Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Heslo po aktualizaci na 14.04  (Přečteno 10967 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #25 kdy: 14 Srpna 2014, 22:07:18 »
Ahoj, mam stejny problem... kdyz jsem dala ctrl+alt+f1 zadam login a password,ale pise mi to,ze heslo neni spravne.. i kdyz vim,ze je ok.. prosim,poradte mi... diky moc...  jo,a kdyz jsem to chtela preinstalova z flashky.. tak mi to tu flashku vubec nebere...
Pokud píšete číslice na numerické klávesnici, tak musíte vypnout numlock tak, aby zhasl a znovu se rozsvítil. Já musím stisknout 3X.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #26 kdy: 14 Srpna 2014, 22:15:36 »
hele myslim že nemá udělanej účet roota kolegové takže bych doporučil si ho udělat tímto způsobem když budeš mít před sebou přihlašovací obrazovku tak zmáčkni ctrl+alt+F1 a napiš jméno např já se na ubuntu jmenuju Benjamín Peraus a píšu benjamin ty se například jmenuješ Petr Rosak tak píšeš rosak prostě 1. jméno bez háčků a čárek...
Zatím jsem teda neupgradoval na 14.04, jestli se to bude chovat podobně, ale s tím jménem a loginem nemáš pravdu, záleží jak si kdo zvolil při prvotní instalaci. Já mám např. login úplně jiný.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #27 kdy: 15 Srpna 2014, 00:13:57 »
Ahoj, mam stejny problem... kdyz jsem dala ctrl+alt+f1 zadam login a password,ale pise mi to,ze heslo neni spravne.. i kdyz vim,ze je ok.. prosim,poradte mi... diky moc...  jo,a kdyz jsem to chtela preinstalova z flashky.. tak mi to tu flashku vubec nebere...
Pokud píšete číslice na numerické klávesnici, tak musíte vypnout numlock tak, aby zhasl a znovu se rozsvítil. Já musím stisknout 3X.
Já myslím, že není potřeba 3x... Pokud je numlock zapnutý při instalaci, stačí při přihlašování ho zapnout a mělo by to jít normálně. Ale co koukám zde na fóru, tak to asi není normální nebo je chyba někde jinde...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #28 kdy: 15 Srpna 2014, 00:46:46 »
Ahoj, mam stejny problem... kdyz jsem dala ctrl+alt+f1 zadam login a password,ale pise mi to,ze heslo neni spravne.. i kdyz vim,ze je ok.. prosim,poradte mi... diky moc...  jo,a kdyz jsem to chtela preinstalova z flashky.. tak mi to tu flashku vubec nebere...
Pokud píšete číslice na numerické klávesnici, tak musíte vypnout numlock tak, aby zhasl a znovu se rozsvítil. Já musím stisknout 3X.
Já myslím, že není potřeba 3x... Pokud je numlock zapnutý při instalaci, stačí při přihlašování ho zapnout a mělo by to jít normálně. Ale co koukám zde na fóru, tak to asi není normální nebo je chyba někde jinde...
Nene, jde čistě jen o proceduru, kterou popsala dotyčná. V mém případě musím stisknout 3x - jsem v grafickém prostředí a svítí mi numlock, přepnu se do konzole ctrl+alt+f1 a numlock stále svítí. Numerická klávesnice však nepíše čísla, ale pomocí šipek posouvá blikající kurzor po monitoru. Takže musím stisknout 2x numlock, aby zhasl a napotřetí aby se rozsvítil, pak můžu psát čísla. Dělá mi to takhle na více systémech, aktuálně na 12.04, ale myslím že poprvé jsem si toho všiml v 10.04. Možná to není chyba, ale vlastnost, člověk má bejt furt ve střehu a ne chrápat, že jo:).

Vzhledem ke slohu je čas jít na kutě.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

JungleJane

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #29 kdy: 16 Srpna 2014, 13:22:19 »
Ahoj,vim,ze byl numlock vypnuty..Pri zadani hesla jsem ho vzdy zapla a heslo napsala,. Po zmene hesla dle jednoho navodu ve vlaknu ta sama situace.. nepodarilo se mi tam prihlasit.. reinstalace mi nejde.. flashku to nebere.. pred cd reinstalaci nemuzu udelat,mechanika zlobi...Nevite nekdo jeste o nejake rade co a jak? Widle nechci instalovat.. :) diky moc,J.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #30 kdy: 16 Srpna 2014, 19:29:41 »
Ahoj,vim,ze byl numlock vypnuty..Pri zadani hesla jsem ho vzdy zapla a heslo napsala,. Po zmene hesla dle jednoho navodu ve vlaknu ta sama situace.. nepodarilo se mi tam prihlasit.. reinstalace mi nejde.. flashku to nebere.. pred cd reinstalaci nemuzu udelat,mechanika zlobi...Nevite nekdo jeste o nejake rade co a jak? Widle nechci instalovat.. :) diky moc,J.
No, pokud ti zlobí mechanika, nenainstaluješ přes ni asi vůbec nic, tedy ani windows. Jak to,že ti nebere flešku? To byl NB skoupeným linuxem? Někdo mi tady tvrdil, že nezmění svoje heslo ani přes liveCD. Čemuž nevěřím, přes chroot to jít musí - pouze pokud by byl instalovaný systém 32bitový a instalovaný systém 64bit a naopak. Pak by to nešlo. Zkus tento návod a pokud ti něco nepůjde, vyfoť to a vraž sem. Z prohlášení "Tohle mi nefunguje/vůbec to nepomohlo" se toho moc poznat nedá, přitom stačí obvykle překlep a v konzoli vykoukne "no such file or directory", místo toho aby se "něco" skutečně provedlo. Potřebuješ ovšem funkční bootovací flashkjz a pře startu NB vybrat flešku jako první bootvací zařízení.

Místo "geek" psát svoje uživatelské jméno.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

vze

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #31 kdy: 16 Srpna 2014, 20:32:31 »
Ahoj,
tak jsem taky skončil se 14.04 na nemožnosti se přihlásit. Vyřeším to novou instalací, ale mám problém- zapoměl jsem zálohovat nějaká data. Existuje možnost prostřednictvím live verze kopírovat data z HDD ? Svoje původní data vidím, ale hlásí mi to že nemám oprávnění kopírovat :(. Může mi někdo poradit ? Děkuju. V.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #32 kdy: 16 Srpna 2014, 22:03:03 »
Pokud byl disk při první instalaci rozdělený na systémový / a domovskou složku /home pak není problém přeinstalovat systém bez ztráty dat. Jinak to problém je...
Jinak z liveCD lze normálně data z Home kopírovat na externí disk, pokud ne, bude tam někde zádrhel při mountování a v právech zápisu.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

vze

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #33 kdy: 16 Srpna 2014, 22:25:01 »
Původní instalace byla standartní z live USB, tak nevim :(.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #34 kdy: 16 Srpna 2014, 23:48:00 »
Tak jsem právě upgradoval na 14.04.1 z 12.04.4 a žádný problém s heslem jsem neměl. Po restartu se mi automaticky přihláseil, ale nenaběhl panel, tak jsem zabil xserver a přihlásil se znovu. Nyní vše běží.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

JungleJane

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #35 kdy: 17 Srpna 2014, 03:36:54 »
Ahoj,po velke snaze a usili ubuntu naistalovano a vse v poradku... vzala jsem jinou flashku,stahla jsem to primo z ang.stranek ubuntu a problem se vyresil... jupii.. diky moc za pomoc... j.

vze

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #36 kdy: 17 Srpna 2014, 15:30:59 »
Tak sláva, konečně mám 14.04.  Nešlo nijak nabootovat, ani ruční upravení grubu nefungovalo. Pomohlo mi až vytvoření USB disku boot repair, viz: https://launchpad.net/boot-repair

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #37 kdy: 17 Srpna 2014, 22:25:43 »
Tak výborně, no. Akorát jste asi o něco přišli, pokud jste se opravdu nemohli dostat do svých složek. Zajímala by mě příčina, protože přeinstalování systému, do kterého se nemohu zalogovat je trochu nestandardní oprava.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

cipisek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #38 kdy: 19 Srpna 2014, 21:16:25 »
Zdravím po dlouhé době mám problém s Linuxem. Při povýšení Kubuntu  z 12.05 na 14.05 kdy aktualizace proběhla podle všeho v pořádku se ale nemůžu přihlásit. po zadání Hesla mi to Vyhodí toto:

COULD NOT START D- BUS
CAN YOU CALL qdbus?

netuším co s tím? děkuju  ;)
 Píše se tady o přeinstalaci. ale nikde jsem něco jako Reinstall nenašel.

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #39 kdy: 20 Srpna 2014, 06:01:31 »
je to bug . rieši sa to vo všeobecnosti tu
spusti terminal ( ctrl+alt+F2 ) a
treba upraviť v subore /usr/bin/startkde riadok :
Kód: [Vybrat]
alias qdbus="QT_SELECT=qt4 qdbus" # vymazať dvojité úvodzovky


alias qdbus=QT_SELECT=qt4 qdbus

alebo presnejšie tu

Kód: [Vybrat]
alias qdbus="QT_SELECT=qt4 qdbus"  # riadok upraviť na


alias qdbus="QT_SELECT=qt4; qdbus"

pokiaľ dostaneš hlášku
Kód: [Vybrat]
qdbus: could not exec '/usr/lib/x86_64-linux-gnu/qt4/bin/qdbus': No such file or directory
 a maš 64 bit  distro , treba ešte vytvoriť odkaz na na knižnicu qdbus, ktora je asi 32 bit
Kód: [Vybrat]
sudo mkdir /usr/lib/x86_64-linux-gnu/qt4/bin
sudo chmod a+rx /usr/lib/x86_64-linux-gnu/qt4/bin
sudo ln -s /usr/lib/i386-linux-gnu/qt4/bin/qdbus /usr/lib/x86_64-linux-gnu/qt4/bin/qdbus

cipisek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #40 kdy: 20 Srpna 2014, 08:47:32 »
Děkuji za Radu. Jenže se nemohu ani dostat do složky /usr/bin/startkde.
Píše mě to následující:
martin@martin -system -product-name:ˇ$ /usr/bin/startkde $ DISPLAY is not set or cannot connect to the x server.
 takže jsem se nehnul z místa. mám 64bitové distro a i předcházející 12.04 bylo 64bit  systém jsem povyšoval z 12.04 na 14.04 a při instalaci se mě to dotazovalo jestli zachovat původní souubory s nastavením nebo přepsat novýma. zvolil jsem zachovat původní, možná tam je problém?

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #41 kdy: 20 Srpna 2014, 20:14:08 »
sakra , ten súbor musíš editovať v textovom editore ... napr.  vi , nano ... ale doporučujem ti naistalovať mc   (Midnight Commander) , tam je to najjednoduchšie .

cipisek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re:Heslo po aktualizaci na 14.04
« Odpověď #42 kdy: 22 Srpna 2014, 20:31:33 »
dobře. zkusím to. půjde to nějak Editovat z Live cd? jiné řešení mě nenapadá. z widlí se do Linuxu nedostanu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.