Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tipy pro Mplayer  (Přečteno 6724 krát)

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Tipy pro Mplayer
« kdy: 29 Dubna 2007, 02:17:06 »
Můj oblíbený přehrávač videí je Mplayer. Jeho verze s GUI (gmplayer) mi však svým ovládáním příliš nevyhovuje, dávám přednost "holému" oknu mplayeru s pár vylepšeními. Třeba se někomu budou taky hodit.

Pár základních nastavení, hlavně pro titulky (je třeba mít nainstalovaný balík msttcorefonts):

~/.mplayer/config
Kód: [Vybrat]
input=conf=input.conf
vo=xv
subcp=cp1250
subfont-text-scale=4
font=/usr/share/fonts/truetype/msttcorefonts/Arial_Bold.ttf
Fullscreen pravým tlačítkem:

~/.mplayer/input.conf
Kód: [Vybrat]
MOUSE_BTN2 vo_fullscreenPokud jsou k filmu titulky (stejného jména), automaticky přidá dolů černý okraj, do kterého je umístí. Titulky pak tolik nezasahují do obrazu (vhodné pro širokoúhlé filmy). Když titulky nejsou, nepřidává nic (vhodné pro domácí videa a TV ripy ve formátu 3:4, které by přidaný okraj zbytečně omezoval).

/usr/bin/mplayer-autoexpand
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
movie="`dirname "$1"`/`basename "$1" .avi`"
[ -r "$movie.srt" -o -r "$movie.sub" ] && option="-vf expand=0:-100:0:50"
mplayer $option "$1"
Souboru je třeba přidělit práva k spouštění (sudo chmod +x /usr/bin/mplayer-autoexpand) a asociovat s ním *.avi soubory.

Není to samozřejmě žádný velký zázrak, ale značně to usnadňuje život. :)
Jakékoli připomínky a postřehy jsou srdečně vítány.
« Poslední změna: 12 Ledna 2008, 22:51:04 od Anna Taliánová »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Tipy pro mplayer
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2007, 07:36:01 »
Ak chcete aby sa vam filmy spustali automaticky po vlozeni v gmplayer zadajte do system-predvolby-vyberatelne zariadenia a media-multimedia-video dvd disky prikaz
gmplayer dvd://

Skiny pre gmplayer
http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html
Instalacia skin-u rozbalte stiahnuty subor napr. PowerPlayer-1.1.tar.bz2 a adresar PowerPlayer nakopirujte do skryteho adresara vo svojom priecinku .mplayer/skins
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Tipy pro mplayer
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2007, 13:15:37 »
Ja tu mám pre Vás  návod ako nastaviť titulky pre slovenské a české kódovanie:

1. Spustíme Mplayer. Klikneme pravým tlačidlom, vyberieme Nastavenia (Preferences)[/i]

2. Záložka Subtitles & OSD: Tak tu si vyberieme v poli Encoding typ kódovania v ktorom sú titulky. Väčšinou (skoro vždy) to je: Slavic/Central European Windows (CP1250)

3. Záložka Font: Tu máme možnosť si vybrať aký chceme používať font. Fonty nájdeme v tejto zložke: /usr/share/fonts/ a vyberieme si ktorý sa nám zdá byť najvhodnejší.
Pole Encoding: Tu volíme v akom kódovaní je písmo a nie titulky! Takže zvolíme Unicode.
Posuvníkom Text Scale si meníme veľkosť písma.

4. Hotovo. Poprípade reštartujeme Mplayer.
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

kyberhajzl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
    • http://spajk.bloguje.cz
Tipy pro mplayer
« Odpověď #3 kdy: 22 Července 2007, 17:48:03 »
a neíte někdo jak posunout titulky?funguje mi pouze posun klávesou y/z,když je chci posunout na druhou stranu (x) nic se neděje.díky :)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Tipy pro mplayer
« Odpověď #4 kdy: 28 Září 2007, 11:44:47 »
Citace: kyberhajzl
a neíte někdo jak posunout titulky?funguje mi pouze posun klávesou y/z,když je chci posunout na druhou stranu (x) nic se neděje.díky :)
Ve slozce /home/"vas ucet"/.mplayer/ vytvorte soubor input.conf a do neho napiste:
y sub_delay +0,100
x sub_delay -0,100
nebo jakykoliv jiny cas.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.