Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: divne problemy po upravach paritions  (Přečteno 2680 krát)

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
divne problemy po upravach paritions
« kdy: 18 Prosince 2007, 20:35:57 »
uvod do problemu
na datovem disku pro linux (hdb2, ext3) jsem mel malo mista, tak jsem se rozhodnul ukrojit trochu z windowsovskeho disku (hdb1, ntfs) jelikoz mi ale gparted nechtel ntfs disk upravit, udelal jsem to z windowsu pomoci paragon partition manageru. ukrojil jsem zhruba 100GB z hdb1 a nasledne o stejnou kapacitu rozsiril disk hdb2.
ve windowsech fungovalo vsechno normalne, tak jsem se zpatky do linuxu

problem 1
zhruba v pulce bootovani me to vyhodi do konzole, kde jsem hend loglej jako root, startx nefunguje, tak jsem chtel PC vypnout. zadal jsem teda shutdown -h now a najednou system nabehl do grafickyho prostredi... bohuzel mne to ted porad pri bootovani hazi nejdriv do te konzole a az po tom "vypnuti" mi nabehne system normalne

problem 2
i kdyz jsem ten disk hdb2 zvetsil o 100gb, tak je zase plnej, v gparted mi to ukazuje, ze ja zaplnenejch asi 120gb ze 140. ale od toho rozsireni disku jsem na nej jeste nic nezapisoval, tak ci se to mohlo tak najednou zaplnit???

jeste dodam, ze ani na jedne z tech upravovanejch partition nebyl system (ty jsou na hda1 (wokna) a hda2 (linux))
muze mi s timhle nekdo poradit? uz vazne nevim cim to muze byt...

Dent

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: divne problemy po upravach paritions
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2007, 16:36:44 »
No střílím sice naslepo, ale zkuste na tu partition pustit kontrolu filesystému, či ho případně při startu Linuxu nepřipojovat, zda systém naběhne korektně.

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: divne problemy po upravach paritions
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2007, 17:50:27 »
no problem s bootovanim uz jsem vyresil... byla chyba v autmatickem mountovani disku, ale porad jeste je ten disk zaplnenej nevim cim...

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: divne problemy po upravach paritions
« Odpověď #3 kdy: 19 Prosince 2007, 21:11:48 »
tak uz jsem vyresil i ten problem s tim obsazenym misten...
dal jsem ten disk v gparted zkontrolovat a opravit a uz to funguje jak ma..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.