Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HW problémy - Lubuntu  (Přečteno 992 krát)

Fucza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
HW problémy - Lubuntu
« kdy: 07 Srpna 2014, 19:02:38 »
Zdravím.
Mám poskládaný počítač ze starších částí - teda nic moc výkon, mám nainstalované lubuntu (poslední) a krátce po zapnutí (do několika minut) se to celé zasekne. Myš, obraz a nelze nic než restartovat. Díval jsem se, zda v lubuntu není nějaký nástroj na kontrolu HW, ale nic moc najít nemůžu. Problém byl i s detekcí jednotlivých HW součástí - jeden zapojený HDD vůbec nevidí - ramky nepoznám z najíždění biosu, jestli a kolik jich detekuje. Poradte, jak dál. Díky.

Fucza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:HW problémy - Lubuntu
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2014, 15:42:43 »
Nikdo neporadí jak to PC otestovat? Něco jako HW Monitor pro Windows? Nic jsem v centru pro Ubuntu nenašel. Pěkně to naštve,když půl hodiny něco děláte a pak jediná možnost, když se sekne myš a obraz celý se zastaví, vy tu práci na monitoru vidíte, ale jediné, co můžete udělat je natvrdo PC restartovat. Snažím se samozřejmě ukládat, ale v některých programech to nejde.Díky.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:HW problémy - Lubuntu
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2014, 15:48:55 »
Samozřejmě i takový program pro Linux existuje. Jmenuje se Hwinfo - "hwinfo je nástroj pro detekci hardwaru, který se běžně používá v Linuxu."
Buď vyhledat a nainstalovat v Synapticu nebo pomocí
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install hwinfo
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
HW problémy - Lubuntu
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2014, 15:53:58 »
Celkom zaujímavý článok je tu
Len to je cez príkazový riadok.
A ďalšie alternatívy sú popísané tu
« Poslední změna: 11 Srpna 2014, 19:20:20 od vxmery »
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.