Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aktualizace Thunderbird na 60 k horšímu...  (Přečteno 4783 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Aktualizace Thunderbird na 60 k horšímu...
« kdy: 18 Října 2018, 16:53:40 »
Včera jsem měl TB, kde fungovaly pro mě důležité doplňky. Hlavně

MoreFunctionsForAddressBook
a
Quicktext

Po aktualizaci TB na 60.2.1 přestal fungovat MoreFunctionsForAddressBook. Chtěl jsem se vrátit k předešlé verzi, ale Synaptic mi nabízí pouze balík 1.38. (čert aby se v tom číslování vyznal), tak jsem ponížil a tam nefungují oba uvedené doplňky, kvůli nekompatibilitě.

Otázka je
Jak mám zjistit, jakou verzi jsem měl předevčírem?
Jak jí tam vrátit a zamknout?

Díky za rady a tipy.

 
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Aktualizace Thunderbird na 60 k horšímu...
« Odpověď #1 kdy: 18 Října 2018, 17:30:47 »
1.) TB 60 odinstaluj.
2.) Jakou jsi měl verzi zjistíš z /var/log/dpkg.log (je tam uvedeno, kdy a co se instalovalo/upgradovalo vč. verzí). Poslední stabilní verze která předchází verzi 60 je 52.9.1
3.) Používej TB ne z repo ubuntu, ale přímo od Mozilly. Všechny verze najdeš zde  https://ftp.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/
----------------------------------------------------------
https://ftp.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/52.9.1/
Stažený archiv (stáhni si českou verzi) rozbal a vzniklou složku "thunderbird" přemísti do /opt
Vytvoř odkaz do /usr/bin 
Kód: [Vybrat]
sudo ln -s /opt/thunderbird/thunderbird /usr/bin/thunderbird
Příkaz pro spuštění pak bude klasicky
Kód: [Vybrat]
thunderbird
Dále si můžeš případně vytvořit spouštěč - položku .desktop do appmenu nebo na Plochu.

Tento TB:
Zobrazuje notifikaci doručených mailů stejně jako ve windows (= vpravo dole).
Má aktualizační mechanismus stejný jako ve windows, aktualizaci samozřejmě zakaž (v nastavení TB).
--------------------------------------------------------------------------
Mohlo se stát, že nový TB poškodil původní profil (~/.thunderbird). Pokud tomu tak skutečně bude, musíš ho smáznout a vytvořit nový (nemáš-li jeho zálohu). Obyčejně profil změny verzí TB tam i zpět "přežije" bez úhony, ale u té nové verze 60 to jisté není....
« Poslední změna: 18 Října 2018, 20:55:41 od juwa2 »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Aktualizace Thunderbird na 60 k horšímu...
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2018, 09:19:41 »
Díky, moc. Tvá odpověď je stoprocentní a je to přesně to, co potřebuji. K+

Původní funkční byl 1.52.9.1.

Problém je, že to musím udělat u 5 počítačů různě po městě, takže den v pytli. :-(

Na prvním stroji jsem TB přeinstaloval. Ještě přeinstalovat doplněk (sám nenaběhl), odinstalovat nový nepotřebný a vytvořit zástupce a to vše ještě na čtyřech strojích a je to.

Vzkaz vývojářům TB: Díky moc za hezkou sobotu.
« Poslední změna: 19 Října 2018, 15:52:13 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Aktualizace Thunderbird na 60 k horšímu...
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2018, 15:06:53 »
A nemáte někdo tip, jak vyhledávat fulltextově v kontaktech?
Myslím ve všech polích i v poznámce.

Nevíte proč to tam není?
Kdybych vymýšlel jakýkoli seznam kontaktů, byla ba to první funkce, kterou bych tam dal.

Taky ve verzi TB 60 zmizely v adresáři sloupce Jméno a Příjmení. Kde bych našel proč?
« Poslední změna: 19 Října 2018, 15:49:05 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Aktualizace Thunderbird na 60 k horšímu...
« Odpověď #4 kdy: 19 Října 2018, 21:56:43 »
TB 60+ je (a bude čím dál víc (Quantum)) zprasený stejně jako FF 57+ Takže tohle vůbec neřeš, nemá to smysl.....
Doufám, že časem vznikne nějaký fork (stejně jako je pro FF Waterfox, Palemoon nebo Cyberfox). Do té doby je nutno vydržet na PM 52.9.1  :-\

Fulltext vyhledávání v TB <= 52.9.1 -  zkusím se na to podívat jakmile najdu čas.
Ve Windows je, pokud vím, vyhledávání v TB integrované určitým způsobem se systémovým (windows search). Tak jestli to není podobné i v UBU. Nicméně integrované vyhledávání TB by mělo fungovat i samostatně, existují na to i nějaké doplňky -  ale teď v rychlosti "střílím od pasu"...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Aktualizace Thunderbird na 60 k horšímu...
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2018, 16:15:27 »
Díky za rady a tipy. Vrátil jsem 1.52.9.1, ale nezabarvuje se ikona na panelu při nové poště, zvuk dělá. Dá se to nějak zalátat?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Aktualizace Thunderbird na 60 k horšímu...
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2018, 17:14:51 »
Díky za rady a tipy. Vrátil jsem 1.52.9.1, ale nezabarvuje se ikona na panelu při nové poště, zvuk dělá. Dá se to nějak zalátat?

Pro ikonu na panelu si doinstaluj doplněk Firetray  Ikonu si můžeš nastavit jakou chceš .png 
Já mám klasickou Thunderbird (modrou). Pokud přijde pošta, změní se na bílé okýnko s počtem zpráv.  Po kliknutí na ikonu se TB minimalizuje do lišty. Lze nastavit aby se spouštěl minimalizovaný (do lišty)....

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Aktualizace Thunderbird na 60 k horšímu...
« Odpověď #7 kdy: 12 Července 2019, 10:55:53 »
Prosím.

Dnes jsem prohlížel lokálně uloženou poštu pomocí TB60 (moje blbost). Když jsem se vrátil na stroj s TB 52.9.1 hlásí mi, že nefungují doplňky, že nejsou kompatibilní s verzí 52.9.1. Do dnešního rána to šlo vše ok. Co dělat?

Doplňky Quicktext a MailMerge s verzí 52.9.1 kompatibilní jsou, na jiných strojích to jede bez problémů...

Jak na to?

[vyřešeno] stačilo doplňky přeinstalovat stejnými verzemi doplňků... ufff... to jsou nervy...

« Poslední změna: 12 Července 2019, 11:15:56 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Aktualizace Thunderbird na 60 k horšímu...
« Odpověď #8 kdy: 13 Července 2019, 15:59:12 »
Inspirující. Děkuji oběma.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.