně zpříjemnily práci s tímto pozoruhodným kouskem software. První dvě možná budete znát, to třetí jsem osobně dobyl v potu tváře včera. Pokud někdo máte nějaké další tipy, sem s nimi; časem by se daly ty nejužitečnější přidat třeba i na wiki.

Všechny soubory s nastavením registrů (.reg) je možno naimportovat v regeditu (Alt+F2, napsat „regedit“, Enter) nebo jednoduše v příkazové řádce pomocí „regedit cesta/soubor.reg“

Vypnutí XRandRu
XRandR je rozšíření grafického serveru X.Org umožňující nastavení rozlišení a orientace jednoho či více displejů za běhu. Pokud vám Wine aplikace startují podezřele dlouho, nebo při jejich startu obrazovka dokonce poblikává (zejména na grafických kartách od Intelu), pomůže vypnutí jeho používání ve Wine: disable_xrandr.reg

„Plochý“ vzhled nabídek
Pokud se vám stejně jako mně nelíbí „3D“ vzhled nabídek (menu), který zejména s tmavými tématy působí ve Wine nepěkně, můžete jej snadno změnit na oldschool „plochý“ vhled – tak jako to bylo neblahé paměti ve Windows 3.1x: flat_menus.reg, návrat do původního stavu: 3d_menus.reg. Ostatně porovnejte sami na obrázku.

Otevírání souborů .pps(x) v PowerPoint Viewer 2007
Také vás mrzí, že všechny ty krásné a hodnotné prezentace v PowerPointu kterými vás pravidelně zavalují vaši kolegové a přátelé se zobrazují v OpenOffice.org Impress bez veselých animací a podmanivého hudebního doprovodu? Nainstalovali jste si tedy pro plnohodnotný zážitek MS PowerPoint Viewer 2007 do Wine a nyní vám s ním nejdou asociovat .pps(x) soubory tak, aby se automaticky otevíraly přímo v něm? Nezoufejte více! Po mnoha útrapách a dobrodružstvích s registry jsem speciálně pro vás zjednal nápravu: open_pps-ppsx.reg. Výchozí aplikaci pak nastavíte ve vlastnostech souboru.

Přeji hezké chvilky se software pro Windows na Linuxu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.