Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vychází Google Chrome  (Přečteno 40007 krát)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Vychází Google Chrome
« kdy: 02 Září 2008, 11:50:20 »
Dnes vychází nový web browser Chrome od Google. Zde je komiks o tom, jak Chrome pracuje a jakou má filozofii. Potěšující je, že je OpenSource a má za sebou velikou společnost.

Bohužel, zatím vychází pouze verze pro Windows, na Linuxové a Macovské se prý zatím ještě precuje.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #1 kdy: 02 Září 2008, 11:58:06 »
No, mně to zas ani tak moc netěší, od Googlu toho je docela dost a já už se používání jejich služeb snažím trochu omezovat. Už to začíná být typický gigant co chce všechno...
Navíc v extrémním případě, pokud by se chrome dostatečně rozšířil, by to mohlo do značné míry znamenat i problémy pro Firefox ( a já jen budu doufat že mi Opera pokud možno vydrží co nejdéle).

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2008, 11:59:23 »
Souhlasim s wolfem, už se cpe Google taky všude...
Xubuntu 12.04

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #3 kdy: 02 Září 2008, 12:37:19 »
To je sice pravda ze se google cpe vsude ale mam pocit ze to dela takovou nenasilnou formou. je rozdil v zpusobu jak se cpe vsude google a M$ .... pro me je google stale zaruka kvality
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

wam]Spider007

  • Host
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #4 kdy: 02 Září 2008, 13:43:44 »
ja som skalny firefoxak, takze nejaky chrome mi je sum a fuk :D

edit: navyse urcite nepotesia web developerov, ktori budu mat robotu navyse s optimalizaciou na dalsi browser nedodrzujuci standardy
« Poslední změna: 02 Září 2008, 13:47:54 od wam]Spider007 »

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #5 kdy: 02 Září 2008, 13:51:12 »
Fire fox je super ale chrome muze byt docela silnou konkurenci preci jenom ho bude google podporovat a uz v minulosti google dokazal co vse svede takze se mame vcel;ku na co tesit..
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #6 kdy: 02 Září 2008, 14:00:37 »
no mně to přijde docela zajímavý... až bude Linuxová verze, určitě to vyzkouším... sice jsem spokojenej s Operou, ale proč nevyzkoušet novou věc, že...  ;)
je fakt že z googlu se stává docela gigant, ale jak říká stet, oproti M$ je to opravdu piánko... prostě když to chci, tak to mám, když ne, tak nemám...
ne jak blbý windows...  >:(
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #7 kdy: 02 Září 2008, 14:08:35 »
Spíš si uvědomte, odkud má Mozilla Foundation 90% příjmů (provize z vyledávání na Google) a zda tomu tak kvůli možnému vývoji situace musí být i v budoucnu.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #8 kdy: 02 Září 2008, 14:14:17 »
No, přiznám se, že jsem nečekal tolik "negativních" reakcí - přeci jenom bychom měli být rádi za každý open-source projekt. Já v tom vidím šanci, že se objeví opravdu moderní a rychlý prohlížeč (možná, že se zklamu, možná ře budu překvapen).
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #9 kdy: 02 Září 2008, 14:15:27 »
Za pár let asi bude popularizovat prohlížeč než Firefox  :-\
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #10 kdy: 02 Září 2008, 14:21:15 »
U mě je ta reakce dána tím, že google už dávno nevnímám jako "tu hodnou" společnost. Google který se snaží pohltit všechno, ale velmi často to skončí ani ne na půl cesty, který prohlašuje že soukromí na internetu už dávno neexistuje a má největší databázi často i velmi osobních informací o velké části uživatelů na internetu...
Nehodlám ho ještě přikrmovat daty z prohlížeče.

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #11 kdy: 02 Září 2008, 14:51:34 »
za chvilku to snad nebude počítač=windows a internet=google...
Xubuntu 12.04

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #12 kdy: 02 Září 2008, 15:15:52 »
Soráč za drsná slova, ale z tohoto vlákna mám pocit, že jsem se ocitl na fóru linuxových pomatenců ...

EDIT: Výrazy "hodné a zlé společnosti", to už zavání skoro třídním bojem.
« Poslední změna: 02 Září 2008, 15:25:56 od EuGenio »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Miki22

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #13 kdy: 02 Září 2008, 15:37:56 »
Ktora spolocnost sa nepokusa pohltit co najviac ked na to ma?
Ono pokial to bude k svetu, nech to len pride, ked nie zanikne, alebo bude podporovane len googlom.
HP nx7300; Intel C2D T5500; 2GB RAM; Intel i945                      
PC AMD Athlon 2500+; 2GB RAM; nForce2; GeForce FX5700

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #14 kdy: 02 Září 2008, 16:26:13 »
Můžu být spoustu věcí, ale fanatik určitě ne. Tím hodnocením společností reaguji na obecné povědomí, kdy si většina lidí každou firmu nějak klasifikuje a hodnotí. Je to krásně vidět například na mnoha blozích. A třeba Google sám se dlouhou dobu takhle sám prezentoval, bylo to i jeho motto.

Že se každá velká firma v současné době chová stylem urvat co nejvíc samozřejmě vím a nelíbí se mi to. Dělají to všechny, i ty co se navenek snaží prezentovat "jinak". Jenže není v mé moci s tím v podstatě cokoliv dělat, tak se je snažím alespoň pokud možno nepodporovat. Sice to není moderní, ale prostě uznávám jiné hodnoty než jen zisk a peníze a myslím si že je to špatná cesta která může špatně skončit. To jsem ale dost odbočil.
A asi se zas půjdu projít ven, je tam pěkně a už jsem dlouho nic pěkného nevyfotil  :)

wam]Spider007

  • Host
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #15 kdy: 02 Září 2008, 16:33:41 »
EuGenio co si ty osobne od noveho prehliadaca slubujes? Konkurenciu?
Ja osobne v tom vidim len nejaku snahu googlu byt zacleneny v kazdej oblasti ?internetu? aspon trochu. O chvilu mozeme cakat OS Google. A ako som uz pisal, v pripade, ze sa rozsiri, tak to len urobi vrasky vyvojarom webu.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #16 kdy: 02 Září 2008, 16:36:09 »
A třeba Google sám se dlouhou dobu takhle sám prezentoval, bylo to i jeho motto.
Ale no tak. Tohle přeci nemyslíš vážně? Tomu se říká reklama!

A že je to všechno kůli zisku? Někdo přeci vývojáře platit musí (i když vyvíjejí open source). Jsou to lidské bytosti as musí jíst, pít, platit účty, atd. Vždyť za každou větší linuxovou distribucí (i za ubuntu) je nějaká komerční firma, která se snaží urvat co nejvíc. A netvrďte mi, že by v Canonicalu (RedHatu, Novellu) nedali kdovíco za to, aby se v podvědomí lídí usadilo Linux=Ubuntu (RedHat/Fedora, SUSE/OepnSUSE).
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #17 kdy: 02 Září 2008, 16:42:30 »
EuGenio co si ty osobne od noveho prehliadaca slubujes? Konkurenciu?
Ja osobne v tom vidim len nejaku snahu googlu byt zacleneny v kazdej oblasti ?internetu? aspon trochu. O chvilu mozeme cakat OS Google. A ako som uz pisal, v pripade, ze sa rozsiri, tak to len urobi vrasky vyvojarom webu.
No a? Co si slibovala Mozilla od vydání Firefoxu? proč vznikla Opera? Co si sliboval Canonical od vydání Ubuntu? Není snad z každého druhého vyjádření linuxových osobností vidět snaha "protlačit" linux do každého počítače/zařízení?

A co si slibuju? Možná, se objeví moderní opensource prohlížeč. Bude další konkurence pro IE. A že budou mít vývojáři webu těžkou hlavu? Co by chtěli? Jeden jediný prohlížeč pro povinně všechny? Nebo jenom dva? Nebo tři a dost?
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

wam]Spider007

  • Host
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #18 kdy: 02 Září 2008, 16:55:40 »
EuGenio co si ty osobne od noveho prehliadaca slubujes? Konkurenciu?
Ja osobne v tom vidim len nejaku snahu googlu byt zacleneny v kazdej oblasti ?internetu? aspon trochu. O chvilu mozeme cakat OS Google. A ako som uz pisal, v pripade, ze sa rozsiri, tak to len urobi vrasky vyvojarom webu.
A že budou mít vývojáři webu těžkou hlavu? Co by chtěli? Jeden jediný prohlížeč pro povinně všechny? Nebo jenom dva? Nebo tři a dost?

to samozrejme nie, prehliadacov nech je trebars aj 1000 ak budu vsetky dodrziavat normy etc. Prehliadace by si mali konkurovat vo funkciach, rychlosti a ergonomii ale nie vo vykreslovani stranok...to by mali robit vsetky rovnako (viem utopia, ale co uz)...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #19 kdy: 02 Září 2008, 16:58:36 »
U mě je ta reakce dána tím, že google už dávno nevnímám jako "tu hodnou" společnost. Google který se snaží pohltit všechno, ale velmi často to skončí ani ne na půl cesty, který prohlašuje že soukromí na internetu už dávno neexistuje a má největší databázi často i velmi osobních informací o velké části uživatelů na internetu...
Nehodlám ho ještě přikrmovat daty z prohlížeče.
Mam pocit, ze vam vadi, ked je niekto uspesny. Google toho urobil pre uzivatela strasne vela a ja rad vyuzivam to, co mi poskytuje - vcetne programov (napr. Picassa). Zatial vsetko, co Google vydal, bolo kvalitne a prepracovane - a zatial Google odo mna ako od uzivatela netahal prachy. Takze sa na Chrome tesim a myslim, ze to bude kvalitny prehliadac. FF je vyborny, ale pokial bude este nieco lepsie, tak budem pouzivat to! 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #20 kdy: 02 Září 2008, 17:13:29 »
>>hase:Dík.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #21 kdy: 02 Září 2008, 17:27:35 »
U mě je ta reakce dána tím, že google už dávno nevnímám jako "tu hodnou" společnost. Google který se snaží pohltit všechno, ale velmi často to skončí ani ne na půl cesty, který prohlašuje že soukromí na internetu už dávno neexistuje a má největší databázi často i velmi osobních informací o velké části uživatelů na internetu...
Nehodlám ho ještě přikrmovat daty z prohlížeče.
Mam pocit, ze vam vadi, ked je niekto uspesny. Google toho urobil pre uzivatela strasne vela a ja rad vyuzivam to, co mi poskytuje - vcetne programov (napr. Picassa). Zatial vsetko, co Google vydal, bolo kvalitne a prepracovane - a zatial Google odo mna ako od uzivatela netahal prachy. Takze sa na Chrome tesim a myslim, ze to bude kvalitny prehliadac. FF je vyborny, ale pokial bude este nieco lepsie, tak budem pouzivat to! 
Úspěch se neodpouští!

EDIT: Raději si vyberu z 20 OS a programů jeden, než z jednoho OS a programu jeden :D

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #22 kdy: 02 Září 2008, 19:14:58 »
myslím že je další zbytečnost  ::)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #23 kdy: 02 Září 2008, 19:30:43 »
edit: navyse urcite nepotesia web developerov, ktori budu mat robotu navyse s optimalizaciou na dalsi browser nedodrzujuci standardy

chrome pouziva webkit, takze tato pripominka je lehce mimo :)

jinak myslim, ze byste si nejprve meli precist ten komiks a pak az se vyjadrovat (a nepsat lamarny viz Spider, no offence). na prvni pohled jsem si taky rikal co to zas google vymyslel a proc radsi neudelaji neco originalniho. ale po precteni komiksu je mi jejich zamer jasnejsi
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Vychází Google Chrome
« Odpověď #24 kdy: 02 Září 2008, 20:08:01 »
Google Chrome je to spíš zvláštní prohlížeč. Kterou jsem zvykl FF. Nechápu proč nemůžou projekty dát dohromady Google s FF. Je to dost ideální pro mně.  :-\
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.